• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
To jsem ještě nikde neviděla, ale nevím jestli se to využije???http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49198122&tab=0
11. okt 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 okrem Štefánika tam nepoznáme nikoho :wink:
11. okt 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina hodilo len na hlavnu stranku MMB :confused:
11. okt 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 no ja som nedavala ale bolo to pre nas a drzala. Robila som z nej parizak pravy
11. okt 2011 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ještě chci poprosit, kdo pečete v silikonové formě jakéhokoliv tvaru. Já mám asi špatný recept na těsto, jde mi špatně vyklopit. Mám velikonoční vajíčka, takové jako bábovičky, srnčí hřbet a srdce a musím trochu vytřít olejem a ty větší i vysypat. Nevím co dělám špatně :angry: Nechám po upečení trochu vychladnout, opatrně odlupuju z krajů a snažím se vyklopit a někdy se mi to roztrhne. Jestli máte někdo osvědčený recept, ale bez kakaa, světlé těsto napište mi prosím. Zrovna dnes se mi to nepovedlo a byla jsem naštvaná, že to není tak hezké jak má být. :unamused:
11. okt 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aha, tak jsem špatně okopírovala.
11. okt 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 neskutočná torta - na tvoje sa vždy teším - sú dokonalé

ja som dnes dorábala kvietky ( @dm1 dani vykrajovačky zajtra donesiem na tancovanie ) mala som robiť tortu ona budúci víkend, ale bude už na tento - idem robiť pre svokru na 65 - no a on ami dnes dovalí domov kupovaný korpus z kauflandu :confounded: - a to už som tento korpus raz od nej odmietla a mám ho tu znovu, ale aj tak ho nepoužijem :grinning:

No a ešte babule prosím vás nemáte nejaký dobrý odskúšaný recept na orechový krém alebo korpus, ešte uvidím čo bude orechové, nakoľko svokra doniesla aj orechy
11. okt 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina stale mi to ukazuje len hlavnu stranku nechapem
11. okt 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Kamila tam měla formu na fotbalový míč a už to tam není, tak asi proto. Dívala jsem se a zmizel. Možná měla jenom jeden kus a někdo už koupil. Jo a má tam pilku na dort.
11. okt 2011 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. okt 2011 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 já taky nechápu, byla to malinká forma na míč o průměru 10 cm a když jsem kopírovala, tak jsem rozklikla ten odkaz. No jsou někdy divné věci mezi nebem a zemí. :unamused:
11. okt 2011 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky dobrú noc - zajtra ťažký deň :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. okt 2011 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ale viem asi aku myslis minule som to u nej videla
11. okt 2011 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aha, tak já jsem si jí ještě nevšimla až dnes.
Já jdu taky dřív spát, nějak se nemůžu dostat už týden do postele dřív než o půlnoci :unamused:
11. okt 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuba oki ideme aj ked nezdrzim sa tam dlho zatancujeme pozriem burzu a letim piect mm ma poobednu tak nafigu musim upiect kym odide do prace :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. okt 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no to ti blbo vyšlo, ale tak som rada, že aj tak prídete :wink: - máš veľa tortičiek na tento víkend?
11. okt 2011 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuba no mam jednu malu na svadbu, jednu malu s patom a matom a jednu velku 3-poschodovku svadobnu stvorce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. okt 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no tak to máš čo piecť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. okt 2011 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps verím ti, ja mám čo robiť s jedným. Ale manžela mám tiež dobrého, tak možno si trúfneme aj na tri :wink:
11. okt 2011 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela moja starká robí dobošku bez maslového krému, my jej hovorím "pravá doboška", lebo nikto z nás nemá rád tie krémové z cukrárne. Ak chceš pošlem Ti recept, ale ja sa v ňom nevyznám, na mňa moc zložité, ale zožrala by som toho za pekáč. :grinning:
11. okt 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@swiss ooo, prosíím, prosííííím, ty si poklad !!! :wink:
11. okt 2011 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby vidim, ze tu dnes vladne vesela nalada,pridam aj ja vam jedno strasidielko :slight_smile: strasne narychlo som ho musela urobit, lebo aj moja mala je dnes nejaka chorlava :unamused: maly mi vravi, mami aku peknu srnku si urobila, ked to este neboo potiahnute...ach jaaj, toto nie je nic pre mna...ale aspon som sa dobre nasmiala :grinning: :grinning: :grinning:
11. okt 2011 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
dievcata este som sa chcela spytat, ako robite puncovinu? ja som dala odrezky, krem, lekvar a trocha sirupu, ale videla som, ze potahovka hned zvlhla od toho...a mne sa nikdy neurobi puncovina taka uplne hladka a riedka...co tam mam dat viac toho sirupu alebo coho, aby bola tak dobre rozotieratelna, ta moja sa mi strasne lepila na ruky :angry:
11. okt 2011 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka :slight_smile: .ja nespravím ani takého,náhodou sa ti celkom podaril,je pekný , možno trošku smutný :grinning: ,ale určite to je pes :slight_smile:
11. okt 2011 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 dakujem, ale mne sa nepaci :wink: ja nerada robim veci, ktore nie su na 100%, to je moja choroba :sunglasses: takze radsej ostanem pri tych detskych tortach :grinning:
11. okt 2011 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Ak sa v tom vyznáš, tak si fakt dobrá. :slight_smile: Je to originál recept podľa ktorého pečie, keďže je vyučená kuchárka (asi aj cukrárka, neviem či sa to kedysi oddeľovalo), tak je to asi aj tak napísané, ale hádam pomôže.

