Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
1. okt 2011

@yamahafazer @lussy23 dort měl velký úsoěch a dokonce bych řekla, že výrazně větší než sebelepší potahovaná. Maliny já ráda, mňam

ikula2
1. okt 2011

@lusil2005 ta didlina je nadherna 😉
@anibas krasne torty 🙂

ikula2
1. okt 2011

@daducha to bol taky riadne veliky motyl a viem ze vtedy pisali ze je to strasne drahe, neviem ci to nepredavali iba na tom stretnuti

lusil2005
1. okt 2011

@vlada111 tie maky mas uzasne... mas na ne nejaky postup? 😵 su fakt krasne.

lusil2005
1. okt 2011

zienky dakujem vam za pochvaly aj liky!!! teta prave napisala ze torta bola uzasna, nehody sice pokracovali aj cestou domov ale ze to nakoniec zvladli... tak som v soku, pytala som sa ake nehody a s malou dusickou cakam na odpoved 🤐

mizulienka
1. okt 2011

ahojte, krasne su vsetky torty
@dm1 krasne, a s tou krajkou zvlast, taka decentna, normalne rozmyslam, ze si idem aj ja kupit krajku 🙂))
@lusil2005 paradna didlinka 🙂
@yamahafazer krasne torty
@anibas nadherne ako vzdy
@desmodka perfektne, ja este stale nechapem, naco si si ty davala piect u alionusky vlacika tomasa, ked ty sama pecies ako profesionalka, krasne do detailov vypracovane.
@katulkaaaa perfektny konik, ja stale trpnem, ze niekto bude odo mna chciet 3D tortu 😀

a tu je moja dnesna, bola iba pre nas, moj maly mal meniny a sestrina mala narodeniny, tak iba jedna spolocna a dalsia na zajtra je v chladnicke, ale uz je zle svetlo, odfotim zajtra 🙂

yamahafazer
2. okt 2011

@domini25 to je super,ze ju to bavi ved to je jasne,ze sa najdu niake baby co si radi kupia ozdoby,ale skus skor na TORTY OD MAMY napisat tam si myslim,ze skor sa najdu lebo kolkokrat som tam citala,ze kdo spravi atku alebo taku ozdobu na tortu alebo aj babo dost casto chcu .Tak tam by sa hadam niake ozvali,A to aj dost lacno predava nie?neviem kolko sa tam tych ozdob zmesti.A ty nepecies?Tak ty mozes zacat piect a ozdoby budes mat.
@lusil2005 na to,ze sa ti nadarilo tak je taka krasne jemnucka no super

yamahafazer
2. okt 2011

@mizulienka ta je peknucka a tie tulipany su super

@broucek2 ja som vcera tiez zbuchla taku rychlovku,ale nepecenu len piskoty a tvaroh,slahacka kysla smotana,pomazankove maslo a dala som tam jahody a maliny a na vrch som spravila malinovy puding ako zelatinu 😀 som dostala chut na nieco take ovocne mne uz tieto potahvane vobec nejdu

yamahafazer
2. okt 2011

@daducha ta pre evku co je napisane ta sa mi hrozne paci taka pekna pestra a este aj moje aj malej meno 😀

dajna11
2. okt 2011

kočky,prosím o radu...kolko potrebujem poťahu na poschodovu tortu kde spodný korpus je 24....a aký mám dať ten vrchný?o akom priemre?nemám tucha,aby to nebolo bud malé alebo velké....dík.a ozaj,ked robíte iba jedno poschodie,aj ju spevnujete?ak ano,ako?

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@daducha ahoj ja som davala foto motylov zo stretka ak myslis tie stencil co sa vyrezavali...momentane vypredane skus napisat pani na formicky.sk...slubila ze zozenie 🙂

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@mizulienka luci krasne ti mas neskutocni zmysel pre detail 😵

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@dajna11 potahovky kolko netusim ja som na toho kona co som vcera dala foto minula skoro 1,5kg pdt....ja ked som robila poschodovu 24 dole hore som dala 16cm,vyzeralo to dobre,ja davam spajdliky aby sa nezosmykla aj pri prevoze...ta poschodova vazila 4kg obe som robila podla toho davam ti aj foto aby si si to vedela predstavit 😵

dajna11
2. okt 2011

@katulkaaaaaa no super,aj ja som si mysela že hore 16...musím si kupiť ráfik taký,tak aby som vedela na isto. na toho kona si tolko minula?juj....a špajdliky dávaš skrz cez obe poschodia?aj si dávala pod vrchnu korpus nejaký karton?

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@dajna11 no ten kon je fakt je fakt obrovsky,alebo ja neviem vyvalkat hmotu 😕 lebo ked robim z mmf miniem ovela menej...spajdle zapichnem do spodneho korpusu a ten vrchy akoby len napichnem cca na 4cm,proste aby nespadol keby nahli do strany,karton som este nedavala

dajna11
2. okt 2011

@katulkaaaaaa dakujem...lebo poschodovu som robila len na doma a to sa nikam nenieslo,ale táto poicestuje takže ju vystužím.no mmf sa aj mne lepšie valká....kupované sa zasa bojim na tenko aby sa nepretrhli pri prenose na tortu.

monika76
2. okt 2011

@lussy23 boli tam rozne tortičky ale a skoro všetky som aj tu nahodila 😉 ja nepečiem dlho 🙂 no je to pre mňa relax 🙂

monika76
2. okt 2011

@katy1979 čudácky prístup 😖

monika76
2. okt 2011

@mochenkaa ja som tiež začínala že som si spravila sama marcipánovú hmotu no až tak sa to neoplatí 🙂 Nedržalo to tak tvar ako som chcela.No a s sú hmoty s ktorými sa perfektne pracuje 😉 skús Pastu Dama top no pokial viem tak až 5 kg vedierko 🙂 potom chuťovo podľa mňa nejlešia je K2 tú kúpit aj 1kg no je dosť trhavá .

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@monika76 mne zmazali vela fotiek neriesim,mam na fb aj tortyodmamy.sk 🙂 ale zaujimave ze na kazdeho tu maju iny meter 😒

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@dajna11 mne sa ovela lepsie pracuje s kupovanou hmotou ale financne sa mi viac oplati robit mmf...tak uvidime co dalej 🙂

dajna11
2. okt 2011

@katulkaaaaaa ved to ved to.....kupovana menej špiny doma...ale zasa cenovo mmf ovela lepšie,len keby bolo tích bielich častejšie.

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@mariann2 dorobila som narychlo oprati a myslim ze uz vyzera hned lepsie co myslite?pridu si pre nu o 12tej 🙂
@daducha myslela si tieto motyle vsak?

daducha
2. okt 2011

@katulkaaaaaa ano, presne tie a uz som ich videle aj v nejakom internetovom obchode a neviem to teraz najst. ☹ 3 ks stali asi 16 Eur.Chcem to vyskusat teraz na jednu svadobnu

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@daducha neviem ti poradit skus tu pani z formicky.sk napis jej meil,popripade posli jej tuto foto

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@daducha toto som nasla ale tie budu asi male
http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...
lebo viem ze tie co sme mali na stretku stali az 40eur

jakelina
2. okt 2011

@katulkaaaaaa prosím tě a jak se to z té šablony udělá ten motýl. Já si to neumím vůbec představit. 😒

daducha
2. okt 2011

@katulkaaaaaa uz som to nasla na formickach,ale nemaju.Ale ta cena ma dorazila, tak aby jeden nestal 16 Eur 😒 .Ale vyzera to krasne

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@daducha
pocuj ja som nasla jieco podobne co myslis?vyzera to uplne rovnako
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/a-sablona...

katulkaaaaaa
2. okt 2011

@jakelina prekreslit na hmotu praskovou farbou,vyrezat britvou,nechat tyzden vysusit a dat na tortu 😉