Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
1. okt 2011

@pipka nie nie, v obidvoch nozickach ma to pismeno spajdle, a tie su zapichnute do torty...

katy1979
1. okt 2011

@monika76 to chce klud s tym albumom jednoducho to musis respektovat a baby ta preco o take nieco prosili ked vedia ze to tu aj tak zmazu. ja som mala v albume myslim tri alebo styri svadobne fotky a zmazali mi ich ze mozem mat max. 2 na predstavenie rodicov 😅 ze to sem nepatri. baby co fotia a aj ked si tym zarabaju tak im mazu fotky vlastnych deti ze to je reklama. vobec tu nemozu mat albumy

katulkaaaaaa
1. okt 2011

ahojte prave som skoncila tortu pre kamosku,ma az 4,4kg ale jej som robila len za suroviny...ale moc spokojna niesom podoba sa vam to na kona? 😀 dala som len jedno ucho mam dorobit aj druhe?nejako sa mi tam nehodilo

pipka
1. okt 2011

@lusil2005 aj som si myslela 😉 ale didlinka je uzasna, ako z umelej hmoty a nie modelovana...si neuveritelna sikulka 😵 😵 😵

nae
1. okt 2011

@simasa Primarne by som to chcela na kolac, dakujem pekne.

lusil2005
1. okt 2011

@katy1979 tak to je sila...

pipka
1. okt 2011

@katulkaaaaaa naaadhernyyy...jasne ze sa podoba 😉 ci mal by sa nam podobat na prasiatko? 😕 😀

katy1979
1. okt 2011

@katulkaaaaaa ja som davala tiez iba jedno ucho lebo sa mi tam druhe nehodilo

mariann2
1. okt 2011

@katulkaaaaaa podaril sa ti, možno keby si dorobila opraty, bolo by to lepšie, to je ale iba moj názor, aj bez nich sa určite podobá a má krásnu farbu, ja som dala aj druhé ucho a aj oko, ale usúdili sme, že tam bolo iba na oštaru

lawli
1. okt 2011

@lusil2005 ďakujem krásne za link 🙂

mariann2
1. okt 2011

na dnes som skončila, kitty je malinká, len kilová, viac-menej zadarmo pre známu a s materom som sa teda natrápila, hrôza 😠

lamps
1. okt 2011

@katulkaaaaaa koník je krásny 😅 môžeš byť spokojná 😅

adrianai
1. okt 2011

pre môjho anjelika k 1.rôčku 🙂

katy1979
1. okt 2011

@adrianai krasna a vsetko najlepsie nelke

czechzuzanaba
1. okt 2011

@adrianai To je fakt nadhera! Skoda ze ja takove neumim ☹

desmodka
1. okt 2011

@vlada111 tak veru, telo biely zaklad a to oblepujem gulickami (na porazenie) ale viac sa mi to paci s gulickami tak sulkam jedna radost 😀

simasa
1. okt 2011

@maicky velmi vydarene auticko

@bzucinka2 dakujem za pochvalu 😵

@nae Rakusky makovnik
200 g masla, 60+30 g pr. cukru, 5 vajec, 200 g ml. orechov, 200 g ml. maku, stipka soli, 2KL pomarancoveho likeru (ale ten som nedala) alebo stavy, marhulovy dzem na potretie, tuk a struhanku (alebo bezlepkovu muku) na vymastenie a vysypanie formy
Poleva: 100 g pr. cukru, 1KL horucej vody, 1KL rumu
Zmaknute maslo vymiesame so 60 g pr. cukru, vajcia rozbijeme a zltky pridame k maslu. Postupne vmiesame orechy a mak. Z bielkov a stipky soli uslahame tuhy sneh, do ktoreho zamiesame 30 g cukru, liker alebo stavu. Potom sneh zlahka primiesame do cesta. Vylejeme do vymastenej a vysypanej tortovej formy. Vo vyhriatej rure pecieme pri 180 st. asi 45 minut. Kolac nechame trocha vychladnut, uvolnime ho z formy a preklopime na dosku. Povrch este vlazneho kolaca potrieme marhulovym dzemom a polejeme polevou.

jakelina
1. okt 2011

@katulkaaaaaa krásný koníček
@mariann2 krásné obě
@adrianai ten je boží

mia114
1. okt 2011

@katulkaaaaaa kraasny konik 😵
@mariann2 velmi pekna kitty a matter super 😵
@adrianai krasna torticka, vsetko naj nelke:o)))

mia114
1. okt 2011

@maicky super matter 😵
@lusil2005 uuuuzastna torticka, diddlinka je uplne kraaasna 😵

adrianai
1. okt 2011

jéj, baby ďakujem za pochvalu 🙂 ja som stále na ňu pozerala, či som to nepreplácala 😅

mia114
1. okt 2011

ja sa dnes hram s vyrobou kvetiniek, uvidim co z nich zajtra bude, teraz sa susia, bo som robila kvetinky na drotikoch,najradsej by som ich uz dala dokopy, ale nemozem, bo su este makke 😅

daducha
1. okt 2011

Ahojte, zase tolko novyhc torticiek a tolko popisanych stranok, ze citat nestiham no obrazky som poctivo pokukala, krasne,hadam som na nikoho v laikoch nezabudla 🙂 .
Toto su moje najnovsie, ku tej pipikovskej - bola pre nevestu na rozlucku so slobodou ,takto ju chceli,berie si cernocha tak preto ta farba .A baba co prisla pre nu ze " juj ale sa vam podaril,volam aj nabuduce" .TAk dufsm ze jej nebudem stale robit iba pipikov 😀 .

vlada111
1. okt 2011

@dadka212 tak to je pre mňa poklona, posielam 🙂

vlada111
1. okt 2011

@dadka212 ešte mi napadlo, že maky majú len jednu vrstvu lupeňov, ten horevyššie zle vidieť, ale tam je len jednoritý. Tento bol dvojitý, lebo sa im tieto moje kvety páčili na inej torte.

79zuzana
1. okt 2011

@katulkaaaaaa aky krasny konik... ja by som si netrufla
@mariann2 super, to auticko nema chybu
@adrianai jej aka milucka torticka
@daducha velmik krasne torticky

79zuzana
1. okt 2011

tuto som upiekla dnes... chcela som aj barbie tortu 😀 len tak pre nas... ale nevyslo, tak bola babovka 😀 😀 😀 ale chutila nam 😉

79zuzana
1. okt 2011

@vlada111 nadherne maky.... ja zatial stale trenujem ruzicky 😀 😀 😀

daducha
1. okt 2011

Baby prosim niektora z Vas tu dala obrazok takych krasnych motylov ktore sa robili na nejakom stretku.Surne ich potrebujem objedat, no nenasla som ich v zadnom obchodiku.Neviete kde ich maju?
DAkujem

lamps
1. okt 2011

@daducha neviem presne, ktoré motýle myslíš, ale nie sú to náhodou tieto? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-motyli...