Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
30. sep 2011

@desmodka ja mam tie zelene formy na perly, a tiez to ide s nimi super. tak hadam aj toto bude fajn 😅 dakujem za info!

mrka2
30. sep 2011

@desmodka perfektne torty wow

tak ja som napokon urobila taku obycku, nechcelo sa mi nic vymyslat,ale to bolo teda viac piplacky,ako keby som tie vlcie maky urobila 😝

lusil2005
30. sep 2011

Ach baby... robim dve torty na zajtra. A prvy krat v zivote sa mi zgrcla parizska slahacka 😖 uz aj viem preco - moc dlho som ju pred slahanim nechala vonku a ona sa moc ohriala... ale docitala som sa ze ju treba zohriat a znovu nechat poriadne zachladit a znovu vyslahat. tak uz je v mrazaku... dufam ze to vyjde, lebo ak nie tak poficim o druhej rano do tesca a zajtra budem mat veeeelmi skoro rano budicek ☹ porazi ma!!!

lusil2005
30. sep 2011

@mrka2 torticka je kraaaasna!!!! nezna, uzasna!

mrka2
30. sep 2011

@lusil2005 fakt? mne sa zda taka obycajna... 😝 aj mne sa dnes zgrcla plnka karamelova. ta sa mi vacsinou vzdy zgrcne, neviem preco. potom to nahrievam, miesam, potom ju mam horucu,tak sup do mraznicky a tak dookola 😝 tak drzim palce, nech sa ti vyslaha 🙂 mna by tiez asi rovno kleplo. 😝

broucek2
30. sep 2011

@lusil2005 mně se dnes taky nic nedaří. Poprvé v životě mi spadl sníh během cca 2 min, co jsem musela na WC. Nakonec je ale upečeno a v troubě, tak doufám, žě bude dorta chutnat. Dělala jsem jen jednoduchou s malinami a želé pro bratry k svátkům.

lusil2005
1. okt 2011

Tak som nakoniec musela absolvovat nocnu navstevu tesca... Nova slahacka je uvarena, chladi sa na balkone. Za hodku si davam budik aby som ju dala do chladnicky, o dalsie dve hodiny dalsi budik aby som ju vyslahala na naplnila korpusy... ma tri hodiny na vychladnutie no a zacina zdobiaci sprint 😀 😀 😀

yamahafazer
1. okt 2011

@desmodka ovecka paradna 🙂 aj ja budem mojej malej k meninam robit ovecku uz len na to caka kedy bude torta pre nu 😀

yamahafazer
1. okt 2011

@lusil2005 moje nervy no to ja by som nevstala ja idem teraz dorabat jednu tortu ,ale najprv sa v klude naranajkujem a potom na to supnem

zlatat
1. okt 2011

@yamahafazer ďakujem vám kočky za pochvalu tortičiek, aj mensa tá macková strašne páči - a to sa mne stáva málokedy, že som tak spokojná - ale asi to bude tým, že máme s kamoškou rovnaký vkus, a páčia sa nám rovnaké veci,t akže aj prito rte to bolo super

Ja o chvíľu idem dorábať jednu tortu a ešte si musím ísť kúpiť suroviny na druhú tortu - upečený korus už mám, dnes naplniť a spraviť postavičky a zajtra rýchlo potiahnuť a ozdobiť - o 12-tej musí byť hotová.
Mužík je už nervózny, vravel mi,ž e si nemám toľko brať - lebo tým pádom mu zase cez víkend nemôžem pomáhať :-/

yamahafazer
1. okt 2011

moja dnesna a mam hotovo 🙂

havi
1. okt 2011

@desmodka krasne a moj maly ze ovecka timi,jeee

jakelina
1. okt 2011

@mrka2 ta je nádherná, moc se mi líbí 😉
@yamahafazer ty koníci jsou krásní, já neumím koně ani namalovat, natož tak vymodelovat 😝

zdenallicka
1. okt 2011

Holky z ČR, nechcete někdo něco tady?

http://www.pecenieskamkou.eu/

Budu objednávat, paní mi to pošle na Slovensko na poštu (Skalicu mám za kopcem), takže poštovné bude max. 4,5 eur.. Pak bych vám to tady rozeslala.. Budu si objednávat nějaké pestíky, cukrové diamanty, miminko...

Dejte mi vědět nejpozději do večera, ju? Díky..🙂

jakelina
1. okt 2011

@zdenallicka jsi hodná, ale já teď momentálně šetřím a nic nekupuju, ale někdy jindy bych ráda nabídku využila.

maya30
1. okt 2011

@yamahafazer odpadnem, ako sa da taka krasa vobec urobit ...
@mrka2 je krasna, beriem si ako insipiraciu 😉

ja mam tiez dobojovane, kvety som nakoniec musela lepit kremom, ale aspon ze uz drzia...na tej poschodovej mi stale nieco chyba, povodne som tam chcela poskrucat nejake ornamenty, ale nedrzalo by to na nej, tak som to nechala tak, snad to nebude prilis velky pruser 😝

broucek2
1. okt 2011

@zdenallicka dnes mrknu a dám vědět, děkuji za nabídku

broucek2
1. okt 2011

@yamahafazer krásná, to bych nezvládla ani náhodou

dm1
1. okt 2011

baby ja mam dost nohy ma bolia jak fras ale uz je dobojovane 😝

zdenallicka
1. okt 2011

@dm1 Hele, jak se mi ta krajka nelíbí, tak tady je decentní a vypadá to dobře.. 😵

dm1
1. okt 2011

@zdenallicka dakujem 😵 . Ja som ju chcela len taku bielu aby moc nekricala ale len doplnala torticku. Ale pri nej som uz skoro plakala vobec sa mi nedarilo ☹ . 2 Kg MMF skoncili v kosi lebo som 2x strhla potah co sa mi to nepacilo bolo to hrozne a uz som MMF nemala a nestihla by som zarobit novu aby aj vychladla lebo mi volali ze pridu skor. Prvy krat som potahovala tortu RDI-ckom tak sa modlim nech to prezije nie su uz horucavy a viem ze niektore baby na TOM potahuju len tym...

broucek2
1. okt 2011

@dm1 včera byl zakletý den, nikomu se nedařilo.

Moje včerejší rychlovka pro bratry k svátku ke kafe.

adul67
1. okt 2011

@miciatko neviem ešte posudit lebo som tam bola iba raz a mala tam dost malo tovaru ja som si kupovala len potahovku smartflex flower za 6,50€ 700g tenke drotiky biele za2 ,50€ a to babo a vykrajovačky som chcela a to skoro vôbec nemala len tie plechove ☹ale ja som surne potrebovala tak som bola rada že som vôbec kupila

yamahafazer
1. okt 2011

@broucek2 ta vyzera dobre hned by som si dala 🙂 to si aku robila?

adul67
1. okt 2011

@miciatko môžem sa spýtat si priamo z Trenčína?

yamahafazer
1. okt 2011

@adul67 to je dost drahy smartflex nie?

yamahafazer
1. okt 2011

@dm1 krasne a stou krajkou je to super 😉

adul67
1. okt 2011

@yamahafazer ano je na pečenie hrou ho maju za 5,20 tam musím platit kuriera takže sa mi to vyrovnalo
🙂 🙂

broucek2
1. okt 2011

@yamahafazer je to recept na korpus od Jakelin nebo jakýkoli piškot a pak krém z tvatohu, smetany, cukru a želatiny a nakonec maliny - měla jsem mražené - příště bych dala už rozmražené a potřené želatinou. Tyto dorty já moc ráda.

dadka212
1. okt 2011

@mizulienka ďakujem,krtka som robila, ale dohodla som sa, že neurobím rovnako iba podobne, mala som vtedy 4 torty a nerada kopírujem 🙂

@mrka2
@katy1979 ďakujem, mohla som to urobiť lepšie, ale nevládala som, poťah nie je poriadne vyhladený sa mi urobili bublinu medzi tortou a poťahovkou neviem prečo a celkovo nie sú tie detaily také ako som si predstavovala...
@zdenallicka ja mám sugarflair farbu len melonovu a podla mňa je super, určite keď miniem wiltonky objednám tieto, majú krásne odtiene a je úplne tuhá taká ako želatina, wiltonky sa mi aj lejú nie sú také tuhé...