Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladka1
10. okt 2011

prosím prosím..čoko hmota...kolik bych měla dát polévkových lžic kukuřičného sirupu na tuto čokoládu z Lidlu?:Měla by být hořká....dadka212 jsem vkládala tento super odkaz , http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=26&t=7 ale je tam 1/4hrnku...má to někdo orientačně na lžíce?

katy1979
10. okt 2011

@eliska22 z keksikov najdi ktore ti budu tvarovo vyhovovat. ale asi nejake horalky a pospajat cokoladou ci nutelou

mizulienka
10. okt 2011

@vlada111 Vladi dakujem 🙂 no uz tie torty otacam hore nohami 😀

pristela
10. okt 2011

@mizulienka prooooomin , mne to dotrklo, že si to nebola ty až ked som odoslala 😀 😀
@katulkaaa asi by bolo naj opýtat sa na uradoch najskor, či to nieje moc narocne na vybavenie a ci sa to vlastne aj da doma.

bzucinka2
10. okt 2011

@jakelina nic viac nepovedala, len ma byt ruzova a trblietava 🙂 ostatne ze ja zvladnem a zatial ma nic nenapadlo ☹

alenv
10. okt 2011

@pipka určitě budou.. v každém Kaufu určitě mají to samé.. a zkoušela jsi ty ozdobné tužky?

vlada111
10. okt 2011

@tica tá malovaná je úžasná, krásny nápad.

mizulienka
10. okt 2011

@pristela v pohode, nic sa nestalo....ja sa tu nijako nesnazim tvrdit, ze sa to oplati, iba som diskutovala 😉 napr s tym, ze musis byt vyucena v odbore, to ma nenapadlo a hladat niekoho takeho moze byt tiez problem...ako vravis, treba sa poinformovat na uradoch.

pipka
10. okt 2011

@alenv este nie...ale chystam sa tam na velkyyy nakup, tak regale s tortovym sortimentom nech sa trasu 😀 musim pockat, kym mi nabehne materska a idem na to 😅 😀 😀

bzucinka2
10. okt 2011

@pipka dakujem, tak uvidim co vsetko mi stihne prist a to je gelovka wiltonka? 😉

alenv
10. okt 2011

@pipka 😀 jj mě už přišla😀 no uvidíme jak dopadne můj první dort.. čekám ještě nějaké věci z netu a pustím se do toho..syn má v sobotu půl roku tak to je přece důvod 😀

lusil2005
10. okt 2011

@pristela odvody do socialky musis platit az ked presiahnes rocny prijem 3948 eur. a keby si blokovala len torty ktore si vyziadaju s blokom, da sa pekne pod tou hranicou drzat... a platis "len" 46 eur.

pristela
10. okt 2011

@lusil2005 aale po tom roku tu minimalnu ciastku do socialky musis platit aj keby si v minuse, ved papierovo som minulý rok bola aj ja v minuse 😀 😀 😀

dm1
10. okt 2011

baby ale doma na zivnost torty robit nemozete musite mat zvalst priestory nie v kuchyni v ktorej aj varite. O vyuceni, pripadne kurze a hygiene ani nehovorim. Ale @katulkaaa podla mna nemyslela na zivnost ale tak ako doteraz ale brat viac objednavok. Ono je to ine ked sa to robi popri materskej ked sa cez den pri detoch moc neda ako ked budu v skolke, skole a mas to ako pracu jasne ze sa stihne viac

mariann2
10. okt 2011

@vladka1 ja dávam 4 lyžice, tak mi radili baby 😉

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenv
10. okt 2011

děvčata prosím vás kdo tu dělá z marcipánové hmoty? Nebo s ní dělal? Potřebovala bych poradit..

