Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
8. okt 2011

@dadka212 perfektna je, strasne sa mi pacia tie tvoje kvety.

reruna
8. okt 2011

@katy1979 krásné a fialová vypadá na fotce pěkně
@jakelina nádherná svatební, vyztužovala jsi ji? A to se ti chtělo dělat tolik mmf na takovou velkou? 😀
@bzucinka2 tééééda, tak ta svatební - kde jsi ji proboha měla? to máte tak velkou lednici? A taky bych teda chtěla vědět, jak jste to nesli. A kolik ještě k tomu dalších nádherných a 3D dortů... jak to stíháš? fakt nádhera - ta postel se i mě moc líbila
@katulkaaaaaa jé - tak pařížské rohlíčky mňáááám, to musela být piplačka a ty řezy s čokotransferem vypadají taky moc dobře 🙂
@vlada11 nádherný dortík 🙂

reruna
8. okt 2011

@mrka2 vždyť je krásná 🙂
@ikula2 pěkná 🙂

dadka212
8. okt 2011

@ikula2 ale dá sa to s deťmi a to ja mám prvého satana...najhorší bol druhý rok, teraz je to už fajn a to mi nechodia do školky ani jeden, nie je miesto 😝 a ja som nerváčka najväčšia a ešte som ich nezabila takže pohodička 😀 😀

mrka2
8. okt 2011

@katy1979 jeej, krasne su vsetky! ja by som uz 3 neurobila ani za nic 😔 mam dost,ked sa mam dokopat urobit jednu 😖 🙂

mrka2
8. okt 2011

@ikula2 jaaaj, az teraz citam,ze dalsia tehula!!! vitaj v klube 😀 😉

mizulienka
8. okt 2011

moje 2 svadobne

dadka212
8. okt 2011

@mizulienka krásne jemnučké 🙂

reruna
8. okt 2011

@mizulienka krásné 🙂

bzucinka2
8. okt 2011

@lucula73 20 km rychlostou a teda padol mi kamen zo srdca , ked volali, ze dosli taku dialku ok 🙂
@zuziq dakujem sefe 🙂
@katulkaaaaaa detaily nemam ☹
keby si bola blizsie aj dojdem na kavu 🙂
@pristela urobim ti 🙂 a ty potom nejaku mne 🙂 dakujem
@79zuzana dakujem 🙂

bzucinka2
8. okt 2011

@dm1 dakujem 🙂
@mrka2 krasna torticka 🙂
@ikula2 super sudok 🙂

@ikula2 jej gratulujem k babatku a prajem pohodove tehulkovanie 🙂 no veru s prenasanim sme mali problem, lebo aj dvaja sme tacku drzali a aj do chladnicky sa mi tazko davala 🙂
@katy1979 ved tie torticky su nadherne, co sa ti na nich nepaci , suprove 🙂 traktor dokonaly 🙂
@yamahafazer veru tak tento strach som mala aj ja, ale teda som sa to snazila riadne vystuzovat 🙂

katulkaaaaaa
8. okt 2011

@yamahafazer ti neberie cenu za kg?a ako potom ratas cenu torty?striekala som na plech 🙂 recept mam od mojej babky cukrarky len sranda ze jej vyslo z davky 60ks a mne ledva 30 😀 sikovna som 😝spodok mam cesto vyslahane bielka s cukrom rucne,potom nad paru,pridame orechy vychladne dame lyzicu struhanky a lyzicu deckej krupice,dame na plech a pecieme cca 30minut na 150stupnov

bzucinka2
8. okt 2011

@reruna dakujem, normalne ju viezli v aute na sklopenych sedackach a volali, ze sice isli ako slimaci ale dosli 🙂
@mizulienka prekrasne viac sa mi paci ta s pivonkou a co to ma dole aku ozdobu? 🙂

katulkaaaaaa
8. okt 2011

@bzucinka2 skoda ze nemas blizsiu foto,ja z kazdej torty spravim aj 10fotiek 😉
@mizulienka krasne,jemne 🙂

mizulienka
8. okt 2011

@bzucinka2 dakujem, to mam taku silikonovu ozdobu.

dada78
8. okt 2011

dievčence Ďakujem všetkým za rady a námety, ste poklady 😵 tortu som dorábala spolu so švagrovou - pre jej malú to je k oslave 2r. a som sa ťapa parádne opálila na MMF hmote ohriatej v mikrovlke, ako sme sa zakecali, tak som strčila prsty do nej,či už je dosť ohriatá a teda bola "festne" 😅 😖 až mi pľuzgiere zostali - poučenie, radšej si robiť také veci sama alebo Smartflex 😀

dada78
8. okt 2011

a ešte foto, pomohli sme si "chobotnicou na platelínu" Play and dough či ako sa to presne volá 😅 tam je kopec mušlí, morský koník, korytnačka a iné 😎

dm1
8. okt 2011

@yamahafazer to mne tak tiez volaju ludia chcem tortu kludne moze byt aj obrovska na cely plech velky a ked poviem kolko by stala tak staci tak 3 kg 😀

dm1
8. okt 2011

@mizulienka ta je krasna 😵 a co krajka v pohode uschla?

