Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
13. okt 2011

@yamahafazer Děkuji..🙂 Peču dva roky.. Mám eště velikéééé rezervy.. 😀
Ten strom je z oplatek slepených nutelou, potřené tmavou a světlou čokoškou a obsypané kokosem.. Ale asi 200m od našeho se zákazníkům zlomil... 😅

zdenallicka
13. okt 2011

@pristela Ježiš, já bych tě zulíbala.. 😀 😀 😀 Děkuji!! 🙂 😵

katy1979
13. okt 2011

@zdenallicka jej hned si si zmenila fotku ale fakt sympaticka baba

katy1979
13. okt 2011

@dajna11 kludne cucoriedkovy ten sa u nas minie. sice my zjeme vsetko co nezje nas. tak mozem kupit? zoberies si polovicu ci kolko chces?

zdenallicka
13. okt 2011

@katy1979 Děkuji... 😀 Se začnu červenat, babizny.. 😀

katy1979
13. okt 2011

@zdenallicka a precooooo 😎 vsak pochvala vzdy dobre padne no nie. sa ti bude lepsie piect aspon 😀

zdenallicka
13. okt 2011

@katy1979 No, zrovna bych to štěstí potřebovala - nedaří se mi uvařit pudink - nechce zhoustnout.. 😝

katy1979
13. okt 2011

@zdenallicka neblbni to uz aby puding nezhustol to uz by musela byt haluz. miesaj miesaj urcite zhustne. dala si tam ten puding? nevaris len mlieko?

mrka2
13. okt 2011

ludiaaaa, ja som si dnes rano robila puding na krem a dala som ho chladit vonku hore na policku,teraz je zima,tak reku rychlo vychladne a si predstavte,ze ten nas kocur hnusny mi ho zozral! 😠 😠 😠 😠 😠 a este veselo pribehol, ze co mu nesiem zrat a ja som mala sto chuti ho zaskrtit 😠 no som fakt nevedela, ci sa mam smiat,ci plakat ☹ uz som mohla mat tortu naplnenu a pekne sa mi mohla chladit a takto... 😠 🙄

alenv
13. okt 2011

@mrka2 😀 😀 😀 no kocourek si teda šmáknul 😉 ale taky bych byla vytočená

zdenallicka
13. okt 2011

@katy1979 Dala jsem 350ml mléka, jeden pudink (venilkový) a cukr a nic... Tak jsem přidala ještě 50ml mléka a v něm rozmíchanou půlku dalšího pudinku a nic moc teda.. 😝 Nechápu...

anibas
13. okt 2011

@zdenallicka na 1 puding max. 270 ml mlieka

zdenallicka
13. okt 2011

@anibas J8 to tak dělám už dva roky a neměla jsem problém.. Dnes se mi nějak nedaří.. 😝

Ale mám nový tvarohový (straciatella) krém - jeden tvaroh v kostce (ve staniolu), vanilkový pusink (ze 200ml mléka a 1 pudinkového vanilkového prášku a 100g cukru krystal). Jednom vyšlehat, přidat čokoládové hobliny a je to..🙂 Pokud vám chutná krém Míša, tak toto je úplně stejné..🙂

alenv
13. okt 2011

holky prosím vás mramorový korpus na dort v průměru 24 cm pečete ze 4 nebo z 6 vajec? Děkuju

zdenallicka
13. okt 2011

@alenv Ze 4...

dajna11
13. okt 2011

@katy1979 kludne može byť čučo.....kolko stojí?

alenv
13. okt 2011

@zdenallicka děkuju

pristela
13. okt 2011

@alenv ja aj 28cm peciem zo 4vajec 😝 takze kludne zo 4

pristela
13. okt 2011

@zdenallicka moje nervy, si ma zmiatla!! ja ze aka nova babizna tu je 😀 a to ty sa kryjes novou fotkou 😀 😀

zdenallicka
13. okt 2011

@pristela No abych nevypadala starší a tmavovlasá...😀

mizulienka
13. okt 2011

@zdenallicka prijmes ma za svoju kamaratku? poslala som request 😉
mas nadherne torty, krasne farby, dokonale vymodelovane, super 🙂

alenv
13. okt 2011

@pristela taky moc děkuju🙂 zítra ráno budu péct..

dadka212
13. okt 2011

kočky mne dnes volá tá pani za tú svadobnú, že kedy si môže po ňu prísť 😝 pozerám, že veď mi nič neposlala, vraj mi posielala atď no nič, tak nakoniec pečiem korpus a vnoci idem na ruže...nakoniec môže byť do 25eur...

svetielkoand
13. okt 2011

baby pomoc, neplanovane na rychlo robim tortu, potrebujem sivu cestu a Mc Queena, potahujem MMF a mám práškové farby Black magic a cervenu Kovandovi. Hmotu mam bielu, auto budem na povrch malovat, teda ak si dobre pamatam, tak rozriedim v troske alkoholu? a sivu urobim ako? ofarbim hmotu troskou ciernej? Predtym ju mam aj rozriedit alkoholom? Dakujem

dadka212
13. okt 2011

@svetielkoand ano rozried v kvapôčke alkoholu a vmies do hmoty....ale nie vela bude sa ti rozpadať. fakt len troška...

svetielkoand
13. okt 2011

@dadka212 dakujem za pomoc 😉

katy1979
13. okt 2011

@dadka212 esteze ti zavolala ze kedy si pre nu moze prist. horsie by bolo keby prisla rovno v sobotu.

@dajna11 idem kuk kde maju najnizsiu cenu a dam ti vediet.

alenv
13. okt 2011

holky jak dlouho cca tvrdnou postavičky, než je dáte na dort?

dajna11
13. okt 2011
anibas
13. okt 2011

@zdenallicka takýto recept mám od teba - keď si robila 1x - myslím nejakú s potôčikom, ale ja nastrúham čokoládu margot - mňáááám