• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. októbra 2017 
@lusil2005 takže 24 bude asi hrubá čo?
22. okt 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 moja no ty si pokladik, dokazem a to by sa ti chcelo? :confused: :dizzy_face: vo stvrtok by som si pon mohla doobeda prist :wink:
22. okt 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som konecne po dlhej dobe urobila torticku len tak pre nas pod zub :sweat_smile: Skusala som karamelovy krem, a zalizovali sme sa az za usami. Pre mojho draheho je to No. 1 :slight_smile:
22. okt 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@anibas nadherne torticky, krstinova fakt kraaasna :dizzy_face: :dizzy_face:
22. okt 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik no, to ked budes ohybat lupene, bude vyliezat :zipper_mouth:
22. okt 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 perfektneeee :wink:
vladko je elektrikar? :confused: :grinning:
22. okt 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka jasne, ved to je sup sup. zafarbim pdt, dam na 10 min do chladnicky a babo je hotove :grinning: urobim ti ho v utorok aby trosku do stvrtku obschlo :wink:
22. okt 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 krasna torticka, a verim, ze plnka chutila ja zboznujem karamel, ale v rodine moc nie :angry: tak nemam kedy ani taku plnku dat , nabuduce si spravm pre seba :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2011 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 supis, dakujeeeem, si zlata :wink:
22. okt 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vidite ako robite tu karamelovu plnlu, len uvarene salko a maslo? mne s anikcy nepodari uvarit dobre to salko, vzdy je take riedke a potom je aj plnka riedka :confounded: ako to robite??
22. okt 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 ja tiez robim len uvarene salko a maslo. Varim ho aspon 3 hodiny.
22. okt 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 a aku ma konzistenciu ked ho uvaris? ma byt uplne huste alebo ake?ja ma m vzdy len malu cast hustu a zbytok vzdy riedky.
22. okt 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 presne to mi to robilo, takže nie som ľavá len drôtik mám blbý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. okt 2011 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 uff to neviem, lebo vzdy ho otvorim po par dnoch co ho skladujem v chladnicke. lebo ho vzdy uvarim len tak ked ma napadne, nie ked potrebujem :grinning: ale po vytiahnuti z chladnicky je dooooost tuhe.
22. okt 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 musi byt uplne huste take ze ho lyzicou odtial dlabes. ale po uvareni a vychladnuti do ladnicky a najlespie az druhy den robit
22. okt 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela - úžasná @zlatat - to je nádhera @desmodka krásne, zaujimavé torty @dajna11 krásnučká @dada78 - krásne torty @jakelina - krásnučká @lucula73 - krásna torta
@dadka212 - nádhera
@katulkaaaaaa - krásny je
22. okt 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 ja si uvarim vzdy naraz 5 plechovic a zbytok dam do ladnicky co nepouzijem :wink:
22. okt 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 @dm1 dakujem babulky, tak ja nabuduce skusim uvarit a dat do chladnicky a az na druhy alebo iny den otvorim :slight_smile:
22. okt 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas - nádhené torty @vlada111 - nádherné niečo. Nechápem ako robíte tie lalie. na to máte nejakú formičku alebo ako ich robíte? @mia114 - tí je krásna @mariann2 - krásne
@katulkaaaaaa - krása
@ikula2 - jej nádherné torty
22. okt 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty a lava???? neblazni! :grinning:
22. okt 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 ja varim len dve hodky, uplne staci , musis mat plechovicu jasne , že neotvorenu a celu pod vodou :wink:
ja robila na tu svadobku ako babulky tu poradili, bo nechceli maslove, robila som slahackovu :wink: a vraj bola fantastickaaaaaaaaaaaa-pre mna moc sladka :unamused: , ale ani boli z nej uplne mimo
22. okt 2011 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 - krása

No inak dnes som sa dosť natrápila. Mali sme oslavu, celkovo boli dve torty, venčeky a špice. mali byť ajj trúbičky no tie som nestihla. Mám dosť. nechápem a obdivujem vás, že dokážete robiť aj 5 toriet zavíkend a a pritom máte malé deti.
S košíkom som sa dosť natrápila. Bol plnený obyčajným krémom z jahodami,. Torta sa však takmer rozpadla, musela som zatrieť viac krémom. Výplet sa mi zničil. Keďže hodiny utekali a príchod hostí sa prížil, naukladala som tam tie pásiky tak ledabolo, takže sa to na košík vôbec nepodobá. :frowning2: Soom naozaj zúfala, že som taká nešikovná. :frowning2: Fotky pridám zajtra, ale oproti tým vašim to nie je nič. Hanbím sa za ne.
22. okt 2011 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela myslis, ze namiso masla si dala k tomu karamelu slahacku?
22. okt 2011 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 no veru nelbáznim :grinning: . ja mám občas pocit, že si ma pánbožko nejak poplietol a dal mi dve ľavé ruky. Dnes som napríklad úplne zničila silikónovú podložku a nemám páru kde teraz narýchlo kúpim druhú. Tak som sa nahnevala, že som zavolala manželovi do práce a vykričala som sa, že akú ma trúbu ženu - tomu sa hovorí, zbaviť sa stresu :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 ja kupujem rovno karamelové salko, u nás ho majú v bille a máš to bez varenia a pridávam do tej zmesy salko + maslo ešte karamelový puding, je to také jemnejšie
22. okt 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 nie to sa skaramelizoval cukor, pak don priliala zohriata slahacka a postup pak ako ked robiz parizsku slahacku, roztopit v tej slahacke karamel dat na noc do chladnicky a na druhy den šlahať :wink:
22. okt 2011 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@danciacik :grinning: :grinning: :grinning: ja by som sa tiez najradsej niekedy prefackala! ja stale tvrdim ze do materskeho mlieka idu aj mozgove bunky... :zipper_mouth:
22. okt 2011 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
!!!VÝZVA!!!

Černé pestíky nikdo nemá? :confused: :grinning:
22. okt 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robím karamelový krém tak, že si upálim 300 g kryšt. cukru na karamel horúci ho zalejem šľahačkovou smotoanou a miešam, kým sa karamel nerozpustí. Potom to nechám postáť do druhého dňa. Vyšľahám 250 g masla do peny a postupne doň pridám vychladnutý karamel.

dadka212 prišla ti prosím ťa IP?

Inak ja tento týždeň nepečiem a normálne mám absťák :grinning: , ale aspoň som si porobila to, čo som kvôli tortám nestíhala - hlavne som si požehlila.
22. okt 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ja sa akurat rozculujem - tento tyzden nemam ani jednu objednavku, a na buduci tyzden mam uz styri!!!! a to mam robit piatu krstinovu :angry: porazi ma.
22. okt 2011 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok