Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
12. okt 2011

@mizulienka a su tam kusky ovocia ci nie?

mizulienka
12. okt 2011

@katy1979 ano ano praveze su, cele polky visni a dost tamtoho ovocia je

katy1979
12. okt 2011

@mizulienka tak potom aky je rozdiel medzi frutafilom a tymto? lebo ak je to velmi podobne tak toto vyjde lacnejsie. skusim ´ho odfotit aj ked chut tazko poslem

katy1979
12. okt 2011

@mizulienka http://www.zeelandia.sk/produkty/naplne-pre-cuk... ta fotka co je tam v podstate sedi len ten gel neviem najst na ich stranke

mizulienka
12. okt 2011

@katy1979 ani ja som to na stranke nenasla, ale volala som tam, spytala som sa a on ze ano , ze to maju, rozne prichute.

dm1
12. okt 2011

@pipka @zuba uz mi konecne odpovedala ta z MMB ze ma vsetko okrem tej zelenej podlozky a tej kittyny. Kitty je na objednavku do 10 dni by mala byt. Mozno bude aj podlozka dovtedy. ze ci budeme cakat alebo posle co ma. Mne to nejako nesuri tak to kocky nechavam na vas ci mam cakat. Zuzi tebe to ponahla ci nie? lebo pipka chcela akurat prave tie kitty co neisu 😝

lusil2005
12. okt 2011

@mizulienka v tom frutafile su cele kusy ovocia. trebars vo visnovom su cele visne, a su v takom gele visnovom.

mizulienka
13. okt 2011

@lusil2005
@katy1979 jedna pani, co mala obidvoje vravela, ze to je skoro rovnake...len v tom frutafille je este viac ovocia asi.

miciatko
13. okt 2011

@mia114 listy su super

pipka
13. okt 2011

@dm1 dani, mne to tiez nesuri..ved do Vianoc to bude 😉 , tak ja kludne pockam a vy ako chcete 😉 ja sa prisposobim 😉

dadka212
13. okt 2011

kočky, tak Kamila mi písala večer a slúbila, že v piatok to máme na pošte, ak to tak bude, tak budúci týždeň to rozposielam 😉

miciatko
13. okt 2011

@dm1 my byvame asi niekde blizko , keby ste si nabuduce nieco objednavali mohli by ste baby si ma ku vam pribalit ?,lebo ja to objednavam tak komplikovano ,ze mi zacina byt z toho smutno . ..,mam uz u pani poslanu objednavku,len uz treti den cakam kedy budem mat adresu na ktoru to moze poslat a neviem ci sa jej aj dockam

dajna11
13. okt 2011

@katy1979 a kolko ho je?Mčo stojí?

akme
13. okt 2011

@dm1 Dani a keď ešte čakáte na Kittynu nemohla by som si ku vám ešte priobjednať ?

eliska22
13. okt 2011

baby, ako dosiahnem tmavšiu zelenú? môžem pridať trošku čiernej? či? 😝

miciatko
13. okt 2011

@eliska22 ja bych pridala asi cervenu ,dufam ze ti dobre radim,radsej skus na kusku

jakelina
13. okt 2011

@eliska22 můžeš

pristela
13. okt 2011

@miciatko ak chces dam ti moju pražsku adresu, ak to pani stiha poslat do nejakej stredy buduci tyzden, no musela by si to mat už vyplatene, bo neviem či by mama bola ochotna , ona ma niekedy svoje muchy 😝 koncom buduceho tyzdna mi bude posielat postu na slovensko, a pak by som ti to poslala 😉

pristela
13. okt 2011

@miciatko
@eliska22 cervena so zelenou bude hneda bacha, ja to robim tak že objednam vždy najtmavsiu zelenu, bo z tmavej urobis hocaky odtien bledsej ale bledu na tmavu neurobis 😒 ale skusaj na kuskoch mozno sa zadari

miciatko
13. okt 2011

@pristela ja som to sla vyskusat myslim tie farby a fakt ja blbec by som zamiesala hnedu,no som ja ,ale trulo, moc ti dakujem za ponuku poslania ,ale pani tam caka este na babatko,ze tak tyzden ,tak by som to nestihala,ale moc dakujem si strasne zlata
@eliska22 takze cervenu ku zelenej nedavaj, dufam ze uz nemiesas 😖

vlada111
13. okt 2011

@mia114 krásni sú, krásne prepracovaní 🙂

eliska22
13. okt 2011

@miciatko
@pristela
@jakelina díky, skúsim dať tú čiernu 😉

mariann2
13. okt 2011

@eliska22 ja miešam tmavozelenú zo svetlozelenej a čiernej, ale s čiernou opatrne 😉

dadka212
13. okt 2011

baby, u nás v tescu majú tú tortovú šlahačku 36% a chcela som sa spýtať, či neviete, či sa dá s ňou pracovať ako s normálnou šlahačkou, potrebujem urobiť parížsky krém pravý a cenovo je celkom fajn, len neviem či sa môže ohrievať...

lucula73
13. okt 2011

@dadka212 dm1 písala ,že z nej robila parížsku šľahačku,ona je dosť hustá,bude to lepšie držať,podľa mňa 😉

katy1979
13. okt 2011

@dadka212 tortova slahacka? to prvykrat pocujem ale ked ma 36% tak to bude v pohode.
mne sa osvedcila tak ako baby hovorili slahacka z lidla. ako hustejsii parizak som este nemala fakt by som z toho maslo uslahala.

@dajna11 cely kyblik ma 6kg a to ja neminiem. a robia tieto druhy: http://www.zeelandia.sk/produkty/naplne-pre-cuk.... cena za 6kg je od 20-26eur. zavisi ktory druh.

dadka212
13. okt 2011

@lucula73 dík 🙂
@katy1979 tiež som doteraz používala z lidla, len mne sa nejako nepáči s tmavou čokoládou...s bielou je super...a toto je od RAjo tuším tortová šlahačka a stojí okolo eura 500ml a má až 36% takže chcem vyskúšať, len som chcela vedieť či ju už niekto ohrieval, aby som to zbytočne nevyhodila 😝

raci
13. okt 2011

hojte, můžete mi poradit, kdo děláte ten kaštanový krém, jak to děláte?? já jsem ho dělala 2x a pokaždé jsem to měla řídké( myslím řídké jakože se to dalo vylít na plech na buchtu, ale bojím se to dát do dortu, aby se to celé 'nerozjelo') recept mám tady odsud pár stránek zpátky jste ho tu nekterá psala.... ☹

dadka212
13. okt 2011

@raci akú dávaš šlahačku ? môže to byť v tom, tam má ísť rastlinná prášková...ja dávam dr. oetker a v pohode

vlada111
13. okt 2011

@mizulienka ja by som len poliala korpus nejakou šťavou. Keď nevedia čo je dobré, kašli na nich 😝