Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
2. okt 2011

ďakujem vám za pochvalu, ste zlatučké, cmuk 😅

bzucinka2
2. okt 2011

@dadka212 ked budete zase objednavat, mysli na mna, daco zase vynovym 🙂
@bianca chudatko, skore uzdravenie 🙂

molka
2. okt 2011

dievčatá, prečo nenakupujete priamo zo zdroja?
Napr.: http://www.ebay.co.uk/sch/welldayday/m.html?_tr...
Je pravda, že to trvá približne mesiac, kým to dorazí na Slovensko, ale máte to 3x lacnejšie.

zdenallicka
2. okt 2011

@adrianai Martin volá: "Ďakujem!" 😀

jakelina
2. okt 2011

@molka když já tam neumím nakupovat 😒

molka
2. okt 2011

@jakelina ja tam nakupujem veľa do domácnosti. Teraz sa mi strašne páči piecť poťahované torty, ale nemám doma žiadne pomôcky. Pozerala som si na slovenských internetových stránkach a tie ceny sú oproti ebay neporovnateľné. Napr. tu nájdeš strašne veľa tyčiniek do kvetov za minimálnu cenu a poštovné je zdarma:
http://www.ebay.co.uk/sch/Cake-Decorating-/5721...

mizulienka
2. okt 2011

@molka ja sa n atom ebay tiez nejako neviem zorientovat, ked by som napriklad hladala silikonove formicky, ako by som to nasla, poradis prosim? dik

desmodka
2. okt 2011

@mizulienka napr "fondant silicon" alebo "silicone molds"

mizulienka
2. okt 2011

baby nerozmyslali ste niektora, ze by ste zobrali tu sugerveil krajku na polovicu?
@lusil2005 @dm1 kde ste tu krajku vlastne kupili? dakujem

mizulienka
2. okt 2011

@desmodka dikes, ja viem po anglicky ale toto ma nenapadlo 🙂

desmodka
2. okt 2011

@mizulienka neboj, aj mne to trvalo kym som nato prisla 😀

molka
2. okt 2011

@mizulienka ja neviem dobre anglicky, zvyčajne si pomáham cez google prekladač. Môžeš ísť na hlavnú stránku ebay.com, do okienka napíšeš napr. silicone a potom sa budeš postupne preklikávať, aby si sa dostala do kategórie kitchen alebo cooking. Ja som sa takto preklikala a našla som napr toto:
http://www.ebay.com/sch/Cookware-/20628/i.html?...

molka
2. okt 2011

vpravo trochu vyššie si navolím "zoradiť podľa ceny" a potom si už len vyberám. Na prvý krát to znie zložito, ale po pár hodinách si zvykneš a už to dokážeš hľadať automaticky. Najlepšie je nájsť si jedného predajcu a nakupovať od neho, zvyknú dávať aj množstevné zľavy.

molka
2. okt 2011

@mizulienka este lepsie bude možno napísať silicone cake

broucek2
2. okt 2011

@molka já mám uloženo toto http://stores.ebay.com/eleseed/_i.html?_nkw=cak... le ještě jsem nenakupovala, nemám totiž pay pall

lusil2005
2. okt 2011

@mizulienka ja som ju brala napoly s yamahafazer a kupovali sme ju tu: http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...

molka
2. okt 2011

@broucek2 to je pravda, ak chceš nakupovať cez ebay, musíš mať paypal. Mňa takéto veci zaujímajú, takže ja som do toho šla, všetko som si aktivovala a teraz keď chem niečo nakúpiť, najskôr zisťujem cenu na ebay. Jediná nevýhoda je tá dlhá čakacia doba. Ale keď si budem kupovať rôzne vykrajovačky, určite nakúpim odtiaľ.

lusil2005
2. okt 2011

@broucek2 prosim ta, baby na teba nabonzovali ze si robila s pravym marcipanom... je to pravda? 😅

79zuzana
2. okt 2011

@jakelina ahoj som si pozrela tie vecicky na mimibazare a hned som zistila,ze preco maju taku super cenu... su to veci z ciny... aj ja mam take objedavala som ebay 🙂 ale sluzia rovnako ako originaly 😀 😀 😀

79zuzana
2. okt 2011

@bianca tak toto je prenadherna lienka 🙂

dm1
2. okt 2011

@mizulienka ja neviem kde som ju kupovala lebo to kupila jedna baba z TOM a ja som brala polku od nej

dm1
2. okt 2011

@molka ja by som rada ale nemam tu moznost tak platit tak nekupujem ☹

broucek2
2. okt 2011

@lusil2005 jojo, dělala jsem 1 dortu a zbyteček mám ještě v lednici

vlada111
2. okt 2011

ja som robila len postavičku šaša pre kamošku a priniesla si hotovú upečenú tortu, ktorú som jej potiahla a veľmi rýchlo vyzdobila, lebo utekala do roboty 😀

havi
2. okt 2011

@jakelina fakt super ceny,ze waw,ja ju kupila predrazenu a to par rockov dozadu

havi
2. okt 2011

tak jedine co som stihla nafotit z fifi torticky su ozdoby,bo jak napotvoru sa mi vybil fotak,ked mi ju kamoska preposle pridam 😀

havi
2. okt 2011
yamahafazer
3. okt 2011

@janulkamartinko aj ja som piekavala zakusky,ale teraz ked mam malu tak uz robim len torty zakusky by som nestihala to len ked napriklad chcela svokra na oslavu alebo len ozaj blizkej rodine.
preco mas problem s kupovanim materialu?Ja si vzdy nakupim velike balenia vsetkeho muka,cukor,mlieko aj pudingy a vsetko ostatne a kupujem v tescu alebo bille ine unas nemame a jedine v lidl ten je v druhom meste tak tam tiez nakupim cokolady.,Ja som este nikedy nemala problem kupit vo velkom ja vzdy do zasoby cele balenia kdo by furt chodil do obchodu aj pudingov tych naberem plne tasky 😀 akurat na vajcia chodim cesrtve.

yamahafazer
3. okt 2011

@havi tie su krasne ako z rozpravky uplne perfektne
@vlada111 rychlovka,ale krasne sa ti podarila jemna ako vzdy

janula18
3. okt 2011

@vlada111
@havi chcem sa opýtať z čoho robíte tie postavičky?