Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
28. sep 2011

@dm1 a ještě tě poprosím - jaký průměr těch drátků teda nejvíce využiju?

dm1
28. sep 2011

@reruna no podla toho co chces robit. Na tie piestiky a do lupenov kvietkov staci tenucka 26-tka. Do tazsich veci uz hrubsie dratiky ja pouzivam aky chytim 😅 od 22-26

reruna
28. sep 2011

@dm1 díky, až budu objednávat hmotu, tak si k tomu přihodím i ty drátky, když už mám ty vykrajovačky, tak ať ty lilie vyzkouším 🙂

moniqe3
28. sep 2011

@bzucinka2 ďakujem už som si aj našla tú stránku a zajtra volám...si skvelá 😉

lussy23
28. sep 2011

@maya30 - krásne kvietky
@jakelina - krásna lienočka

zuba
28. sep 2011

@dm1 No to už teda mali ďaleko do tej Dubnice 😒
No a hmotu jasne že kúpim, keď tam pôjdem, ale ja k našim pôjdem asi až na vianoce. No ved sa ti pred tým ozvem.

vlada111
28. sep 2011

@bzucinka2 tak povedz, že si si to dala dokopy a bude tam asi toľko a toľko kvetov a vtedy účtuješ... Niečo si vymysli, aby ti to vyhovovalo.

lusil2005
28. sep 2011

@katy1979 @pristela @zlatat baby, tak zoberieme teda jedno vedro po tri kila?

mizulienka
28. sep 2011

ahojte dievcence, tak uz sme spat z dovolenky, idem vas citat, neviem, ci sa mi podari 😀
@anibas blahozelam aj ja...aj ked neviem, ake bolo umiestnenie, neviem to na TOMe najst, ale tvoja torta bola fakt originalna, krasna, farebna, no mala vsetky naj 🙂
su aj na TOMe vysledky, ci iba v casopise?

vlada111
28. sep 2011

@anibas si poklad, ďakujem 🙂

maya30
28. sep 2011

dakujem vam krasne za "lajky" 🙂
@reruna lalie som robila podla tohto http://tortyodmamy.sk/moje-prve-lalie-bez-vykra... piestiky zatial drzia, uvidime co na torte
@mrka2 maky mam odtialto http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&... aj ked sa moc nepodobaju, nechapem ako sa da kraj tak zvlnit, mozno je to hmotou, mne to s mmf tak neslo

Ak nahodou robievate falosny parizsky s visnami - ake visne davate ? Mozu byt aj zavarane ? Neni to velmi mokre v tom kreme ?

zlatat
28. sep 2011

@lusil2005 ja som za

dm1
28. sep 2011

@mizulienka zatial su vysledky iba v casaku az neskor budu na stranke. a anibas bola 4. 😉

katy1979
28. sep 2011

@maya30 neboj sa nie je to mokre ja ich davam medzi krem a je to uplne v poriadku aj ked rada pouzivam frutafil.

@lusil2005 ak je aj pristela za tak to mame vybavene. tesim sa len dufam ze ho nezozeriem 😅

baby mam robit prvu cokoladovu tortu tak sa fakt tesim teda desim ako to ja polejem aby to bolo hladke

dadka212
28. sep 2011

ahojte, práve som dokončila mačku...

dm1
28. sep 2011

@katy1979 a polievas len vrch ci aj boky? ak aj boky da sa ti nejako maskovat spoj? lebo ak ja polievam len vrch tak si spravim okolo torty mantinel z takej pevnej folie poriadne to zehlickou pritlacim na krem a potom nalejem cokoladu navrch zdvihnem tortu a naklanam zo strany na stranu a zostane krasne hladka. vobec nehladim nozom. ked zatuhne dam dole foliu a je to

katy1979
28. sep 2011

@dm1 vrch akotak poliat hladko viem len tie boky. ukecala som ich na boky dat cokotrasfer len tam bude potom vidiet ten spoj. este rozmyslam ze nakrajam take tie pasy z cokolady a poukladam cez seba lebo vrch chce jednoduchy chcu tam iba pat pismen a nejaku kvetinku to je vsetko

