Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
15. feb 2010

veru, Leni, na Teba sme zabudli ☹ ,neboj, za Tvoju zahlasujem tiez 🙂 , je krasna, zaujimavo riesena.je tam vela krasnych torticiek,budem sa v buducnosti urcite inspirovat. 🙂

hejdita
15. feb 2010

dekuju za odpoved.....ja sem si jednou koupila v cukrarne jakousi hmotu....ale zdalo se mi to jako polotovar a to mne rikala ze tam nic nemusim davat....ale kdyz sem z toho potahla dort tak to muselo mit 5 mm hroubku jinak se to trhalo a po druhe kdyz sem s tim pracovala tak sem tam primichala cukr a bylo to dobre dokonce to drzelo i tvar....jinak se mi to vzdy zhroutilo....takze nevim co to bylo ale KG salo 130kc tak nevim pani mi rikala ze je to marcipan ze je tam vic podilu mandli....ale ja tomu moc neverim ...ale treba to by marcipan ale asi ne pravy...nebo jo? su z toho do ted v rozpakoch....jinak prvni potahovany dort mam i v linku co sem davala naposledy tam je pouzita ta hmota co sem si koupila.... 😕

boldy
15. feb 2010

dakujem baby za podporu, tak dufam ze na buduci mesiac sa mi podari lepie , lebo mala bude mat 1 rok...
lenka> ja som nezabudla, samozrejme videla som ju tam tiez, tak budes mat hlas, lebo je krasna 😉

henikav1
15. feb 2010

leni, ja som na teba nezabudla, ved som pisala ze budem za vas teda v mnoznom cisle hlasovat hned ako sa bude dat 😉
aj za teba alionuska samozrejme, nezabudla som

no a teraz k mojej nesikovnosti, mne sa to tak pekne nevlni, ale precoooooooooooo ☹ beeeeeeeeeee 😖
inac hodim sem taky zazrak, teda nie je to torta, iba som ozdobila formicku, akoby torta a iba so zvyskami MMF co mi zostali z tej valentinskej, nezarabala som novy marcipan

sofi07
15. feb 2010

heni, ja som to tiez hned skusala a tiez sa mi to tak nevlnilo, chce to jednoducho prax, takze skusat, skusat, skusat... sak to pozname 🙂

henikav1
15. feb 2010

baby rychlo kuk do albumu, kym to nezmizne 😀

lenka.pav
15. feb 2010

kocky, jasne ze nemusite za moju tortu hlasovat 😉 . mne len prislo luto, ze ste si na mna nespomenuli 😅 . ale ked sa na to objektivne pozriem, tak na vase torty naozaj nemam 😵
heni, krasna je, nema chybu. ak sa ta mozem opytat, kolko si chces za nu zapytat? a tvoje vianoce su super, paia sa mi 😉

alionuska
15. feb 2010

Jaj,ja ani neviem cim skor zacat....tolko ste popisali! 😀
Vinka,tatina mame na kamione,na cestach...chodi na 4-.5tyzdnov a jazdi celu uniu... 😒 A
strasne dakujem,ze sa ti ta moja basen pacila...To ti ma v noci kopla muza ale o 4 nad ranom...ja mam pri posteli inak papier s perom,lebo vacsinou to do rana pozabudam,ked mi chodia hlavou take veci..a teraz som nemala,nechcelo sa mi to ist zapisat,tak som si to opakovala,az kym som nezaspala..a rano som ju vedela 😀 😀

Heni,teda druhe vianoce ozaj.. ta barbinka bude krasna,to uz je teraz iste§ Ved mas nadobicko jak profik!! 😀 😀

Neviem,preco sa vam to nevlni...mozno je to tym,ze ona na tom videu asi pracuje s pravym fondanom...ten musi byt uzasne jemny..ja som ho este nemala,ale co som videla video toho psa...to bolo nieco neskutocne..ako mu vyrobila srst... videli ste to uz??? 😕

Boldy,presne tak..netreba sa vzdavat,ved sme gazdinky a zvladneme to! Tu ti poradime vzdy a len cvic a zdokonaluj sa..a dalsia bude este krajsia...ja som dnes pozerala Sofi07 album a ta je uz aka dokonala??!! 😀 😀 😀 V porovnani s jej prvou potahovanou..teraz to srdce je prekrasne vypracovane! 😉 😉

A Leni,ja som nevedela,ze aj ty si v sutazi... 😕 😅 Idem to pozriet...

henikav1
15. feb 2010

lenka este neviem, podla vahy, vobec neviem kolko bude vazit, ale takych 25-30€
alebo kolko by som mala??? co si o tom myslite? nemam potuchy

henikav1
15. feb 2010

alionuska to ano nadobicko by uz bolo, uz len sikovnost prosim ta neopustaj ma 😀 😀 😀
to je to iste, ked si kupis taliancinu pre samoukov, to este neznamena, ze uz vies po taliansky 😀 😀 😀

aveline
15. feb 2010

lenka, na tortyodmamy som uz pozerala, ale zatial som si nic nevybrala. Malo by to byt pre pani okolo 50-tky, takze asi najvhodnejsie by boli nejake ruzicky alebo co, veru neviem 😕

vinka
15. feb 2010

Henika múdro si to napísala.Aj ma to pobavilo s tou taliančinou. 😀 😀 😀 SAle neboj ja sa tiež chystám Vivinke takú upiecť.Len musím prísť nato ako sa to robí.Viem,že nato musí byť aj formy však. 😉 A potom hore sa dá polka bárby. 😉

francesko
15. feb 2010

ČAUVEC ženský!!!!! Jen jsem vám chtěl napsat jak to dopadlo s dortíkem. To hlavní jsem nakonec vykrojil kolečka a slepil jak jste mi radili bylo to super. Ten marcipán je taky bezvadný 😉 . Nikdy jsem s tím nedělal zpíž vždy klasiku čokoládu atd. ale fakt perfekt. škoda že sem nemůžu hodit foto 😒 . No manželčiné kamarádky nechtěli věřit že jsem to dělal já a podezřívali mě že jsem to objednal v cukrárně 😀. Jo a ještě co na ten můj výtvor moje drahá ? Byla skvělá moc jsem jí pobavil no řechtali se tomu jak dlouho nakonec jsem vzal raději děcka a šel s nima ven. Večer mi řekla že je na mě moc pišna a to je pro mě to nejlepší ohodnocení. 😵 . Takže moooooc díky za rady a hl. za podporu hl.vinka,zdenallicka 😉 kdyby jste mě nepodpíchli tak jsem to vzdal 😒

vinka
15. feb 2010

Vidíš je to zdravá ženská. 😀 😀 😀 Gratulujem k úspechu.Vieš keby to bola torta pre vás dvoch isto by som nenapísala to čo som napísala.Ale ja som pochopila,že tú tortu chceš pred jej kamarátkami dať.Tak pri kope ženských čo je lepšie ak nie ešte striptér. 😀 😀 😀 😉

vinka
15. feb 2010

Francesko a keby si to vzdal.Nebola by toho škoda?O kolko zábavy by si ich obral. 😀 😀 😀

mirov
15. feb 2010

ahojte, kedze som si povedal, ze urobim mojej polovicke prekvapenie a urobim jej peknu potahovanu tortu ( ma to byt prekvapenie), vie mi niekto ochotne poradit , z ktoreho konca mam zacat. chut do prace mam, vercajch na pecenie este nie 🙂 vdaka za odopovede🙂

sofi07
15. feb 2010

jeeej, alionuska, az ma tak zahrialo pri srdiecku 🙂 , dakujem strasne si to vazim, sak si pamatas ake boli moje zaciatky, ale vzdy si ma povzbudila (a nielen ty) a to mi dodavalo odvahu pokracovat dalej. a chytilo ma to neskutocne. takze este raz velmi pekne dakujem.
heni, super, krasne a tie pomocky, no parada, mala by si si aj nejaky naradovksy kufrik uzz zabezpecit 🙂
francesko, tesim sa, ze ti to vyslo, aj ked nejaku fotecku by si sem mohol hodit, hmm?
leni, nesmut, upiekla is naozaj peknu torticku a ja za nu urcite zahlasujem, aj ked som v tejto diskusii na nu zabudla, spomenula by som si na nu pri prechadzani vsetkych sutaznych torticiek.

