Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
4. okt 2011

@misa1982 ano dá, vymažu a vysypu moukou nebo strouhankou a jde to.

pristela
4. okt 2011

@lamps všetko najlepsie k narodeninkám a nech chutí 😀

zlatat
4. okt 2011

@pristela ďakujem, vyskúšam a ozaj, ak sa mi zgrcne čo potom s tým? Len vmiešať trocha masla?

jakelina
4. okt 2011

@lamps dortík vypadá chutně a krásně, přeju vše nej.

pristela
4. okt 2011

@zlatat aale nezgrcne sa, neboj, ja ju nikdy ani neprevaram, len pockam pokým sa mi slahacka spoji s cokoškou,nenechavaj ju ako si písala, že skoro ti az z hrnca uteka, treba ju stale miesat a nechat na sporaku len pokial sa coko uplne rozpusti v slahacke
nechaj v noci v chladnicke/ja niekedy ani tolko nestiham/ aby bola riadne vychladena a hned ako ju vyberies z chladnicky treba šlahať

mrka2
4. okt 2011

@misa1982 ja som si kupila take misky u nas v Zeleziarstve 😀 ,ale maju tam normalne aj kuchynske veci. Takze niekde v kuchynke popozeraj a ak mate Kik,tak aj tam som videla nerezove misky. 🙂
@lamps mnam, vyzera chutne, ja tiez peciem pre nas vacsinou taketo nepotahovane 🙂 pekne narodeninky!

daducha
4. okt 2011

@bzucinka2 ja som robila traseny krem so sojovou smotanou a mandarinkami.Mne totiz to ryzove mlieko nechuti,kupujem ho tekute v DM ku.Tu sojovu smotanu kupujem v bio obchode,len 200 ml stoji cca 2,50 Eur.Ale krem bol super 😉

daducha
4. okt 2011

@mizulienka kludne, plnka je vyborna 😉

jakelina
4. okt 2011

Holky a to je zajímavé, že někdo tu má album s dorty a nikomu to nevadí.https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kamaradicek/...

dada78
4. okt 2011

@jakelina akurát som na to tiež pozerala, akože nechápem prečo by tu nemohli mať všetky šikovné cukrárky album toriet čo upiekli pre deti ? však nech dajú teda možnosť len detské 😕

zlatat
4. okt 2011

@pristela ďakujem za rady - teraz ma napadlo - ja zvyknem dávať čokoládu až do horúcej šľahačky - teda ich spolu nezohrievam, nemôže byť aj tam problém?

katy1979
4. okt 2011

@jakelina no myslim ze uz ho nebude mat. teda ak si admini vsimnu tvoj prispevok
😀

zlatat
4. okt 2011

@jakelina aj ja som raz naďabila na jeden album s tortami aj plno komentárov tam bolo a nikomu to nevadilo - ja som si spravila iba s detskými tortami a ešte v ten deň mi ho zmazali 😠 😠 😠
Akože fakt nechápem, prečo nemôžme mať albumy s tortami, keď tie torty si tu môžme vkladať ako obrázky do diskusie - je to úplne na hlavu postavené 😒

katy1979
4. okt 2011

@zlatat ja trvanlivu nikdy nevyslaham. ten davam len do falosneho davam trvanlivu. ja mam teraz doma pilos z lidla tak snad sa vyslaha

pristela
4. okt 2011

@zlatat mozno ano, asi mas potom moc prevarenu tu slahacku, ono tam nejde o to uvarit slahacku ale rozpustit cokoladu 😀 ja vylejem slahacky do hrnca zapnem sporak a hned tam nalamem cokosku, a miesam , ked sa mi cokolada uplne rozpusti cize slahacka je krasna hneda bez hrciek cokolady odstavím zo sporaka dam vychladnut a pak sup do chladnicky

mizulienka
4. okt 2011

@daducha prosim ta a ako robis ten zeesan? aky je na to recept?
dakujem 🙂

daducha
4. okt 2011

@zlatat ja mam najlepsiu skusenost so slahackou z Kauflandu,je taka husta, ze cast musim vybrat z krabicky lyzickou.JA to robim naraz,nalejem slahacku,pridam cokoladu - ja davam na varenie figaro a zohrievam len kym sa nezacne ta masa hybat.Odstavim a na druhy den studene vyslaham.

katy1979
4. okt 2011

@mizulienka na to nie je recept.zmiesas si nejaky druh zeesanu so slahackou. pomer je na obale napisany

jakelina
4. okt 2011

Já jsem si žádné album s dorty nedělala, ale vím, že to všem mažou a asi je pro někoho jiný metr 😒

zlatat
4. okt 2011

@daducha ktorú - tú čo je určená na krémy - 36% ?

daducha
4. okt 2011

@mizulienka ja som robila presne podla navodu na obale.Uz s tym teraz nepracujem, robim jogurtovy z rastl. slahacny a jogurtu.Ale presny postup je aj na TOM,tam som sa na to pytala.Ja som si ho totiz kupila ked som robila prvu jogurtovu tortu a bala som sa ze zo slahacky nebude krem tuhy.A je, tak mi tu Zeesan stoji.

zlatat
4. okt 2011

práve som našla jeden recept na parížsky krém:

Krém je varený zo šľahačky a čokolády v pomere 1:1 s trochou cukru. Po vychladnutí, najlepšie na druhý deň je tuhej konzistencie, vyšľahá sa elektr. metličkami, pridáte trochu rozpustenej čokolády a podľa potreby nahrejete a dohladka vyšľaháte. Hotový má konzixtenciu krému.

Tak uvažujem, že keď sa dá 1 liter šľahačky tak na to treba 1 kg čokolády? To je nejako veľa nie? hmmm

katy1979
4. okt 2011

@zlatat ja davam na jednu slahacku 200g cokolady. ako to robis ty? moja mama dava na jednu slahacku 100g cokolady

zlatat
4. okt 2011

@katy1979 tiež sa mi zdá, že na 1 šľahačku 1 čokoládu z LIdla, takže 200 g

daducha
4. okt 2011

@zlatat obyc. 33 % vyrabanu pre Kaufland.zn Milblu

daducha
4. okt 2011

ja mam recept 1 slah. jedna 100g cokolada

pristela
4. okt 2011

@zlatat 🙂))) niee, nekomplikuj si to !!! ja davam ako katy, tu lidlacku coko- 1slahacka = 1cokoska, ziaden cukor!! ono je to prijemne sladke tou cokoladou, netreba tam cukor, nestuduj recepty, len sa vystresujes, je to uplne jednoduche, urob ako som pisala vyssie a uvidis bude suprova 😉 hlavne klud a nie stres 😎

pristela
4. okt 2011

ono je uuuplne jedno kolko cokolady tam das, nema to ziaden vplyv na hustotu vyslahaneho kremu, je to iba o chuti, ja som naposledy naslahala do 2slahaciek 3lidlacke cokosky 😀 ted budem tiez tak bo chcu cokoladovo cokoladovu 😀

zlatat
4. okt 2011

@pristela naozaj to nemá vplyv na hustotu? Myslela som, že čím sa dá viac čokolády, tým bude hustejšie

zlatat
4. okt 2011

@daducha dííík