Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
10. okt 2011

@zuzkat1 ak si narežeš višne a pridáš šťavu, aby si mala toľko ako mandarinkový kompot - môžeš urobiť trasený krém: Dr. oetker Creme Ole+ 250ml šľahačky + tie višne so šťavou - dáš do zatvárateľnej nádoby, trasieš 30 s. a hotovo - 1 dávka je 2x na korpus cca 18 cm 😉

79zuzana
10. okt 2011

@alenv ja kupujem hotovy marcipan - nerobim si ho doma 🙂 ale potahuje sa s nim dobre, povedala by som ze aj lepsie nez s WI, len je dost lepkavy, tak treba vela podsypovat s praskovym cukrom. A aj sa dost zle farbi, aspon ten co mam ja, tak nie je taky krasny hladucky ako WI ale stale je v nom vidno tie pomlete mandle 🙂 Nam doma vsak nic ine nechuti, tak pouzivame to 🙂

79zuzana
10. okt 2011

@jakelina dakujem, stuzovac slahacky tu nikde nezozeniem, ale tie slahacky tu su velmi velmi huste, tak dufam, ze to pojde aj takto 🙂 dam potom vediet, budem ju robit v piatok 🙂

mizulienka
10. okt 2011

@vlada111 Vladi prosim ta napises mi este raz recept na ten coko krem s besamelom? som to niekde zapotrosila 😒 dakujem krasne

eliska22
10. okt 2011

@katy1979 ďakujem, to ma nenapadlo 😉

pipka
10. okt 2011

@vlada111 dakujem..od teba specialne potesi chvala 😵 😵 😵

dadka212
10. okt 2011

@vladka1 4 polievkové lyžice kukuričného sirupu 😉

adul67
10. okt 2011

ahojte dik za lajky chcem sa spýtat aku plnku davate najčastejšie do mramoroveho korpusu čo sa najviac hodí?

pipka
10. okt 2011

@bzucinka2 ano wiltonka, ja ked som ju kupovala, mali dokonca niekolko odtienov 😉

daducha
10. okt 2011

@pipka ta lienkova torticka je uzasna, velmi sa mi paci 😵

Baby dakujem za vsetky lajky,vzdy mi urobia radost 😵 . A prosim uz sem nedavajte linky co ma kto nove v obchode, lebo si zase nekupim topanky ale nieco veeeelmi dôlezite na torty 😀 😀 😀 .Uz slintam nad sadou stencils ,zilkovac na pivonku a neviem co este vsetko 😝

pipka
10. okt 2011

@daducha dakujem si zlatusik 😉

no toto inak aj ja mam problem...ze klikam na linky sup sem sup tam a objednavam jak zmyslov zbavena 😅 😝 a furt ze nemam peniaze 😀 sak su v cukrarskych pomockach 😅 😅 😅 😀

daducha
10. okt 2011

@79zuzana neviem ci ti uz baby odpovedali, no ja tam davam maslo hned ako odstavim z plynu, necham rozpustit a poriadne metlickou rozmiesam, necham chladit a rano vyslaham.Nic sa nezrazi 😉

79zuzana
10. okt 2011

@daducha dakujem... ja to teda skusim ... drz palce 🙂 pre istotu kupim viac slahacky a aj cokolady, keby nevyslo skusam dalsie moznosti 🙂

lusil2005
10. okt 2011

@mizulienka jeden paroh tak a druhy tak 😀 fakt!
prvy som robila tak ze som nadpajala, ale to mmf ide zle nadpajat tak aby to nebolo vidiet, tak druhy som robila z jedneho kusu. ani neviem ktore bolo jednoduchsie... ale ked nakoniec urobis to ryhovanie, tak to aj tak spoje zakryje...

tica
10. okt 2011

baby prosim prosim PROSIM o radu niejaky recept na čokohmotu alebo ako dostanem taku dokonalu hnedu ako na tej kabelke? ja som si našla ale len s kukuričnym syrupom len neviem kde taky syrup mam zohnať
nemate niejake ine recepty alebo niečo take?

lusil2005
10. okt 2011

@zuzkat1 ja mam tento recept od pristelky a je super: Uvar jeden visnovy kompot s dvoma zlatymi klasmi. daj na korpus, a na to daj slahacku vyslahanu so stuzovacom. takto som robila svoju prvu tortu - tu Natalkynu narodeninovu a bola super.

lusil2005
10. okt 2011

@tica ja robievam cokoladovu mmf... pockaj pohladam recept.

dajna11
10. okt 2011

kočky,kupila som si tu rastlinnu šlahačku,takže ako na krém???a ešte aj ovocný jogurt,niekde som to čítala že to tak spolu treba vytoto 😀 😀 😀 ....a ako?aj želatinu do toho treba:?

lusil2005
10. okt 2011

@dajna11 netreba. normal vyslahaj slahacku, do toho daj jogurty, a este preslahaj. zhustne to jak fras. na tortu a sups do chladnicky. len daj trosicku viac slahacky ako jogurtov. nech je to tuhe. 😅

tica
10. okt 2011

@lusil2005 jeeeeeeeeeej ty si zlata toto som hľadala len som to nevedela najsť si poklad 😉

katulkaaaaaa
10. okt 2011

baby mam objednavku tortu pre muza k 30tke,vsetko nechali na mna ze kludne aj poschodovu....mate nejake napady?pivo ze nie...kludne kruh ale ako ozdobit? 😕

lusil2005
10. okt 2011

@katulkaaaaaa ja by som chlapovi spravila bednicku s vinom. na to sa uz dlho chystam ale nemala som este sancu ho spravit 😅

dajna11
10. okt 2011

@lusil2005 to je taká tuhá tá rastlinná? a netreba robiť z celeho litra nie?

vladka1
10. okt 2011

@mariann2 @dadka212 díííky

pristela
10. okt 2011

@zuzkat1 + do tych visní dat cukor

alicc
10. okt 2011

ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu, z akeho inetnetoveho obchodu objednat pismenka funky abecedu aby som to do piatku mala. u nas v obchode ju nikdy ked tam idem nemaju 😠 . dakujem za radu, este dnes by som objednala

lamps
10. okt 2011

@katulkaaaaaa ja mám tento týždeň robiť tortu pre 61-ročného chlapa a má byť margarétková 😅 a ladená do žltej 😅 .Videl takú v mojom albume a vraj bol z nej unesený.

stankapk
10. okt 2011

@alicc v tej tortomanii ako ti pisala 79zuzana ju urcite maju. dnes sme tam boli 🙂 zvazovala som ju kupit...