Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
1. okt 2011

@anibas teda fakt krasne!
@domini25 dakujem 😵

mariann2
1. okt 2011

@anibas tá hnedá poschodovka je nádherná, netradičná, milujem tieto čokoládovo- biele torty, aj ostatné sú krásne samozrejme 🙂

simasa
1. okt 2011

@nae chces to na tortu alebo to moze byt fakt aj kolac? Mam vyborny recept na makovnik (pecie sa v okruhlej forme) - ale ako zaklad pre tortu by to nebolo dobre. Ale inak muka Jizerka je vyborna - s tou mozes kludne nahradit normalnu muku.

reruna
1. okt 2011

@anibas krásné všechny, ale ta kytara je parádní!
@zdenallicka škoda, zrovna jsem si objednala z jiného e-shopu...ségra jede v úterý ddo Kroměříže, jak je ta nová prodejna Dekordort, tak mi to tam vyzvedne a nebudu platit poštovné žádné

mrka2
1. okt 2011

@anibas úúúžasnééé 😵 😵 😵 😵

lussy23
1. okt 2011

@anibas - nádhera

dadka212
1. okt 2011

@anibas prekrásne všetky 😵

katy1979
1. okt 2011

@dadka212 pekna je ta torta. mne as nikdy nepodary tak ako si to predstavujem

dadka212
1. okt 2011

@katy1979 ďakujem práve mi písali sms-ku, že bola krásna a výborná, tak sa teším 🙂 ešte som aj tringelt dostala 5 eur 😵
ale je pravda, že ešte nikdy sa mi nepodarila torta tak, ako som si ju predstavovala 😀

katy1979
1. okt 2011

@dadka212 no vidis sikulka. vsak to ze my na kazdej torte vidime chybu ci co by mohlo byt inac.
inac teraz pozeram co za vetu som to vytvorila. ty brdo sama chyba dokonca hrubka. to uz ani pisat neviem. ale hlavne ze si pochopila 😅

vlada111
1. okt 2011

@desmodka a to tú ovečku robíš tak, že porobíš malé guličky a nalepíš? Mne sa veľmi páči, je nádherná s tým dudlom.

dadka212
1. okt 2011

@katy1979 presne tak, vždy by som niečo inak urobila, hlavne na fotkách vidno asi všetko v skutočnosti vyzerala lepšie 😉 ... aj mne sa niekedy podarí urobiť takú chybu, že až 😅

vlada111
1. okt 2011

@mrka2 veľmi pekná, jednoduchá 😉

vlada111
1. okt 2011

@maya30 veru držalo, mám s tým skúsenosti 😉

dadka212
1. okt 2011

@vlada111 Vladi nemôžeš mi hodiť detail fotku tých tvojich makov? neviem už na ktorej strane to bolo a viem že boli nádherné, by som chcela vyskúšať 😅

monika76
1. okt 2011

Pre mojho synčeka k meninám.Prečo tu stoj čo stoj maže všetko admin ? 😠 spravila som si album moje tortičky ta mi to stopli 😒

mrka2
1. okt 2011

@monika76 jeej, krasna! no torty v albumoch mazu jedna radost. ale vsimla som si, ze niektorym nechavaju a niektorym to mazu. bud si nevsimli tie ostatne,alebo neviem,podla coho tie fotky mazu 😖

monika76
1. okt 2011

@mrka2 už ma to štve pretože samé mamičky ma poprosili aby som si spravila album 😉 že aké tortičky pečiem. Angažujem sa aj v charite ,keď som zhaňala dačo pre jednu maminu ta ma stopli že tu to nepatrí ☹ nie ? tak potom čo tu patrí ked formou inzerátu chceme pomocť maminám ktoré to naozaj potrebujú ☹

dadka212
1. okt 2011

@monika76 torty tu mažú ale napríklad keď si niekto vyrobí manducu alebo čojaviem čo to nechajú...už sa tým nezapodievam....urob si album niekde inde napríklad na tortyodmamy.sk

miciatko
1. okt 2011

@adul67 ahoj, niesom priamo z TN,ale z nedalekej dedinky. . .,preco sa pytas??

monika76
1. okt 2011

@dadka212 ale jasne že mám aj inde len ma to zaráža

mrka2
1. okt 2011

@dm1 no ja nemozem z toho macka. videla som uz vela krasnych mackov,ale tento je taky zlaty,ze sa nemozem vynadivat... 😵

mrka2
1. okt 2011

@monika76 skoda reci, nerozculuj sa 😖

lucula73
1. okt 2011

@monika76 aj mne vymazali dva razy fotočky a keď som si spravila album len pre priateľov,nie verejný,tak odvtedy to nikomu nevadí,zaujímavé 😠 😝
a toritčka je krásna,,máš aj postup na toho dina?

monika76
1. okt 2011

@lucula73 nemám postup ja všetko modelujem buď podľa pohladnice,fotky, námety z internetu a nejak z toho stále niečo vznikne 😀 napríklad čo som robila tom a jerry námet som mala z internetu no figúrky sa mi nepáčili ten výraz tváre Toma 😝 tak som hľadala kreslené námety a podľa toho skús najpšie sú maľovánky 😉

mochenkaa
1. okt 2011

dámy mám dotaz. Tu potahovku si děláte nebo kupujete? Hrozně vás všechny obdivuju 🙂 a chodím sem čerpat inspiraci a dívat se jak to má vypadat.
já jsem úplně začátečník a ten falešný marcipán je pro mě vyšší dívčí.
na fotce je můj hruhý dort v historii. potažený čokohmotou. Mezi vašima nádhernýma dortíkama se stydím 😅 ale nějak se musí začít 😀

dadka212
1. okt 2011

@mochenkaa niektoré kupujú iné vyrábajú, na 1 strane tejto diskusie, je návod ako urobiť hmotu z marschmallow cukríkov....mne sa s tým zle robí, tak používam kupované hmoty 😉

mochenkaa
1. okt 2011

@dadka212 já jsem úplně poprvé zkoušela právě tu z marschamallow a bylo to na zlost, tak jsem podruhé zkusila tu čoko a to už bylo lepší. Vyplatí se ta kupovaná?

jakelina
1. okt 2011

@mochenkaa z kupované ti půjdou krásně kytičky a i se dobře barví. Ve velkém balení stojí třeba Smarflex 7 kilo 990 korun a máš to na dlouho.

dadka212
1. okt 2011

@mochenkaa určite sa oplatí, je to bez nervov, vyberieš z kýblika a robíš 😉 farbí sa krásne, dobre sa nanáša, ja som spokojná