Dobošky
1/2 kg múka hladká
10 dkg smetol
15 dkg cukor práškový
1 celé vajce
1 káv.lyž. sódy bicarbóny /nie kopcom/
trochu mlieka

vypracovať cesto, aby sa dalo rozvalkať. Rozdeliť na 4 diely, môže byť aj 5.

Plnka:
5 pol.lyž. cukor kryštálový upáliť na tmavo
2 dcl vody /kávy/
až sa to rozpustí, potom to vliať
do 1/4 l mlieka,
17 dkg cukor práškový
1 ks vanilka
nechať prejsť varom
5 pol.lyž. múka hrubá do
1/4 l mlieka - rozrobiť a uvariť kašu

Nechať vychladnúť a pridať
12 dkg masla a
2 pol.lyž. kakao
rumová aróma

Takže smetol=palmarín, to ešte viem čo je, ak by si náhodou nevedela. :slight_smile: Tak už len držím palce. Možno ešte toľko, že aj s tou plnkou je to nízke, tak max 2 cm.
11. okt 2011 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aky pekny havo sa ti podaril.. tak ja si na 3D este netrufam...si sikovnica :slight_smile:
11. okt 2011 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja robim len korpus + plnka. a pod potah davam len ked je plnka bez mlieka alebo ineho rozpustadla :grinning:
11. okt 2011 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj mame tu dalsiu davovu psychozu!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: myslite ze este ostal v europe stat ktory nevie kto a kde je slovensko? :grinning:
11. okt 2011 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@swiss no rozumiet rozumiem uz len skusit , a aby sa aj podarilo,joj taka som rada, kujeeeeeeeeeeeem :wink:

@mizulienka jeeeej, vobec to nieje srnka!!! povedz synovi, že sa absolut nevyzna! je to krasna malá myska :wink:
nahodou je super, ja sa desim toho , že si u mna raz niekto objedna nejake zviera 3D :confused: takze klobuk dole, si macher! :wink:

Inak som ted vybehla z pracovne na wecko a na sedacke moj najmensi kukal discovery :angry: som mu to vypla, že nech ťaha uz aj do postele , a on, že co robííííííím, ved tata mu nic nepovedal :angry:
11. okt 2011 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok