Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. okt 2011

holky uuuplne suprova doboška, teraz som ju plnila a jeden plat som naplnila na kostovku, rozkrajala , poukladala na seba nech to ma nejake vrstvy a že mnam 😉 inak ja dobosku nelubim vobec, vela by som jej isto nezjedla, to len tak na kostovku : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171

@danciacik ono medovnicky vacsinou ztvrdnu ked sa "dlho" pecu, treba ako @lusil2005 pisala len 5minutiek 😉

ja som minuly rok vobec nepiekla medovniky, u nas sa moc nemínaju, ale tento rok upeciem skusim aj tie misly ako darceky, vypada to super

pristela
20. okt 2011

@pristela misly 😀 misky

danciacik
20. okt 2011

ďakujem za rady kočky

anibas
20. okt 2011

@yamahafazer na stretnutí nám Mafka dala recept: 1 bielok odvážiť + lyžičku citronky + považskeho cukru 5,3 x hmotnosť bielka - ak bude hustejšia - pár kvapiek vody

vladka1
20. okt 2011

@lusil2005 prosím tě, ten stužovač od Dr Oetkara to je ten za studena?
Díky

danciacik
20. okt 2011

@adul67 ďakujem, budem skúšať. 😉

dm1
20. okt 2011

@anibas no teda Mafku by som chcela vidiet v akcii! neskutocne sikovna zena to je!

@pristela ani u nas sa medovnicky moc nejedia ja ich robim skor na ozdobu a trosku zobnut ale hlavne pre tu uzasnu vonu bez ktorej si ani neviem predstavit vianoce. Aj ked boli tie velkonocne kraslice po byte tak to krasne rozvoniavalo

a vidis ja ich mavam tvrdsie ale mozno preto ze dlhsie peciem. ktovie. ale zase take hrubsie - domceky a tak treba asi dlhsie nechat nie?

yamahafazer
20. okt 2011

@dm1
@anibas dakujem vam baby

yamahafazer
20. okt 2011

@lusil2005 diki a ked robis to cesto nic nenahrievas len vsetko zamiesas?ako vajcia cukor s medom nahriat nic?

ja ked som bola mala som jedavala zltko s cukrom a nebala som sa teraz by som to uz nejedla a tiez sa bojim vajec lebo ja som salmonelu uz mala z nich

pristela
20. okt 2011

@dm1 no na domceky isto musi byt tvrdsie, makke by to nestalo 😀 😀

aj my sme ako malý jedavali surove vajcia aj penu z nich aj zltky, ted mi to uz nechuti, ale trebars volske oko si robim doteraz tak aby bolo zltko makké a mohla som si don namacat chlebik 😝

jakelina
20. okt 2011

Já dělám ten krém šlehaný nad parou a nechám vejce vychladnout a přidám je až do našlehaného másla, ale hledala jsem na Dortománii nějaký krém a tam je v postupu, že se máslo dává do horkých vajíček a šlehá. Kdo ho děláte často, máte to vyzkoušené, že to takhle jde taky. Mám strach, aby se mi to nesrazilo. Mám doma jenom dvě másla, jak to po.... tak jsem bez krému. Docela by mi to bodlo, že je to rychlejší. Mám ještě dnes moc práce s účetnictvím. Děkuju

reruna
20. okt 2011

@mia114 ale tak domácí jsou domácí 🙂

jakelina
20. okt 2011

@reruna já jsem potr.chemik a můžu ti říct, že v domácích byla salmonela víc než v kupovaných. Ty jsou totiž přísně kontrolované a domácí slepice nikdo nekontroluje. 😒 Je to takový zažitý omyl.
Stačí, když se těm domácím hází různé zbytky, co už by lidi nejedli a ono to všechno jde do těch vajec, to máš stejné jako u žen když kojí, taky nemůžou jíst všechno. 😒

bzucinka2
20. okt 2011

@jakelina prekrasna kyticka 🙂

lusil2005
20. okt 2011

@vladka1 ano

pristela
20. okt 2011

@jakelina ja zrovna teraz dorobila tak, na skusku, a podarilo sa bez problemov, robila som podla receptu ze polovica masla sa dava rozpustit spolu s coko,cerou a aj s vajíckami, ja som tam supla hned aj cukor i ked pisali ze ten sa ma vyslahat zvlast s maslom co zostalo 😝 no a ked to vychladlo zaslahala som to ostatne maslo- ale rozdiel v tom chutovo ani vyzorovo teba nevidím žiadny 😉

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 na domceky a ine veci treba pridat trosku muky a piect na mensej teplote dlhsie.

bzucinka2
20. okt 2011

@dm1 nadherne su tie vajicka a ako krasne si ich vyzdobila, to mne nejde pekne ich ozdobit ☹

lusil2005
20. okt 2011

@yamahafazer nic nenahrievam, len zamiesam a sups do chladnicky na par hodin.

mia114
20. okt 2011

@jakelina to verim, ze to tak je, no nastatsie nejeme surove vajcia kazdy den, a nikdy clovek nevie kde co chyti to je hrozne ☹

lussy23
20. okt 2011

@jakelina nádherná kytička ako živá @mizulienka - krásne

bzucinka2
20. okt 2011

@lusil2005 uzasne a prekrasne vyzdobene, to sa ja nikdy nenaucim ☹

lusil2005
20. okt 2011

@bzucinka2 ked to zvladne taky trasoruk ako som ja, zvladnes to aj ty! 😉

jakelina
20. okt 2011

@mia114 jasně, to bychom nemohli jíst vůbec nic, dost často byla salmonela i v kysaném zelí. To jsem byla překvapená, protože já ho mám ráda a jím ho syrové. Pak hodně v kuřecím mase a úplně nejvíc tam kde je majonéza. Ale dá říct, že se dá přenést úplně na jakékoliv jídlo. Stačí kuchařka, co si špatně umyje ruce a na rukách to přenese při nabírání jídla i na knedlíky a pak má problémy třeba celá škola. 😒

bzucinka2
20. okt 2011

@lusil2005 no bodaj by si mala pravdu, tak vyskusam tentorok podla vasich receptov, lebo do tej bielkovej polevy som nedavala solamyl, tak mozno preto som to mala vzdy na prt 🙂 a teda trasoruka som aj ja riadne 🙂

bzucinka2
20. okt 2011

baby prosim vas, niektora z vas robila taku tortu pre sestricky, neviem kde sa mi ju podarilo ulozit ale neviem ju najst, tak ak mate nejake ulozene doktorske inspiracie sem s nimi 🙂

lucula73
20. okt 2011

@lusil2005 krásne sú tie medovničky aj košíky,veľmi sa mi páči nápad 🙂 ........chcem sa spýtať,nechávaš to cesto aj odležať,či hneď pečieš tie medovničky?a potieraš to niečím?..recept možno skúsim,som si tiež opísala....ak možem 😉
ja som robila v utorok podľa receptu čo má na stránke sofi07,už sú dávno fuč,boli tiež makučké 😉 ,možem skúšať zas 🙂

jakelina
20. okt 2011

@lucula73 od Sofi peču taky jsou fakt super.

lusil2005
20. okt 2011

@lucula73 dakujem 🙂 cesto nechavam odlezat aspon 2-3 hodiny, ale najlepsie minimalne cez noc. a zabudla som napisat to potieranie - ked idu do truby, nepotieram nicim. a hned po vytiahnuti - este horuce - potieram rozmiesanym zltkom s troskou vody a troskou kakaa.