Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lencza
2. okt 2011

ahoj

moje první beruška na dnešní oslavu dceřiných narozenin

jakelina
2. okt 2011

@lencza krásná a Kristýnce vše nej

lencza
2. okt 2011

@jakelina děkuju

zdenallicka
2. okt 2011

@lencza Kristýnce krásné narozeniny..🙂

A potřebuju radu, ženy... co se hodí k ořechovému korpusu? Vanilka, banán, čokoláda, káva.. a dál?

zlatat
2. okt 2011

konečne mám aj posledné tortičky odovzdané. Takže tu sú ešte dve.
Bob staviteľ na poslendú chvíľu - nemám to veľmi rada, lebo mi nestihnú dostatočne vytvrdnúť figúrky 😒 nadávala som jedna radosť, mačička mala pôvodne stáť na nohách, no ani zasvet mi to nechcelo stvrdnúť, takže leží, Bob má v sebe špáradlá, lebo sa mi tiež deformoval ... no otraaas 😖

zlatat
2. okt 2011

@zdenallicka nutela 🙂Ananás nedávaj - skúšala som a nebola to dobrá kombinácia

zlatat
2. okt 2011

@katulkaaaaaa prezraď ako si robila toho motýľa? Šablónu mám, ale ostala som šokovaná, keď mi prišla - veď je to ako šablóna na stencils 😨 😨 😨 😨 a ja netuším čo s tým 😒 ☹ ☹ ☹

zdenallicka
2. okt 2011

@zlatat To se prý obmaluje prachovými barvami na potahovku a pak se to vyřeže nožíkem.. Neskutečná babračka podle mě...

A díky za odpověď..🙂

zlatat
2. okt 2011

@zdenallicka no veď ja som to aj skúšala spraviť, ale je to nenormálna piplačka - a to som dúfala, že sa to robí ináč, jednoduchšie 😖

lusil2005
2. okt 2011

@zdenallicka podla mna aj karamel...

vlada111
2. okt 2011

@dadka212 ale čo, to je len taká napodobenina 😉 . Len si ich urob veľmi tenučké, poriadne vytenši kosticou a daj si ich vyschnúť do kalíška. Ja ešte špáratkom pozdvihnem a vyhnem každý lupeň, aby to bolo plastické.

vlada111
2. okt 2011

@bzucinka2 tie ikonky na mobile nechápem, paráda 😀

vlada111
2. okt 2011

@mia114 ja milujem tie pivone, musím aj ja nejakú konečne urobiť.

vlada111
2. okt 2011

@zdenallicka juj ten sa má, mňam javorový sirup frčí aj u nás 😀

vlada111
2. okt 2011

@zlatat tak to ti verím. Ja robím teraz malej pingu a robím ich takmer týždeň dopredu. Obdivujem ako si toho Boba postavila.

akme
2. okt 2011

Ahojte
@mrka2 akú máš prosím formičku na tie margarétky
@lusil2005 ako si tieňovala to písmenko M štetcom?Mne sa to nedarí tak jednoliato ale robí mi to čiary a nie pekné tienovanie

mrka2
2. okt 2011

@akme to som uz davno kupila, su 3 ks v baleni, takto vyzeraju http://www.sugarart.sk/vypichovac-gerbera-marga... a robila som to s najmensou. tu su lacnejsie http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095792&tab=3 posledny obrazok.

artepf
2. okt 2011

ahoj holky, zase si jdu pro radu k vám zkušenějším 🙂 - jakým způsobem barvíte potahovku, když potřebujete třeba pět barev na jeden dort, normálně ručně? Mně totiž přijde, že než vždycky obarvím kousek tak, aby barva byla krásně rovnoměrně vpravená, tak mi to trvá docela dlouho a taky se u toho docela "nadřu" 😠 .
Jo a ještě by mě zajímalo, jestli všechny používáte na odřezávání nějaký ten skalpel, o kterém tu je často řeč, protože na obyč. nůž se mi to strašně lepí.
Moc díky! 😉

daducha
2. okt 2011

@bzucinka2 tak to este netusim ako to urobim,najprv mi musia prist.Ale dam vediet ci sa mi podarili,ale mohli by, 😉 hodili by sa mi na tortu co mam robit
o radielku vie mozno nieco Natalka 😀

daducha
2. okt 2011

@lusil2005 neviem ci sa mi to podari,môj skalpel uz dosluhuje a neviem ci sa daju kupit nahradne noziky,ale sused je kardiochirurg,tak poprosim jeho nech mi donesie nejaky lekarsky 😀
O tom radielku mozno vie nieco Natalka 😀

mrka2
2. okt 2011

@artepf no ja farbim rucne vsetky. a asi kazda z nas to robi rucne 😕 no a na vyrezavanie pouzivam nozik klasicky kuchynsky. nemam skalpel. takze tak isto ako ty 😉

broucek2
2. okt 2011

@artepf barvím ručně a práce to teda je a skalpel jsem si koupila, protože se mi hmota lepila na nůž a musím říci, že děs běs, lepí se to stejně. Nejraději teď používám plastové nožíky z těch sad s kosticemi, na ty se to nelepí.

zlatat
2. okt 2011

@vlada111 spravila som ho zo Smartflexu zmiešaného s gumpastou - ťahalo sa mi to ako žuvačka, ale našťastie stojí, hoci sa mi zdá, že trošku klesol

vlada111
2. okt 2011

@zlatat nevadí, to od únavy 😀

lussy23
2. okt 2011

@katulkaaaaaa - nadherný koníček @lusil2005 - jejo krásna a milá @79zuzana - krásnučká torta. vjednoduchosti je fakt krása @vlada111 . nádhera
@daducha - krásne torty. Tie dve detské tam ale akosi nezapadajú =DDDD
@adrianai - parádna torta
@mariann2 - veľmi krásne tortičky

lussy23
2. okt 2011

@mizulienka - krásne
@katulkaaaaaa - nádherné torty

lussy23
2. okt 2011

@bzucinka2 - waw nádherné torty @zlatat - krásne sú
@lencza - veľmi krásna beruška
@janulkamartinko - veľmi krásne torty . ja pečiem aj zákusky čo potrebujete vedieť?
@mizulienka - jejo zlaté, krásne
@mia114 - nádherné kvietky

andriss23
2. okt 2011

ahojte 🙂 po dlhšej dobe som si včera zatortovala,a vzniklo toto 😀

dadka212
2. okt 2011

@vlada111 ďakujem za rady. hádam sa mi podaria 😅

dadka212
2. okt 2011

@mia114 môžem sa spýtať, si spomínala, že objednávaš z tortomanie... aj ti to privezú, treba sa s nimi dohodnúť? alebo ako...lebo ja som s ňou volala a nenavrhla mi tú možnosť....a otváracie hodiny mi nevyhovujú a zbytočne platiť poštovné, to môžem mať jednu farbu za to 😎