Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
anibas
22. okt 2011
dievčatá - tortičky popozerané - zajtra vás snáď aj prečítam - deti budú písať D.ú. 😃 😃 😃 😃
foto pridám neskôr - nenačívajú sa ]-( ]-(
pristela
22. okt 2011
@reruna Reni prosím ťa ak by u vas mali tie karamelove marshmall a velmi pekne poprosím, budem poslúchat a umyvat si kazdy den zuby nekupila by si mi ? mozu byt chutnee, ja to len pre nas nie na torticky, sliny mi tu tecu :-N by som ti kačky jasne ze poslala a dala by som prazsku adresu kedze si tusin z ciech 😉 ja byvam v takom meste ]-( u nas uz nemaju ani tie rubino , sakra
lusil2005
22. okt 2011
@pristela inac tie rubino uz nemaju ani v lidli! ale v tescu este su.
reruna
22. okt 2011
@pristela jasně, až je budou mít, tak na tebe budu myslet, teď mám doma jenom tenhle jeden sáček, co jsem nafotila a ty nedám 😃 fakt jsou dobré i jen tak. Tak já ti pak napíšu do IP, ale kdy to bude netuším, zatím jsem je tam viděla asi 2X za minulé 4 měsíce..... to je jak s těmi amerikánci, taky jsou jen občas.....
ttterysek
22. okt 2011
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=3&albu... toto jsou cukrářské věci na objednávku a toto jsou bez obědnávky http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=3&albu...
jsou tam suprový ceny, já si asi budu něco objednávat a kdyby jste chtěli i něco vy ze Slovenska, tak mě napadlo kvůli poštovnýmu, že bych si to poslala na sebe a pak jedné osobe na Slovensko a ta by to rozposlala po ostatních 🙂 ale je to jen nápad, tak pokud se vám to bude zdát jako blbost, tak zapomeňte, že ste to četli 🙂
reruna
22. okt 2011
@vlada111 nádherný dort a krásně nafocené detaily, pestíky si můžeš udělat z bílého drátku, taky jsem to zkoušela a jde to.
anibas
22. okt 2011
@pristela
@lusil2005 práve preto som prešla na PDT - v PO ich nikdy nemali a viete ten stres - torta čaká a nemajú cukríky :-N :-N :-N
reruna
22. okt 2011
@ttterysek díky za odkaz, už jsem si od té Kamily objednávala 2X 🙂
anibas
22. okt 2011
no - podarilo sa
ttterysek
22. okt 2011
@reruna no já jsem začátečník, tak doma nemám žádný pomůcky a tuhle paní jsem našla uplně náhodou 🙂 tak už mám u ní vybraných pár kousků za víc jak 1500kč 😃 ale to si nemůžu tak najednou hned dovolit 😉 postupně budu dokupovat a snad jednou budu tak dobrá jako vy tady 😉
pipka
22. okt 2011
babulkyyyy, prosim pomoooc :-o 😃
na buducu sobotu mam kamoske spravit tortu na krstiny, ale ja nemam formu na to babatko , nemate nejake tipy na torticky krstinove bez babatka? =-)

dakujeeem
ikula2
22. okt 2011
Ja pridavam svoje, konecne som sa dostala k fotkam
pristela
22. okt 2011
@lusil2005 u nas v tescu rubino v zivote nebolo ]-(
ikula2
22. okt 2011
@pipka urob s topanockami 😉
pristela
22. okt 2011
@anibas tu hard romantic 😃 som si uložilaaaa 😉 sikula vsetky su krasne !
danciacik
22. okt 2011
ahojte babulky. Aké číslo drôtiku používate na kvietky? Snažím sa urobiť tú orchideu a nejak sa mi nedarí. Dávam každý lístok zvllášť na drôtik :-|
katulkaaaaaa
22. okt 2011
@pipka no ja som nasla bez babetka len taketo...a co keby si skusila babetko vymodelovat?co keby ti nejaka kocka pri tebe babetko vymodelovala a by si si pren zasla?si z okresu ba tam vas je 🙂
katulkaaaaaa
22. okt 2011
@pristela dakujem 🙂 dufam ze sa mc quinovi zajtra oslavenec potesi 🙂
@anibas ta jednotka sa mi velmi paci 🙂
vlada111
22. okt 2011
@dm1 Dani ja som blbá, to mi nenapadlo, veď podobne som robila na dva kvety, čo už, ale mamine tam vraj nechýbali 😃
vlada111
22. okt 2011
@pristela si svetová, no rez nemám, bola pečená v 14 cm ráfiku a mala asi 6 alebo sedem korpusov. No keď chceš slintať 😃 , tak len popis - sacherový korpus, čoko plnka a broskyne. Váha? Nemám predstavu. Nenapadlo mi ju odvážiť.
katulkaaaaaa
22. okt 2011
@vecernicci ja som robila z mmf nafarbila som pri topeny cukrikov na cerveno ale bolo to skor ruzove...tak som po povrchu potrela cervenou s alkoholom 🙂 alkohol vyprcha a ostane krasne cervena
lusil2005
22. okt 2011
@anibas ta krstinova je naaadherna! vidim ze si volanikovala odusu 😃 😃 😃 ja nechapem ako sa vam tie volaniky tak krasne podaria! mne sa to paci ale akosi sa ich bojim :-N
pipka
22. okt 2011
@katulkaaaaaa jeeej to je super, dakujeeem. No mozem si aj zajst pre babatko, mozem si ho ist aj do obchodu kupit :-N 🙂 ale chcela som nieco take, kde by proste babatko nebolo....sak nemusi byt na kazdej krstinovej, nie =-) 😃 ani moje decka nemali...aaa prezili 😃
kamoska akoze chcela s babatkom,, ale ze ked nebude, nevadi 😉
@ikula2 aaaaano, mas pravdu, topanocky postacia 😉 dakujem 😉

s topanockami tu nemate nejake v zalohe? =-) 😎 vy tu mate vsetko totiz 😃
vlada111
22. okt 2011
@dm1 hej Dani, z tej lišty, veľmi sa mi to páči, je tam kopec vzorov a odtláča sa to lepšie ako Funky abeceda, vôbec som to nedávala cez igelit, krásne mi to zostávalo na podložke. Ja neznášam na písmenách tie igelitové odtlačky.
lusil2005
22. okt 2011
@pipka ak si pre to mozes prist do petrzalky, ja ti mozem babetko spravit...
katulkaaaaaa
22. okt 2011
@pipka pockaj mrknem...mne sa tie babetka na tych krstinovych najviac pacia,ja mam odlozenu malickeho ,,simonka " 🙂
lusil2005
22. okt 2011
@danciacik drotik cislo 26
vlada111
22. okt 2011
@reruna fotí mužík 😃
vlada111
22. okt 2011
@anibas ako stíhaš robiť tak do detailov prepracované torty. Krásne sú 🙂
mia114
22. okt 2011
@ikula2 kraasne , tie srdiecka su uzastne x-)