• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 ja mam tento rada preto, ze ziadne slahanie bielkov s cukrom a tak. proste to vsetko naraz hodim do miesica, a miesim :grinning:
20. okt 2011 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 a jak velké jogurty prosím dáváš??? Děkuju, už si recept píšu.
@lusil2005 super dakujem tak môžem vyskušat :dizzy_face:
@jakelina u nas maju 140 - 150gramove...

a vyslahate slahacku, pridate jogurty, a do toho rozrobeny stuzovac s vodou podla navodu na stuzovaci :wink: ked to chcem mat uplne najovocnejsie, nerozrobim ho vo vode ale v kompotovej stave.
20. okt 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 kraaasne perniky, ja by som to chcela skusit tiez tento rok, ale pokazde ked som skusala zdobit mi to neslo :sweat_smile:

@dm1 musim skuit najist taky daky sacok aky spominas ty, a skusit :sweat_smile:
20. okt 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 dakujem mo tak ja to teraz vyskusam snad sa mi to podari aby bola husta, ked tak pre istotu si kupim este veci na traseny keby s ami tento nepodaril :grinning: a jogurt mam dat cisty? alebo daky iny?
20. okt 2011 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 nieee jogurt ovocny. ja davam dobry tata. je taky husty, smotanovy. a neboj, bude to huste jak slak. ked sa ti to bude zdat moc riedke po pridani stuzovaca, daj to na 5-10 min do chladnicky a az potom s tym pln. dlhsie to nenechavaj pred plnenim v chladnicke, nech ti to neztuhne moc.
20. okt 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 děkuju, už jsem si opsala i ty perníky, já teda taky peču, ale není se čím chlubit. :unamused:
20. okt 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 aha, dakujem, tak skusim kuknut bten jogurt v obchode :slight_smile:
20. okt 2011 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 @dm1 dakujem za pochvalu! :sweat_smile: ja zdobim takymi tymi uzatvaratelnymi sackami. co maju hore ako keby "zips". tie su pevne, ked ich uzavriem, poleva nevyschne a nemaju za zvarom ziaden igelit.
20. okt 2011 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte snažím sa vás dočítať,

@lusil2005 tie bielka šľaháš nad parou alebo nie? Lebo ja mám veľký rešpekt pred surovými vajíčkami :unamused:
20. okt 2011 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 tak zdobime rovnakym sackom :wink: . Ja som nidky nemala nervy na to tak dlho to slahat ked som to rucnym mixerom teraz to tam picnem a budem tych 15 min. a dufam ze poleva bude este lepsia :slight_smile:
20. okt 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik ja neslaham nad parou. Ak sa bojis bielok surovych tak si skus kupit hmotu royal icing. zdobia sa tym medovnicky a aj torty
20. okt 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 perníky jsme obdivovala teď, moc krásné i ty věnce, svícny. Jsi šikulka. Já taky rozdávám a všichni si už na to zvykli a čekají, že zase dostanou i na vánoce a velikonoce a já pak sedím týden do půlnoci u stolu a zdobím a zdobím. :unamused: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik nie neslaham nad parou. keby si toto mnozstvo cukru vyslahala s jednym bielkom nad parou, mala by si to strasne tvrde. a keby si vyslahala nad parou akurat mnozstvo cukru, schlo by to cely den na tych medovnikoch... a neviem ci by to potom nepraskalo.
20. okt 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 inac minule ked som slahala krem 30 min nad parou, som si zaspominala na casy mojej babky, ked nam s cistym svedomim davala sisky s penou co bolo surove bielko vyslahane s dzemom :grinning: sladka nevedomost! :sweat_smile:
20. okt 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja to iste! rucne som nikdy nemala nervy na to. teraz to supnem do robota a idem kuknut internet :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 a tá hmota je asi aká tuhá ako klasická poťahovka? ešte som s ňou nerobila.
:sweat_smile:

@lusil2005 a vôbec sa neobávaš surových bielkov. Mne to strašne chutí ale neviem či by som mala odvahu na surové
20. okt 2011 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 a nemôžem ju nájsť ani u kamky ani na pečenie hrou :unamused:
20. okt 2011 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik když se šlehají bílky na parou tak pak nejsou syrové....

@lusil2005 taky jsme jako děti jídávali jahodovou pěnu ze syrových bílků - jen ušlehaný sníh s cukrem a jahodama, mňam to byla lahoda, dneska už bych si to nedala...
20. okt 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeemine, kto to tu pýtal ten tvarohovy krem ?? ja nevedela ze mam , ale ted si idem odpisovat lusil recept a aho ho na celu stranu napis :sweat_smile:
chuti ako pribinacik-skoro
500g tvarohu vymiesat s krystal cukrom a vanilin.cukrom podla chuti. Vyslahat slahacku pridat k tvarohu, pridat 1pochutkovu smotanu. 1 praskovu zelatinu /dr.oetker/ pripravit podla navodu.
Do zelatiny pridat asi 1/3 kremu, zmiesat a potom vysypat do zvysneho kremu
20. okt 2011 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna hehe, ja som si minule robila tie bielka uslahane s cukrom a jahodami na sisky, a v pohode, len davam domace vajcka, a predsa trosku snad neuskodi, hmmm :sweat_smile:
20. okt 2011 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte žienky...chcela by som nejaky rychlokurz na tieto torticky, kto ste z Prešova a okolia a boli by ste ochotné, prosím ozvite sa mi...samozrejme nechcem to zadarmo :slight_smile: mne by to stacilo prkrat vidiet ako sa take torty tvoria :slight_smile: učím sa rýchlo:slight_smile:
20. okt 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no tento mame mi najradsej doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ho dost robim do toriet, len aj vela ludi zas ze nema rad tvaroh, ked robim tento krem do torty vzdy robim navyse bo potom ho zjeme s muzom a detmi s piskotami a cucoriedkami :grinning: :grinning:
20. okt 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@danciacik napr. tu to maju http://www.formicky.sk/formicky/eshop/12-1-Hmoty-a-ingrediencie/0/5/427-Profesional-Royal-Icing-2kg. je to ako poleva zaraba sa prasok s vodou. Ja sa akosik vajec nebojim surovych lebo rovnako sa moze zaniest salmonela aj ked chytim nakazene vajce a potom pernicek ved pri peceni to ide jedno z druhym a neviem si predstavit take sterilne podmienky abysom sa tomu vyhla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2011 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 dani, do tej kavovej plnky davas potom este aj nejake ovocie alebo s cim to zvyknes kombinovat?
20. okt 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 s nicim nedavam ovocie mne sa to akosik ku kavovemu nehodi :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Len klasika korpus ktory polievam este kavou s rumom mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ja viem, len kočky povedali, že nie nad parou tak preto :wink:
@lusil2005 a tie perníčky tvoje treba nejak špeci skladovať? Ja čo som doteraz robila tak boli vždy tvrdé a museli byť v tme a pri nich krajec chleba aby zmäkli.
@dm1 super ďakkujem :wink:
20. okt 2011 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik nie, tieto su makke hned. potom ich len skladujem v sacku aby neobschli.
20. okt 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já marcipán naprosto miluju, a ačkoliv péct celkem umím, tak do marcipánu jsem se ještě nepustila. Trochu se toho bojím, ale asi brzy neodolám a vyzkouším :slight_smile:))
20. okt 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok