Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. okt 2011

@anibas 😀 no ja som začala riadne stresovať, že sa mi stratilo cca 1000kč niekde a ja neviem nájsť balíček a ja už to mám krásne rozobraté a uložené v mojich krabičkách 😅

alenv
19. okt 2011

@anibas no jenom snad to ne 😨 😨 😨 no tak tenhle by se asi mé sis zamlouval 😀 díky

yamahafazer
19. okt 2011

@dadka212 to odkial objednavas?a ty to potom posielas ci si musim preto prist?kolko stoja tie snehove vlocky?dakujem

katuska01
19. okt 2011

ahojte baby sorry ze vam sem leziem ale potrebujem radu budem robit tortu a davam na to tu hmotu neviem ako sa to vola co sa robi zo sušeneho mlieka,cera a praskovy cukor tam ide...a mam jednu otazku ta pani co mi dala material na to tak mi kupila susene mlieko ale sojove nebude to vadit??ked ho tam dam??dakujem za radu🙂

daducha
19. okt 2011

@katulkaaaaaa dakujem za inspiracie,mala je zlatucka 😵

daducha
19. okt 2011

Baby riesim dalsie dilema ako urobit dezen na pneumatike.Ja furt take blbiny vymyslim a az potom dumam ze co som zase vyhutala .Ked to urobim kosticou tak to nebude take ozajstne a ziadne z nasich auticok nema take siroke kolesa aka bude torta.Aj tak by sa to otlacilo presne opacne ako potrebujem.A vyrezavat kusocky z hmoty 😝 .Ozaj, dotvarovali by ste ju puncovinou? Predsa len je taka obla navrchu.Dakujem za kazdy napad 🙂

dadka212
19. okt 2011

@yamahafazer objednávam z českého MMB http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=837973
mne to kamoška vyzdvihne býva v ČR a prinesie mi to na SK potom to posielam babám 😉

dm1
19. okt 2011

@daducha ja by som to zrezala jemne na krajoch a dotvarovala puncovinou ale oazj len do oblucka jemne ako ked srdiecko robim. A dezen asi lepit a lepit kusky hmoty aby to vypadalo co najvernejsie

mizulienka
19. okt 2011

@dadka212 chcela som sa spytat, kde na Halovej sestra pracuje? manzel mozno neostane az do konca tyzdna prec, tak by somho razom aj vyuzila, len toneviem, na isto, ci pride, ale pre istotu 🙂
dakujeeem

dadka212
19. okt 2011

@mizulienka Neviem presne číslo...ale môžem zistiť ak budeš chcieť 😉

vlada111
19. okt 2011

@dadka212 pribal mi tam tie jednoduché bezpiestikové vykrajovačky. Tie ako hviezdy. Ja naozaj neviem čo to bolo. Daj tam toto, nech ti to tam netrčí. Juj ale ma to mrzí za nás všetky, že máš s tým toľko roboty.

dadka212
19. okt 2011

@vlada111 ale mám robotu hlavne z toho, že neviem do čoho to zabaliť aj na pošte mali ako na potvoru len tie malé krabice...mám doma ešte 2 krabice od kožených topánok ale tie tak smrdia od toho by vás ovanulo keby som to tam zabalila 😅
oki dám ti tie ale ak ich nechceš nemusíš brať niečo len aby si zobrala určite to niekto vezme 😉

blizennec
19. okt 2011

holky poraďte jestli někde najdu postup na nějaké houbičky z marcipánu. mám jich dělat plný koš a ráda bych alespoň 3,4 druhy ale nejsem si úplně jistá barvama a tak podobně ze všech stran 😅 😀

ivkaivka
19. okt 2011

ahojte, potrebujem poradiť. Malá majú v škôlke jablkový deň, ako by som mala urobiť jablčka a ako ich potiahnuť MMF bez toho, aby sa to potrhalo? Našla som na nete nejaké inšpirácie, len nie je tam postup a nemáte nejakú výbornú jablkovú plnku?
Niečo také by som chcela robiť:

Za každú radu ĎAKUJEM

jakelina
19. okt 2011

@blizennec podívej se na dortománii, tak určitě hřiby jsou i postupy

mizulienka
19. okt 2011

@dadka212 bud taka dobra, zisti 🙂 dakujem

dadka212
19. okt 2011

@mizulienka Hálová 16 😉

zuba
19. okt 2011

@dm1 no volala som do našej školy a že voľné je len v nedeľu a že zajtra mi pošle na mail cenovú ponuku, bo takto mi to nevedela povedať, tak potom ti dám vedieť, čo si vypýtali

jakelina
19. okt 2011

@dadka212 a kdybys zašla do nějakého obchodu, třeba potravin v okolí, aby to dali krabice od nějakých oplatek nebo bonbonů. To nebude ničím smrdět a bývají takové menší. 😉

jakelina
19. okt 2011

@ivkaivka jablíčka vypadají super, sama jsme je nedělala a co jsem našla byly celé z hmoty, tak jinak neporadím. 😒

dadka212
19. okt 2011

@jakelina ja potrebujem práveže velké krabice, my máme vela objednaného 😀
ale ešte večer idem do tesca tak hádam niečo poberiem...

dadka212
19. okt 2011
lencza
19. okt 2011

@ivkaivka a co udělat třeba muffiny a dotvarovat je, pak je potáhnout.............a náplň jablkovou znám akorát z rozvařených jablek s cukrem, vodou, s troškou rumu a zahušťuje se strouhaným perníkem

jakelina
19. okt 2011

Já nemám ještě žádné perly a na MMB má Kamila dva druhy, co myslíte, jsou lepší ty co je jenom jedna velikost nebo si mám vzít ty dvojité.http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48100038&tab=2
Myslím tady ty. Nejsou ty menší nějaké úplně malinkaté a nevyužiju to???Díky za radu, kdo už máte poraďte. Nechci koupit špatně a pak si nadávat. 😒

jakelina
19. okt 2011

@dadka212 aha, tak já jsem měla poslední objednávku za tisíc korun a vešlo se to do malé krabičky 😀 😀

dadka212
19. okt 2011

@jakelina ja som kúpila tie perly čo má 2 velkosti...ešte som ich neskúšala tak neviem...ale tie malinké môžeš využiť napríklad ako dekoráciu ak budeš robiť truhlicu s pokladom, alebo nejakú ženskú kabelku odkial budú trčať gorále a podobne 😀
my máme vela vykrajovačiek a tie sú tak blbo balené

jakelina
19. okt 2011

@dadka212 to máš pravdu, vlastně i růženec na PSP se dělá z těch menších. Asi koupím ty dvojité, až budeš dělat tak písni jak to s nima šlo. 😉

dadka212
19. okt 2011

@jakelina 🙂 oki

blizennec
19. okt 2011

@jakelina já na dortománii už hledala a asi blbě nebo nevím ☹ jdu tedy zkusit znova 😀