dm1
8. okt 2011

a este pridavam svoje vcerajcie. Ta coko som aj trpla lebo ona chcela uz taku ako som robila ale sa mi nechcelo stale to iste tak mala zmena 😎

dm1
8. okt 2011

@mizulienka teraz kukam na FB ty si tu krajku davala opacne? myslim to co bolo naspodku formy mas hore? tak mi to pripada aspon. Ja davam hore tu stranu co je aj hore vo forme

artepf
8. okt 2011

ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat - používáte některá z vás k potahování mléčný marcipán? Už jsem tady nedávno psala, že mi nejvíc chutná, ale musím říct, že se s ním i dost špatně dělá. Buď ho mám moc měkký nebo je zase tuhý, že mi na ohybech při potahování trošku praská. No a růžičky mi z něho vůbec nešly, pořádně nevytvrdly a tak jsem je dělala ze Smartflex Velvet a to šlo úplně nádherně. Když jsem zkoušla MMF doma, tak mi tam zase zůstávaly kousíčky cukru, i když byl přesátý a taky mi přišlo, že se z něj špatně modeluje, ta hmota byla taková hodně pružná, i při vyválení se jakoby vracela zpátky. Tak nevím, co je nejlepší používat nebo spíš s čím jste nejvíce spokojené a jak se vám hmota barví 😝? Navíc ten mléčný marcipán vyjde cenově snad stejně draho jako např. SV.
Přidávám sem na ukázku své tři dorty, ale možná bych je sem ani neměla dávat, když vidím ty dokonalé dorty od vás, to se pak úplně stydím. Jsem fakt jen amatér a zkouším to, protože mě to baví 🙂 .

janulkamartinko
8. okt 2011

@bzucinka2 Prekrasne torty,ako prosim ta robis to celo na tej svadobnej posteli? Ja ho mam vecne otrasne :(

adka_praha
8. okt 2011

ahojte...
@pristela 😅 no jo, tak treba do tretice, mozno sa zadari... 😉 😀

aaach krasne torty... 😵 ja strasne obdivujem tie vase kvietky... ja som na kvety akasi lava... ☹

dm1
8. okt 2011

@artepf krasne torticky! ja robim z MMF a je to len o cviku a aby si trafila ten spravny pomer cukru a vody a bude to ono. ja aj modelujem z toho. A pouzivam iba povazsky cukor iny bol na figu. Ak mas ale vyrobu hmoty rovnako drahu ako SV tak nevahaj a radsej kupuj. MMF je lacnejsie tak tam sa oplati zarabat ale uz som si tiez kupila na modelovanie PDT special nech mam v zalohe a nenervujem sa niekedy z MMF

artepf
8. okt 2011

tak jsem těch dortů přidala víc než tři, jak jsem psala 😀 , ale jak říkám, opravdu je berte s rezervou oproti těm vašim nádherám, vždycky úplně slintám a říkám si, že to snad ani nemůžou být dorty 😵 .

bzucinka2
8. okt 2011

@katulkaaaaaa tak to ma ani nenapadlo v tej rychlosti, lebo som ju nechcela vyberat a vkladat do chladnicky, tak len rychlo ozdobit, odfotit a sup spat 🙂 najblizsie urobim aj detail 🙂
@dm1 to si na tu coko zlatou robila stencil? 🙂
@artepf na tej poschodovej su zive kvety 🙂
@janulkamartinko robila som ho zo SFF nechala asi tyzden vyschmut ana rovnej podlozke a prilepila 🙂

lucula73
8. okt 2011

jejda baby,prekrásne tortičky,nestačím sa dívať,úžasné,všetky 🙂 🙂
......niektoré som si uložila,aj keď také nikdy neurobím,kvietky neviem robiť anj ja moc 😝

zdenallicka
8. okt 2011

@artepf Mě teda mléčný marcipán vyjde na 75,- a mám ho 850g-900g. Kilo by mě vyšlo na 85,-. Tolik žádná kupovaná hmota nestojí. Ale připouštím, že se s ním nedělá nejlíp..😀 😀 😀

dm1
8. okt 2011

@bzucinka2 jj stencils to je. ale som si nadavala ze mam blbe napady robit stencils na cokoladu hrozne sa to robilo zlata bola vsade

inak mam poznatok - doteraz som na tie cokotorty pouzivala na ruze sprej aj na ozdoby a mala som ho minuty pomaly na 2 torty co nieje lacna zalezitost. teraz som vytiahla praskovu zlatu co mam uz davnejsie a minula som malo oproti spreju a navjiac cela praskova stoji 3,5 tusim a sprej 8 😝