Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
22. okt 2011

@dm1 Dani, urcite nie si az taka tremistka ako ja, ja keby mam nieco predvadzat, tak jedine by mi mohli dat nieco preosievat cez sito, tak by sa mi ruky triasli 😀
ale ty to zvladnes, vezmi to 🙂

inac dievcata nemate recept na nejaky tvarohovy kolac dobry? mam doma 500g tvarohu a musim to minut 😒
rozmyslam, zeby som urobila aj taku plnku, ktoru robim do torty, aj korpus, ale co by som dala navrch? potahovat nechcem 😉

jakelina
22. okt 2011

@mizulienka můžeš jenom potřít krémem a posypat strouhanou čokoládou

mizulienka
22. okt 2011

@jakelina jaaj vidis, to ma nenapadlo, vyborny napad, dakujem 😉

jakelina
22. okt 2011

@mizulienka není zač 😉

mizulienka
22. okt 2011

baby ked robite listky na drotiku, davate 2istu vrstvu? jeden z vrchu, drotik a tak druhy, alebo iba jeden hrubsi?

katy1979
22. okt 2011

@mizulienka no u nas by islo na to ovocie alebo pod to a ta struhana cokolada ci poliat cokoladou.

miciatko
22. okt 2011

@mizulienka alebo http://www.katherine.sk/post/jarny-tvarohovy-ko... je mnam,som robila minuly tyzden a dala som tam este par malin

bzucinka2
22. okt 2011

uzasne torticky ste pridali, mnam aj y som si nejaku dala 🙂
@dm to zvladnes lavou zadnou a treba svoje umenie podavat dalej, ved robis krasne vecicky 🙂

miciatko
22. okt 2011

baby kto idete na to stretko?? a ake pomocky si mame doniest,totiz ja som nikdy na takom niecom nebola, tak som zvedava ci mam ist 😕

dajna11
22. okt 2011

ako občas ked si pozerám niektoré veci v net obchodoch s cukrárskymi vecami...sa čudujem nad cenami.niečo čo sa dá zohnať aj v domácich potrebách čo tu už stojí?!ja som si kupila 3ks stierky za 1,30 a tu že 5,10???dobré... 😝

erika107
22. okt 2011

ahojcek chcela som sa opytat preco mi netuhol tento krem http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420 moze byt to ze som mala 2 slahacky rajo a jednu inu ale tiez bola 33%?

dajna11
22. okt 2011

@erika107 a aká bola tá iná?

jakelina
22. okt 2011

@mizulienka já dělám jeden hrubší lístek 😉 pak ztenčím až v něm mám drátek po okrajích a nažilkuju

dajna11
22. okt 2011

@mizulienka no mnam čokoládu na vrch a s tvarohovou plnkou....super...alebo my milujeme míša rezy 😝

dm1
22. okt 2011

@mizulienka ja davam len jednu vrstvu, kraje stensim a potom prilozim z druhej strany dratik a zakryjem ho valcekom hmoty ako to robi gabikanav http://www.tortyodmamy.sk/content/brectan-na-dr...

mizulienka
22. okt 2011

@jakelina
@dm1 dakujem, vyskusam 🙂

martinka1981
22. okt 2011

Ahojte baby,
mam na vas otazku. Neviete urobiť niektora tortu bez mlieka a vajec ?? 😀 Nesrandujem ,mala ma AE a bude mať ročik a ja som sa pokušala doma niečo vykuzliť ale teda možno niektora z vas niečo take už robila.Vdaka

zlatat
22. okt 2011

taak a tu je posledná tohtotýždňová ... čerstvučko dokončená.
Poslali mi fotku torty z cukrárne Ludvik - že presne takú chcú ... noo snáď sa im bude páčiť a budú spokojní
Neviem sem hodiť originál, tak aspoň link na stranu, kde je: http://www.cukraren-ludvik.sk/index.php?m=1&sub...

zlatat
22. okt 2011

@martinka1981 ja som tento týždeň takú robila - to je tá dinosaurová, čo som sem včera priložila

jakelina
22. okt 2011

@zlatat myslím, že jsi ji trefila přesně 😀

zlatat
22. okt 2011

@jakelina dík - trošku som tam dala aj svojho štýlu - hlavne klieštiky a bordúru na spodok, nech to nie je úplne to isté

ttterysek
22. okt 2011

@zlatat moooc krásný dortík a podle mě líp vypdaá, když je ta postavička takhle veliká a né přes celý dort, jako na tom druhým dortu. 😉

zlatat
22. okt 2011

@ttterysek ďakujem si ma ukľudnila - ja osobne by som tam ani tie kvietky na vrch nedávala, ale vyslovene si ich tam želali - no čo už 😒

desmodka
22. okt 2011

kraaaaaasne torticky ako vzdy

a tu su moje

dajna11
22. okt 2011

@desmodka jeee to je super nádpad tá križovkárska....mama by sa potešila 😀

desmodka
22. okt 2011

@dajna11 juuj tak to mi odlahlo, ze je vidno, ze sa to podoba na krizovku 🙂

mizulienka
22. okt 2011

@dajna11 a to su ake tie misa rezy? napises pls recept? dakujem 😉

lusil2005
22. okt 2011

@zlatat aj tvoja stoji 48 eur? 😀 😀 😀

mizulienka
22. okt 2011

@desmodka perfektne a ta krizovka super napad 🙂 a tie okuliare bombove 🙂
@zlatat perfektna je ta daisy, cela torticka, ukladam ako inspiraciu 🙂

lusil2005
22. okt 2011

Baby, som dnes otvorila a skusala tie vecicky z ceskeho MMB, a co tam boli tie drahsie vypichovace na tie srdieckove kvetinky, v tom darcekovom baleni - stali tusim 120 Kc, tak dve z troch nemaju pruzinku... Jedna ma. Nieze je pokazena alebo co, ale vobec tam ta pruzinka nieje. Taka som nastvana - a zruvna u tych drahsich, u tych 49 korunovych je vsetko ok... 🤐 Ale tak - celkovo sa strasne vytesujem a este raz dakujem veeeelmo krasne @dadka212