Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. okt 2011

@adul67 moc krásné, jemňounké a vypracované 😉

bzucinka2
10. okt 2011

@jakelina taktvoja je jednoznacne krajsia 🙂

katulkaaaaaa
10. okt 2011

@jakelina ale som sa pytala ci sa tam najde niekto kto robi torty ako hlavnu pracu...jednoducha otazka cakala som jednoduchu odpoved a uz to tam zacali preberat zo vsetkych stran,akoze rozum sa mi zastavuje...fakt naposledy co som sa tam ja na nieco pytala 😠

lusil2005
10. okt 2011

@katulkaaaaaa tak tak, aj ja chcem vediet kde co a ako 😀 co sa tam dialo?

lusil2005
10. okt 2011

@katulkaaaaaa daj liiiiink

katulkaaaaaa
10. okt 2011

@lusil2005 vymazala som to 🙂 v podstate nic len som sa dozvedela ze na to aby som sa tym uzivila by som musela byt uzastna cukrarka,a preco mam tak malo tort v albume a podobne podpichovacie veci...akoze ja nebudem riesit toto,nemam na to cas a ani chut,som rada ze s vami mozem rozoberat vsetko a tam uz ani nepachnem 😝

katy1979
10. okt 2011

@katulkaaaaaa no a ja som tam vliezla ze co sa docitam a ty to zmazes?

lusil2005
10. okt 2011

@katulkaaaaaa ach jaj 😒 zase sa NEPEKNE VYJADRUJES O ZENACH Z TOM???? 😀 😀 😀

bzucinka2
10. okt 2011

@pristela tak to je uzasne a to si len tak skusala, ved to je skoda teraz znicit, tie kvety su ako ozajstne, neuveritelne krasne, nechcem ani vediet ake dielo by si vycarila, keby si sa este aj snazila 🙂 klobuk dole nadherne 🙂

jakelina
10. okt 2011

@katulkaaaaaa tak už tam za nima nechoď, vždyť to snad není možné, aby tam do každého tak vyrývaly. Já nemám ráda lidi, co si myslí, že snědli všechnu moudrost světa. Fakt nechápu, že kolikrát řeší takové kraviny, jako by šlo o život a přitom jde o prd...

katulkaaaaaa
10. okt 2011

@jakelina presne tak 🙂 ste zlate 🙂

anibas
10. okt 2011

@katulkaaaaaa nebuď smutná - ja som pre 1,5 rokom sa tiež niečo opýtala - nemenovala som nikoho, len ma zaujímal obsah torty, že prečo taká kombinácia - a to som nemala robiť - to akoby som pichla do OSIEHO HNIEZDA !!!! proste to beriem tak, že cez net nezistíš IQ !!!!!!

bzucinka2
10. okt 2011

ahojte baby potrebujem poradit ako namiesam kriklavu ruzovu? nieco taketo

bzucinka2
10. okt 2011

a este druha rada, nemate nejake rady alebo ulozene torticky ako urobit trblietavu tortu? mam babu co chce kriklavu ruzovu a trblietavu, ale uz konkretne nepovedala nic ako mysli trblietavu? 😝

jakelina
10. okt 2011

@anibas tak ty máš taky špatnou zkušenost. Já čtu a přispívám na Dortománii a nikdy jsem neměla žádný špatný ohlas ani se mi nestalo, že by mi někdo něco špatného odpověděl a to jsem se ptala fakt na úplné kraviny, jako začátečník. 😒

jakelina
10. okt 2011

@bzucinka2 a není gelovka přímo růžová??? Já vždycky barvím červenou na růžovo. 😒

anibas
10. okt 2011

@bzucinka2 sugarfliar bordo - by sa mohol podobať a celú postriekať spray Pearl 😉

simasa
10. okt 2011

@pristela no ja sa pose..m (s prepacenim), ale je to fakt nadherne!!! A tiez sa hlasim na kurz a budem kazda druha = slana torta 😀

jakelina
10. okt 2011

@anibas a na kolik to vyjde dortů, ten spray??? Je to dost drahé, tak jsem to nikdy nekoupila.

simasa
10. okt 2011
danciacik
10. okt 2011

@pristela 😀 😀 tak to beriem, len čo budeš s toľkými tortičkami robiť? Lebo asi by nás tu bolo hojne čo by sme došli.
Baby otázočka, na stretku v Poprade sa robila 3D torta koník ale neviem čím robili vlasy, viem že používali špricu ale čo v nej bolo netuším, mne krém na poťahovke nikdy nedržal, neviete mi poradiť? Chcela by som totiž takú urobiť dcére lebo o mesiac má narodky no musela som odísť zo stretka kvôli malej tak som dokončovanie torty už nevidela

bzucinka2
10. okt 2011

@jakelina gelovka je, ale ta je cukrikovo ruzova a teraz som objednala este tmavoruzovu tak uvidim 🙂
@simasa tak ta je pekna len ci mi stihne prist do stvrtku ☹
@simasa
@anibas dakujem zatial, ale fakt netusim ani ako ju ozdobit ☹

desmodka
10. okt 2011

baby uplne mimo od temy, ale musela som sa podelit 😀 😀 😀

Netrápte sa pre tých, ktorí rozprávajú za Váš chrbát...
Jednoducho to znamená, že ste o krok pred nimi a oni sú v dokonalej pozícii pobozkať Vám zadok!

desmodka
10. okt 2011

@bzucinka2 ruzova gelovka a do toho supnut trblietka, alebo rovno praskovu trblietavu ruzovu

jakelina
10. okt 2011

@desmodka hezky napsané, co nám to udělali s počítáním stránek???

bzucinka2
10. okt 2011

@desmodka dakujem uz som teda objednala trblietave farby, dufam ze stihnu prist 🙂
a nejake foto torticiek nemate?

lusil2005
10. okt 2011

@jakelina ale neeee, toto sa mi nepaci ☹ to predtym bolo lepsie, ked sme si mohli vybrat na ktoru stranku chceme ist

jakelina
10. okt 2011

@bzucinka2 a co na dortu chce mít???

anibas
10. okt 2011

@jakelina podľa mňa na 6-8 klas. tôrt vystačí

jakelina
10. okt 2011

@anibas děkuju, může to být hezké na vánoční modrou s vločkama a takové nějaké hodně sváteční. Ještě jsem to na dortu neviděla. Vlastně těch potahovaných dort je v mém okolí vidět hodně málo, já to teď na všech oslavách sleduju a většinou jsou tam obyčejné krémové. 😀