Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
16. okt 2011

ehm - este foto...

dm1
16. okt 2011

@yamahafazer biela coko bola bez cery a tmava s cerou. ale asi som jej mala dat viac lebo sa to blbise krajalo ale tak coko co uz narobime.a nepolamalo sa to ked som to tam davala lebo este to nebolo tuhe

mizulienka
16. okt 2011

@dm1 Dani, ed robis tie cokoladove torty, akou cokoladou to polievas a ako ju prosim pripravujes?
chcem aj ja vyskusat nejaku cokoladovu 🙂 dakujem.

vlada111
16. okt 2011

@mariann2 ty si nejaká super žienka 😀 . Tak toto pri troch deťoch... To by som neurobila ani ako slobodná 😀

vlada111
16. okt 2011

@dadka212 uf 3D Tomáš, iná makačina. Peknunký je.

vlada111
16. okt 2011

@zlatat nádhera ako vždy 🙂

zuba
16. okt 2011

Tak tortička pre svokru dopadla dobre - samozrejme dalo sa aj lepšie 🙂 A ďakujem internetu za inšpirácie a Danke za vykrajovyčky 😉
Korpus a plnka orechovo kávová - všetkým chutil, ostalo už len vrchné poschodie 🙂

rogerka
16. okt 2011

@mizulienka nebud smutna, nech si teta nabuduce sama upecie 😉 ja som robila asi 3 druhy cokokremov, tiez by som nevedela, ze existuje iny ako pudingovy, nebyt tohto fora. a ako zakaznik to nemam sancu odhalit, ak doma nepeciem. nabuduce daj na vyber a uspech mas na 100% 😉

zuba
16. okt 2011

No a idem vás dočítať a pokukať

vlada111
16. okt 2011

@mizulienka z toho si nič nerob, lebo klasický čoko je taký, aký si pani povie a nie že frfle po funuse. Pre mňa je klasický pudingový s maslom, pre niekoho len maslový alebo šľahaný nad parou... Mala povedať, čo je dnes klasika 😝

vlada111
16. okt 2011

@adrianai jasné, daj vedieť, ja to ho kúpim a prinesiem. Nemusíš ani hľadať, keď chceš vybehnem u nás 😉

zlatat
16. okt 2011

@bzucinka2 veď to - ale aj som medzitým zdvihla cenu, aj podložku som im dala inú - nemám už toľko krabíc, ab y som z nich robila podložky, tak som kúpila okrúhle a to som im zarátala do ceny - no upozornila som ju na to hneď od začiatku - len zrejme rátala s tým, že keď je rozmerovo rovnaká, tak aj váha bude taká istá, ale neuvedomila si, že plnka aj ovocie bolo teraz iné. No už mi prišla odpoveď, že im chutila, tak som spokojná.

Babuľky, ďakujem vám za pochvaly, a prepáčte, že nemenuem každú z vás a nechválim, nejako dnes nestíham, tak aspoň "like" vám dám
@mizulienka tak žienke napíš, že čokoládových krémov je strašne veľa druhov a mala ti povedať, aký chce - ja vždy dám na výber, keď mi povedia, že chcú čokoládovú

jakelina
16. okt 2011

@lusil2005 je krásný a je super jak všechno stíháš, obdivuju
@zuba krásný a ty kytičky nahoře, to jsi si mákla 😉

lussy23
16. okt 2011

@ivkaivka krásny košík a jahôdky mňam mňam 🙂
@lusil2005 - nádherný vankúš
@jankalac - je nádherný Tomáš

lussy23
16. okt 2011

@zuba tie kvety waw! nádhera

pipka
16. okt 2011

@mizulienka neboj, mozno keby si urobila klasicky slahany tak by chcela pudingovy 😅 😠 😀 to su taki ludia...nikdy nie je dobre 😝 😅

jankalac
16. okt 2011

dakujem baby za tolko "paci sa mi to" , zatial len skusam taketo torticky, hlavne ze sa pacila detom, a spapala sa, len sa tak zaprasilo 🙂)))

zuba
16. okt 2011

@jakelina @lussy23 a aj zvyšku ďakujem - no kvietky na začiatku dali zabrať - tri už mierne zatuhnuté som zdeformovala do guče, keď pri štvrtom mi to konečne išlo tak stenšovať ako keď som nemala hmotu zafarbenú, ale potom to už išlo šup šup, len jeden ten najväčší a posledné lupienky troch menších som musela vyrezávať podľa makety, lebo vykrajovačky boli menšie ako by som potrebovala.

dm1
16. okt 2011

@mizulienka ja pouzivam tu coko z lidla a klasika nad parou roztopim a dam tam ceru ale tak odhadom tak co ja viem na jednu coko \max. 100g ja to nevazim

dm1
16. okt 2011

@zuba ta je nadherna moc sa ti podarila

zuba
16. okt 2011

@dm1 Ďakujem Dani, ale mám ešte čo robiť, nech som úplne spokojná

zuzana124
16. okt 2011

@lusil2005 tak tá je nádherná 🙂
@zuba wau krásna a tie kvety sú úžasné 🙂

katy1979
16. okt 2011

@mizulienka pozri chutila im chutila tak neries. teta dopredu nepovedala aky presne chce ty si sa nepytala. to sa stava. nemozeme kazdemu vidiet do hlavy. u nas sa pudingovy doma nikdy nerobil takze pre mna to tiez nie je klasika napr. u nas bol vzdy vareny a ja som este ani pudingovy nerobila okrem nejakych gastanovych rezov na doma.

dajulik
16. okt 2011

ahojte baby... potrebovala by som poradit ohladom cokoladovej potahovky z marshmallow, kolko mam dat cokolady, pripadne aj kakaa? vy ste take sikovne, ze urcite viete 🙂 ja idem robit svoju 4 potahovanu torticku, ale na vas sa isto nechytam 🙂 dakujem za radu...

zuba
16. okt 2011

@mizulienka u nás by ťa zas za pudingový pochválili, to je fakt o chuti každého človeka, nerob si z toho ťažkú hlavu - bola krásna a určite ja výborná

broucek2
16. okt 2011

@alenv tučňáci jsou super, taky nějaké někdy udělám, až bude čas

alenv
16. okt 2011

@broucek2 no já psala dneska ségře, jakej dort si představuje.. abych spíš udělala nějakej podle její představy.. ale obávám se, že to nebude moje 😀

akme
16. okt 2011

@pristela ja som potom ten gél na oplatku používala ako jedlé lepidlo dobre to drží, ale neviem cenovo ako je jedlé lepidlo oproti gélu ja som to dostala 😉 , MMF na to môže ísť
@mizulienka pre každého je "klasický" krém niečo iné to čo používali doma u nás to bol múkový - mlieko, hladká múka, kakao zašlahané do masla alebo Hery, niekto má klasiku pudingový, niekto falošný parížsky tak ti pani mala oznámiť čo je to klasický krém 😕 , nič si z toho nerob každá skúsenosť nás posúva dopredu
@zuba krááááááááááááásna torta jednoduchá (na pohľad nie na prácu 😉) a pritom Pani Torta ako si robila kvietky prooooosim 🙂

broucek2
16. okt 2011

@bzucinka2 jsem ráda, že mě tu nikdo nekamenuje, ale občas si nějakou zdejší uložím. Naštěstí tady nejde o soutežení a nevraživost jak na některých jiných serverech

lucula73
16. okt 2011

@dajulik neviem akú hmotu myslíš..ale ja som robila podľa tohto receptu,presne ... 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...