Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
8. okt 2011

@zdenallicka stoji RDI-cko ale priamo v zelandii len sa s nim neda modelovat 😝

zdenallicka
8. okt 2011

@dm1 No, tam se nedostanu.. a modelovala jsem nedávno i s PDT speciál a nevyschlo to ani za týden... postavičky byly mokré a lepily se...😝

mizulienka
8. okt 2011

@dm1 hehe tak to je dobry trapas, ked som ju dala opacne 😀 ale vyzeralo to dobre a nevesta hikala, takze aspon to, nabuduce budem vediet 🙂

dm1
8. okt 2011

@mizulienka 😅 v pohode ved nevadi len na tej strane je to take rovne ako ked je umelohmotna decak z tej druhej strany z tej druhej strany je to myslim krajsie 😉

@zdenallicka ja uz som mala specialku raz a bola v pohode na modelovanie tak dufam ze nebude ani teraz problem. len som z toho davala kilo zube a teda som sa riadne zapotila tvrde jak fras to je

lusil2005
8. okt 2011

@dm1 mne PDT special tiez neschne vobec. ale strasne rada s nou robim perly a lanka a taketo vecicky, lebo je pevna a netrha sa. a nelepi sa vobec.

dm1
8. okt 2011

@lusil2005 vidis no mne asi nestihne vyschnut bo vsetko ide hned na tortu 😅 . Ale nemala som problem zeby mi postavicky sadali alebo tak nieco.

bzucinka2
8. okt 2011

@dm1 no sprej som aj ja rychlo minula, ale zase sa mi zdalo krajsie sprejom ako praskovou 🙂

anibas
8. okt 2011

@dadka212 krásne farby - pekne zladené 🙂 🙂
@vlada111 milučkáááááááá
@bzucinka2 wau - ty máš nafukovaciu chladničku ??????????? nádherné
@adka_praha pekná ja - aj koník aj tortička 😵 😵 😵

anibas
8. okt 2011

@jakelina perfektná je - rovná, pravidelná, farebne zladená - no proste svadobnááááá
@katulkaaaaaa mňam - moje obľúbené 😅 😅

adka_praha
8. okt 2011

@anibas dakujem pekne... 😵
uz po nu boli, znama sa tvarila ze jeeeeeej... 😵 a volala som s pani, co som im robila tu bielo-zlatu, lebo som si zabudla vytiahnut podlozku spod torty 😅 , co si vzdy davam, nech sa mi s nou lahsie manipuluje, nech mi ju potom nejako vratia 😅 a taku velku pochvalu som dostala, ze som bola cervena asi aj na zadku... 😅 😵 😵 😵 juj to tak potesilo... 😵

anibas
8. okt 2011

@mrka2 vydarila sa gitara @ikula2 krásny súdok @katy1979 nádherné, a ani moje fialové nie sú fialové - to je zlá farba na fotenie 😀 😀 😀

dm1
8. okt 2011

@bzucinka2 ja som rozdiel nevidela co sa tyka ruziciek alebo malych veci v pohode tou praskovou a mozno este aj lepsie lebo sa to da rovnomernejsie zafarbit. pri vacsich plochach aby neboli flaky je lepsi sprej. len ja uz som ich minula asi 4 a o perletovych ani nehovorim tie tiez stale kupujem 😖

anibas
8. okt 2011

@mizulienka krásne kvety 😨 😨

anibas
8. okt 2011

@dada78 podarila sa ti - krásna je 😵

anibas
8. okt 2011

@dm1 nádherné ako vždy - musím pozrieť na FB zblííííízka 🙂 🙂
@artepf nádherné a že amatér ??? - keby si videla torty niektorých dlhoročných cukrárok - profesionálok 😕 😕

bzucinka2
8. okt 2011

@anibas 😀 😀 😀 nie mam dve chaldnicky nastastie 🙂
@dm1 perletovy sprej, vidis, to ma nenapadlo ze aj taky, je, to farbim vsetko praskovou perletovou, dobry napad pohladam potom niekde kde ho maju 🙂no ja som zlatou praskovou skusala velku stuhu a nebolo to dobre ale aasi ako pises, ze to bola velka plocha 🙂

anibas
8. okt 2011

konečne som došla na koniec - ste písali a písali - už je dopečené čo ? 😀 😀
moje torty - ale tiež blbé farby - detská nejaká bledááá

anibas
8. okt 2011

@bzucinka2 už mi je to jasné 😉

dm1
8. okt 2011

@anibas ta je nadherna s tymi kvetmi! riadne velka a teiz vysoky ten vrch. kolko vazila?

dm1
8. okt 2011

@bzucinka2 no sprej je super perletovy hlavne ked chces celu tortu miernepostriekat je to krasne rovnomerne praskovou som mala flaky 😝

anibas
8. okt 2011

@dm1
ďakujem - cca 9 kg - 26 - 21 - 16 a výška 36 cm

mrka2
8. okt 2011

@anibas uzasne torty a ta poschodova... no nadhera!!!!!! a tie kvety prekrasne! 😵 😵 😵

dm1
8. okt 2011

@anibas vidis by som povedala ze ma isto viac vypada vacsia. krasna je veru

mizulienka
8. okt 2011

@dada78 krasna torta a ta chobotnicka s tou ciapkou,super 🙂
@dm1 krasne obidve, dufam, ze aj ja sa raz odhodlam na coko tortu :0)
@artepf krasne vsetky
@anibas prekrasna je ta svadobna, boze tie kvety, to si ako dlho robila, nepochopim ako sa to robi, zviem, ze na drotiku su, ale netusim, ako si ich tam dostala 🙂

vlada111
8. okt 2011

@mrka2 šak je superská 🙂

vlada111
8. okt 2011

@katy1979 no tak to ja by som zase tri nezvládla a ešte k tomu aj 3D tortu, to nehrozí 😀 . Krásne ich máš.

vlada111
8. okt 2011

@mizulienka ty si sa pekne rozbehla, klobúk dolu. Krásne sú, a tá čipka...

vlada111
8. okt 2011

@dm1 krásne Dani, ja tie tvoje čokoládové nechápem ☹ . Ako sa toto dá urobiť, paráda 😉

artepf
8. okt 2011

@dm1 moc díky za pochvalu, to potěší, když vidím, jaké krásné a dokonalé dorty vytváříš ty 😎 . Jinak nevíš jaká by mohla být alternativa považského cukru u nás v Čechách? Že bych to vyzkoušela.

@bzucinka2 jo jo, květy jsou na tom dortu živé, ale naaranžovat je do ampulek s vodou dalo víc práce než vymodelovat je z hmoty 😝

@zdenallicka a jaké suroviny používáš? Já dělám recept na 20 dkg sušeného mléka, 20 dkg cukru moučka, 3 lžíce pšeničného sirupu, 3 lžičky oleje, trochu vody a aroma. A vzhledem k tomu, že jen sušené mléko stojí 80,-, tak když si vypočítám suroviny na kilo hmoty, vychází to tak na 130,- 😅 .

vlada111
8. okt 2011

@dm1 Dani ja som sprej ešte nemala, ale tiež pre lesklý efekt práškujem. Ja používam neutrálnu, som s tým spokojná. Keď to len nasucho potriem je to jemnučké, riedim len vtedy, keď to chcem mať silnejšie.