Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
20. okt 2011

@mizulienka ak to poslali v utorok vecer tak dnes max. zajtra by si to mala mat doma.

dadka212
20. okt 2011

@katy1979 no to nekupuj, ja som bola v lidli, reku nepojdem kvôli pdp inde tak som kúpila a teda hovadina...ja iný ako dr.oetker ani nepoužívam...

zuzana124
20. okt 2011

@jakelina krásna kytička 🙂

dadka212
20. okt 2011

ja som zas objednávala z peceniehrou a čakám stále na balíček, všimla som si že majú od 18.10. novú kuriérsku službu, tak dúfam, to príde dnes lebo to nutne potrebujem....

dm1
20. okt 2011

@mizulienka no ak to posielal poobede tak zajtra by to malo prist
@miciatko jasne ze sa daju zjest 😉 . teda okrem tej stuzky na zavesenie 😅 . Je to klasicky pernicek len vo vnutri duty. pecie sa kazda polka zvlast na formicke

zuzana124
20. okt 2011

baby ja mám na tento víkend 3 torty a všetko sú to krstinové a všetky sú pre chlapcov, tak nič iné nerobím len modelujem topánočky, bábätká, postielky ... už mám toho dosť 😝

miciatko
20. okt 2011

baby a ak sa mozem spytat ako sa o vas dozvedeli ludia ze peciete,teda ako ste zacinali a mala ste niektora na blizku konkurenciu??

jakelina
20. okt 2011

@zuzana124 to ti věřím 😉 ale to je pořád lepší než nějaké 3D dorty ne 😉

dadka212
20. okt 2011

@miciatko ja tu mám konkurencie až až, ale pečiem skoro každý týždeň nejakú tú tortu a nielen jednu 😝 dozvedeli sa o mne jedine z FB čo som dávala fotky mojich výtvorov...

lusil2005
20. okt 2011

@miciatko ja som robila aj venceky, aj domcek a medovniky davam do medovnikovych misiek... je to strasne jednoduche, sup sup. robievam ich pre vsetkych znamych, rodinu, lekarov zubarov ucitelky a tak. tak som si ich nejako naucila ked som mala cas, a teraz to vsetci ocakavaju takze ci stiham ci nestiham, musim 😀
tu mam odfotene aj tie misky: http://lusilka.webgarden.cz/medovnicky/novy-pri...

dadka212
20. okt 2011

@lusil2005 ako robíš tie misky?

dajna11
20. okt 2011

@dadka212
@katy1979 no ja tam takéto veci nekupujem,iba čokoládu na varenie a ved tam mávaju aj normálne ,ale neviem prečo som si kúpila tento....no hned sa mi nezdal,taký bol ťažký......a teda dva korpusy vyhodene.

dm1
20. okt 2011

@lusil2005 tvoje pernicky som veru uz obdivovala na tvojej stranke mas ich nadherne 😵 . Sup sem s receptom prosiiiiiiiiiim

dm1
20. okt 2011

@miciatko odo mna cez FB videli priatelia, ich priatelia... ale teraz skor uz ze niekto kto mal tortu povie dalej a dalej. A konkurencia je tu veru velika

katrin21
20. okt 2011

no, tak som vybrala maslo.... a ta plnka, co sa mi vcera nezdala, tak do rana zostala v hrnci a celkom stuhla ( ta co tam sla aj voda) tak rozmyslam, ze do toho masla ju dam, ked pisala tusim katy, ze to ma vyskusane ( alebo lenuska?) neviem.... dam z nej trochu do toho masla, snad bude OK.... a potom to natriem... hadam to do vecera stuhne, aby som to mohla potahovat....

ikon
20. okt 2011

ahojte, chcem sa opytat ako dlho mi vydrzi takto pripravena hmota Marschmallov v chladnicke, resp . ak ju potrebujem o dva tyzdne, ci je lepsie ju dat do mrazaku...

yamahafazer
20. okt 2011

@lusil2005
@dm1 baby prosim vas ako robite tu polevu na medovnicky na ozdobu prosim?na jeden bielok kolko date cukru a davate iba cukor alebo aj nieco ine a slahate mixerom vsetko naraz ci ako?a este cim zdobite?moc dakujem

dm1
20. okt 2011

@ikon nedavaj do mrazaku vydrzi v pohode v ladnicke aj mimo nej v spajzi napriklad. ved tam sa nema co pokazit 😉

miciatko
20. okt 2011

@dm1 tak to by som nemohla zjest su krasne nazdobene, ale napriklad pre malych kupacov je to super,vlastne aj pre velkyych, este mi prosim povedz kde si kupila tie formy na vajka a gulky 😀

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 kraaasne mas tie kraslicky! ja tiez peciem medovniky len nejake tri roky, a vychytavam "muchy" 😅

dm1
20. okt 2011

@yamahafazer ja davam na jeden bielok cca. 150g preosiateho povazskeho cukru + lyzicka solamylu. Slaham mixerom dost dlho ale nie na plne otacky. urobim polevu hustu skusam podla toho ze spravim bodku a ci sa roztecie. potom cast odoberiem a pridam bud citron ale par kvapiek horucej vody na zriedenie - to je na vyplnanie velkych ploch. Zdobim v takych tych malych vreckach uzatvaracich co su

miciatko
20. okt 2011

@dadka212 tak to je super,tak si dobra tortickarka 😉
@lusil2005 no nadherne su ,boze baby sak vy co osoba to umelkyna

lusil2005
20. okt 2011

@dadka212 na takych tych keramickych miskach z ikea. 😅 uplne nakoniec, zo zvyskov cesta.

dm1
20. okt 2011

@lusil2005 dakujem! ja som prve upiekla min.rok na vianoce tak dufam ze tieto vianoce to uz bude lepsie
@miciatko jj pre kupacov super. este mi potom kamoska poradila ze tam mozem nieco dat dnu - malu hracku z kindervajca, peniazky..... formy som kupila klasika v domacich potrebach take od smolika taketo http://www.vykrajovacky.cz/index.php?page=produ...

adul67
20. okt 2011

ahojte ja si tu chodím pre rady .idem robit prsia a chcela bi som z cukríkov ale tie kvetinky bielo žlto ružove ked sa roztopia maju telovu farbu?žeby som nemusela bielu dofarbovat šlo bi to?skušali ste to niekto?

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 recept:
400g HLM
140g PC (povazsky)
100g hery
2 vajíčka
2 PL medu
1 ČL sody bicarbony
1/2 - 1 ČL perníkového korenia

vsetko naraz zamiesim a peciem na 200° 5 minut.
a polevu na jedno bielko 150-180 g praskoveho cukru, lyzicka solamilu a par kvapiek citronovej stavy. slaham na najnizsom stupni 15 minut.

mia114
20. okt 2011

Ahojte
Babulky, neviete aku by som mohla spravit ovocnu plnku, chcu daku lahku, a teraz neviem aku mam spravit, robioevate niekto jogurtovu? ak ano aky mate recept, ja robievam len trasneny krem a tvarohoo slahackovy. ale rada by som skuila nejaky iny ovocny. dakujem moc za tipy.

lusil2005
20. okt 2011

@adul67 tie som neskusala, ale tie ruzovo - zlte kosostvorce robia krasnu telovu...

dm1
20. okt 2011

@lusil2005 dakujem isto vyskusam. ja som skusala uz 3 recepty potrebujem si najst taky co mi bude najviac vyhovovat veru 😉

lusil2005
20. okt 2011

@mia114 ja robim tak ze 3 jogurty, 1 slahacka a jeden zelatinovy stuzovac za studena. je to vyborne!