Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
9. feb 2010

sofi, veru nestiham, lebo tu mam chalanov, akurat by som ich rada zahnala do postele, ale to ti je ako stado certov, nemozem z nich spustit oci, v jednom kuse vyvadzaju. Vzdy je tu takyto bordel, ked tu ma Mike kamosov. No a zajtra rano bude tazky boj, nahadzat ich do auta a odviest do skoly a zas si oddychnem

henikav1
9. feb 2010

vinka nestresuj, rozpustila si tie dvojfarebne cukriky??? ak sa to droli, tak si dala vela praskoveho cukru, pridaj z tych cukrikov. Alebo si to nahrej trosicku par sekund v mikrovlnke hned bude ta hmota vlacnejsia

vinka
9. feb 2010

Nie dvojfarebné tie cukrové celé ružové.čo Ali robí.čo sú v zelenom sáčku.No idem to trošku nahriať. 😝 😀

vinka
9. feb 2010

Jáááj mala som to ja pred týždnom začať nech aspon jednu ružu urobím. 😀 😀

henikav1
9. feb 2010

neboj, aj ja som prvu hmotu len skusala, aj pokazila a zacala znova, len skusaj a prides na to. Nezarob si naraz vela hmoty, aby neslo vela do skody

neurologia
9. feb 2010

vinka neprepadaj panike klud s chladnou hlavou ide vsetko lahsie sa mi keca ze? uz sa vidim ako budem "penit" ja ked budem skusat....

henikav1
9. feb 2010

neurologia 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja idem prave potahovat, tak mi drzte palceky

cessy
9. feb 2010

vinka ale bude ti tam vidiet krystaliky cukru ked si ich neumyla 😒 neva???lebo tie su obalovane v cukre 😉

cessy
9. feb 2010

heni drzim palceky 😕

henikav1
9. feb 2010

cessy, myslim si ze uz je neskoro, ked ich uz roztopila
nevadi, budu trosku krystalikove

cessy
9. feb 2010

no ved uz je neskoro....ale potom nemusela ani preosievať cukor 🙂

cessy
9. feb 2010

heni pouzijes aj neake nove pomocky?? 😕

vinka
9. feb 2010

😀 😀 😀 Ved to sú ruže.Nemusia byť všetky rovnaké. 😀 😀 No to mám z tej mojej lakomosti.Lebo som skurka lakomá a c hcela som ušetriť na farbe.No načo ja budem umývať ked ružovú chcem. 😀 Ale ja mám pocit,že ten cukor sa tým teplom roztopil.Na pohlad kryštáliky nevidím. 😀 No tri sú na svete.Sú dosť velké. 😝 Asi neviem robiť malé veci. 😀 😀 😀 No malá sa nacicala idem ja dalej aspon jednu zbúchať dnes večer. 😝

henikav1
9. feb 2010

cessy, este tu nic nove nemam, teda okrem tej formy babatka, nechcela som aby to mama trepala, vsetko je u mojho manzela, donesie mi to az tento vikend do Prahy. Vraj mi prisli dalsie dva balicky a este cakam jeden, snad dojde aj ten, skor nez pride za mnou. Takze cessy, pouzivam len ruky 😀 😀 😀 torticka bude len taka malicka a jednoducha

alionuska
10. feb 2010

Jezisi,Vinka ja som sa nasmiala na tych tvojich prispevkoch... 😀 Ale nei ze by som bola skodoradostna...to ie..je mi luto,ze sa ti nepodarila...je to tym cukrom...a aj ked das iny cukor,hrubsi,tak sa ti hmota lame,alebo praska...najlepsi je modry povazsky...ten je najjemnejsi. V kazdom pripade.cukor prec!z cukrikov...

vinka
10. feb 2010

No aspon dáky osoch z toho bol.Som ťa rozosmiala. 😀 Kludne sa smej mne to nevadí. 😀 A to sa ešte len budeš smiať ked tortu uvidíš. 😀 😀 😀 No idem variť obed nech môžem potom robiť ked budú deti spať. 😉 Ale už viem,že šetriť sa neoplatí. 😠 😀

henikav1
10. feb 2010

vinka, nic si z toho nerob, uceny nikto z neba nespadol, treba len skusat a nevzdavat sa. Keby si videla tie moje hrozne ruzicky z minuleho tyzdna, aj som ich dala vtedy do albumu, len aby ste sa zasmiali, bola by som ich neskor zmazala, ale adminky ma predbehli 😀
Inac dnes som odmietla jednu zakazku, no si predstavte co asi odo mna chceli 😀 😀 😀 ze neuhadnete??? Nie som mniska, ale jednoducho su veci, ktore ja nemozem 😀 Asi som cudna, vsak?

sofi07
10. feb 2010

henika :D 😀 😀

henikav1
10. feb 2010

len sa smej sofi, ja sa strasne hambim, jednoducho su veci, v ktorych som trosku 😨 😨 😨 😀 😀 😀

cessy
10. feb 2010

heni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a co to vlastne teda malo byt??muz alebo zena??? 😕

henikav1
10. feb 2010

no muzsky zazrak
este prsia by som spravila, ale toto mi pripada strasne vulgarne, to si uz vobec neviem predstavit, ze to niekto pokraja 😀 😀 😀 to si toho svojho asi vsetci chlapi v miestnosti pri krajani budu chranit 😀 😀 😀
sa ti smeje, co??? ked prisla kolegyna objednat, bola som urcite cervensia ako paradajka. Druhym to neberiem, moze to byt sranda, to asi len ja som nejaka cudna
cessy, ty by si ho spravila??

sofi07
10. feb 2010

co krajat, ale zahryznut! 😀 😀 😀

gaborka
10. feb 2010

ahojte , ja milujem marcipanove torty a slubila som kamoske , ze jej spravim cez leto na 30 , pruser, ze som to este nikdy nerobila. Takze dufam, ze tato tema ma nieco nauci do leta 😀 a zvladnem to 😎 😎

cessy
10. feb 2010

ze muzsky zazrak 😀 😀 😀

heni......no spravit by som asi spravila, ale nie na objednavku......asi by som sa bala ci to dobre vytvarujem 🤐 🤐 🤐 aby sa to vobec podobalo 😕 😕 😕

cessy
10. feb 2010

sofi.....no tak keby som taku tortu dostala....tak ja by som nehryzla......len nozom.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asi by mi to bolo divne. mozno keby som bola .....nast rocna, tak ok...ale teraz 😒

cessy
10. feb 2010

jaaaj v poslednej dobe nam tato tema jak oziva....aspom trosku sa pobavime 😉 🙂 😀

vinka
10. feb 2010

Jáj baby nerobte sa také. 😀 😀 Ja chcem starému urobiť prsia len neviem kedy. 😀 Asi len tak niekedy na nedelu mu urobím.Chcem skúsiť. 😀 No musím sa pochváliť,že Henikav1 mi poslala mailom postup a sú podstatne krajšie moje ružičky ako tie za včera. 😀 No idem dalej makať. 😉

henikav1
10. feb 2010

dobre baby, tak sa opytam dotycnej, ci by ho chcela rezat, alebo hryzt. 😀 😀 😀
cessy, aj ja sa dobre bavim na tejto temicke
moj muzicek drahy ma uz asi zadrhne, zase som si nieco objednala
gaborka, odporucam ti urobit nejaku na skusku uz teraz, aby si si vyskusala, ako sa ti s tym bude robit

Inac kto to tu hladal ciernu farbu, asi ty vinka, nie? Nasla som na korunaplus.sk

neurologia
10. feb 2010

cafte,
vcera som skusila tu piskotu zo 6 vajec (na skusku ze ake vysoke to bude)...hmmm tak poviem vam staci aj z 5-tich....
ale ma asi picne nikde neviem kupit tie marschmalovs cukriky...vsade su len tie gumove cuda-medvediky,jastericky a neviem co este aaach...

vinka
10. feb 2010

Heni mne ju pošle jedna pani.Ale to by som už nestihla do soboty.Tak preto som sa pýtala.Ale si skusím namiešať ako pýsala Alionuska. 😉