blizennec
28. sep 2011

@zdenallicka no mě teda docela děsí ten počet, je to na začátek listopadu, tak to pomalu už abych začala 😀 možná asi až podle hromady hub se rozhodnu jestli bude lepší košík a nebo takový jak píšeš ty na plochu se stromky 😉

dm1
28. sep 2011

@katy1979 ja to maskujem vzdy niecim z cokohmoty bud perlicky alebo pasik hmoty okliestikovany

katy1979
28. sep 2011

@dm1 to das biely pasik ci zafarbis na hnedo? nemas nejaku foto co si robila?

pipka
28. sep 2011

@jakelina ja viem ze uz som ti tuto berusku "olajkovala" davnejsie, ale to sa nedaaaaa nedat jej lajk znova 😵 😵 😵 😵 😵 ta je uuuuzasnaaaaaa 🙂 🙂 🙂
nema u nas teraz nikto narodky, ale asi si ju upeciem len tak sama pre seba 😅 😵 😵 😵

broucek2
28. sep 2011

@desmodka ten mám doma, taky ho musím na postavy vyzkoušet

mizulienka
28. sep 2011

joj vsetky torty ste porobili krasne 🙂, ja sa uz tesim, na vikend mam 2, tak snad vsetko pojde ok 🙂
@lusil2005 krasne tie coko si urobila...ako sa prosim ta robi s tou struktur foliou a cokoladou? to otlacis foliu do toho alebo sa na to naleje coko? 😕
@dm1 Dani ty tu foliu das okolo kraja tej torty asi ano, ci? 😕 pytam sa jak tatar ale neviem ako na to a uz som par zakazok na coko torty zamietla, lebo mam obavu sa do toho pusit. dakujem.

@dadka212 perfektna je ta macka....baby, je pravda, ze do 3D torty nemozem dat tolko kremu ako do klasika torty? lebo ze by ta torta az tak nedrzala?

ikula2
28. sep 2011

Dievcata co uz mate skusenosti s minitortickami ako napr. na stuzkovu alebo do skolky, kolko ratate na jednu torticku vahu? Pytaju sa ma na cenu na minitorticky ale neviem aka to ma byt velke, robite to ako mufinky, alebo piect piskotu a potom vykrojit? Daakujem za radu.

simonova815
28. sep 2011

@daniz ja som nerada robila slahackove plnky, ale odkedy som objavila zelatinovy stuzovac od oetkera, tak sa uz ani slahackovych plniek nebojim. Piskota (vajcia, cukor muka), potom vyslahat slahacku s vanilk. cukrom, pridam tvaroh alebo jogurt a ten stuzovac. Dobre drzi, akurat ak budes tortu potahovat hmotou tak bud nesmies boky potriet tou plnkou, alebo tortu potahovat v den konzumacie torty, aby sa hmota neroztiekla. No a ovocie ake kto lubi.

katy1979
28. sep 2011

@simonova815 skoro mi zabehlo suseda

simonova815
28. sep 2011

@katy1979 preco?

katy1979
28. sep 2011

@simonova815 lebo teba je tu velmi neobvykle stretnut. takze cokotranfer budem robit buducu sobotu ak chces kuk ci aspon robit psychicku podporu a hadzat rady co s coko tortou 😉

jakelina
28. sep 2011

@dadka212 kočička je nádherná.
@mizulienka vítej z dovolené, odpočinutá a plná sil???
@pipka tak to se budu těšit na berušku od tebe 😀

simonova815
28. sep 2011

@katy1979 no to hej, nahodou som si kukla tuto temu a tej babe tusim nikto neodpisal na otazku tak som sa podelila o skusenost 🙂
no dobre, pisem si buducu sobotu, mozno by som dokvitla aj s vlastnou tortou a by sme aj na tu nieco naplacali, ked uz mame tie narodky :D