79zuzana
10. okt 2011

moja posledna torticka bola potahovana marcipanom 🙂 ale neviem ci vela poradim.. este som len taky zaciatocnik.. ale ked viem, poradim 🙂

katulkaaaaaa
10. okt 2011

baby neriesim uz 🙂 ale vidim ze jedna otazka a tolko emocii 😀 to som zrovna mohla napisat ze som niekoho zabila 😠 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie neplanujem robit na zivnost,bola to len otazka,pracovala som na zivnost a uz nikdy nebudem,tomuto skvelemu statu odvadzat tolko penazi za NIC!!!!!ale existuje taka vec ako je predlzena materska 😀 maly mal este len rok,to bola len cista teoria nic viac,ja si uzijem matersku do konca 🙂

79zuzana
10. okt 2011

@alenv moja posledna torticka bola potahovana marcipanom ale neviem ci vela poradim.. este som len taky zaciatocnik.. ale ked viem, poradim
Dnes o 15:46 • 3 deti • Odpovedz • •

broucek2
10. okt 2011

@alenv dělala jsem z ní jen jednu dortu, jinak používám mléčný marcipán

lusil2005
10. okt 2011

@pristela nene tetus, nehovorim zisk, ale prijem. to znamena vsetky peniaze ktore dostanes, bez ohladu na to kolko ich minies 😉

lusil2005
10. okt 2011

@dm1 jj ostatne papierovacky okolo - to uz je ina vec... 😖 ale aj tak ked to chces mat ako hlavny neoficialny prijem, tak mozes pri tom dusu vypustit aby si naozaj zarobila...

79zuzana
10. okt 2011

prosim, mohli by ste mi poradit, Chcela by som robit parizsky krem s maslom, viem ako sa robi bez, cokolada sa rozpusti v slahacke, nechat vychladnut do druheho dna a vyslahat. Ale.. ak tam chcem zamiesat aj maslo, kedy ho tam dat? Uz do vymiesanej slahacky? Nezrazi sa to nejak? Alebo mam vyslahat maslo a potom tam pridavat tu este nevyslahanu cokoladovu zmes? Som z toho blazon 😀 😀 😀

zuzkat1
10. okt 2011

baby ahojte mam otazku..prosim vas chcem urobit taku slahackovo visnovu plnku do torty🙂 teda krem... nejak takto.. zo stavy s visnoveho kompotu urobit puding a primiesat vyslahanu slahacku a na zaver do toho dat aj tie visne... da sa to?? ja som uplny amater tak fakt neviem, a hlavne ja ju potrebujem urobit uz v sobotu a v nedelu s nou musim precestovat 50km... vydrzi mi ten krem do druheho dna bez toho aby sa s nim nieco stalo? nechcem ju potahovat marcipanom lebo u nas nikto nema marcipan rad a tak by ma zaujimalo ci nieco pokazim ak celu tortu potriem maslom+cukor+citronova stava a na to dam cokoladu... dakujem🙂

alenv
10. okt 2011

@broucek2 a jak děláš prosím ten mléčný marcipán? já chci použít ten recept kam se dává suš. mléko, cukr, med, voda, mandlové aroma.. ale nevím kolik toho medu.. máme domácí.. a jak se pracuje z této hmoty?@79zuzana

jakelina
10. okt 2011

@79zuzana já to dělám tak, že do té uvařené vychladlé šlehačky dám jeden ztužovač šlehačky a trochu prošlehám, ale nechladím to přes noc, jenom svařím a nechám vychladnout. Ušlehám si máslo stejné teploty a do toho přidávám po trochách tu svařenou šlehačku.

alenv
10. okt 2011

@79zuzana a jaký máš prosím recept, jak se ti s tím dělalo?

mizulienka
10. okt 2011

@lusil2005 mozem sa spytat este ohladne tej polovnickej 😔 parohy si robila z jedneho kusa hmoty, alebo tie bocne "vyrastky" si robila zvlast? dakujem

vlada111
10. okt 2011

@pipka tá tortička je krásna, podarila sa ti super. Juj ale je milená 🙂