vendulak
15. feb 2010

Ahojte holky, chystám se na tenhle Ořechový dort potažený marcipánem http://www.marions-kochbuch.de/rezept/1792.htm Ale je na něj třeba plátková želatina. A já se s ní ještě nikdy běžně v krámu nesetkala, nevíte kde se dá koupit? Předem dík! 😉

vinka
15. feb 2010

Vendi ja som ju normálne v bežných potravinách kúpila. 😕 Aj v lidli som ju kúpila ak sa nemýlim. 😉

alionuska
16. feb 2010

Vitame noveho diskutujuceho.Mirov,myslim,ze vercajch ani nie je taky dolezity,ako ta chut do toho sa pustit... no zacat je najlepsie na zaciatku... treba si vybrat a mat predsatvu co chces upiect a potom citaj diskusiu..ak sa ti nebude moc chciet pytaj sa..my ti rady odpovieme... 😀 😀

zdenallicka
16. feb 2010

Francesko, mam radost...🙂 Juchuuuu!!!! 😀

Zase prijd..🙂 😉

henikav1
16. feb 2010

tak ja zase v praci a najradsej by som bola doma a skusala 😀 😀 😀
dnes poobede chcem skusit ten mliecny marcipan, uz mam konecne plnotucne susene mlieko a psenicny sirup. Cessy myslim, ze ty si ho uz robila, alebo aj niekto iny??? Co mam od neho cakat? Pracuje sa s tym tak isto ako s MMF, alebo je to krehkejsie? Ja si myslim ze ta MMF je asi taka elastickejsia. Hm, mudrujem a este som ani neskusila, ale ked som robila z toho odtucneneho mlieka a medu, no ta chut, mnam, musela som sa krotit aby som to na posedenie nezjedla. Neviem ci sa tym da dobre aj potahovat, v kazdom pripade z toho urobim tie mysky na ten syr. Co myslite, kolko dopredu ich mozem spravit?? Bojim sa aby mi to pri vysuseni nezacalo nejako pracovat, praskat alebo tak.

neurologia
16. feb 2010

dobre ranko baby,

teda uz je skor den ale len teraz som zapla pc...takze tak...

francesko
joj super ze sa torta pacila aj mne by sa to pacilo keby mi muz nieco upiekol...je jedno co... 😉 ale tak no aby som mu nekrivdila niekedy spravi hrncekovy kolac ktoremu upravil nazov a pomenoval ho podla seba... 😀

heni tak to ti verim ze sa uz nevies dockat kedy vsetko poskusas... 🙂

joj baby uz aby som pieka na tu nedelnajsiu oslavu..... 😉 sa neviem dockat kedy zacnem....uz som vcera kukala na nete ako ju ozdobim ...nechcem davat ruzicky....a vykrajovacky mam ako kazda ina priemerna gazdinka cize ziadne 😀 ale nie teraz vazne mam zopar na vianoce-na pernicky a sadu kruhov takze s musim nieco vyspekulovat s tym co mam....
a teraz by som chcela tu mmf hmotu vyskusat zafarbit....tak som zvedava....mam este zvysky mmf z tej valentickej tak budem skusat co to spravi...ale mala musi zaspat...lebo takto si narokuje na vsetku moju pozornost... 😉

neurologia
16. feb 2010

baby...ja som skusila tu mmf zafarbit cokoladou...ale zacala sa mrvit....a vobec to nemam take tmavo hnede skor take svetle....a ja chcem taku tmavu....ale kedze sa to uz mrvi tak asi nehrozi pridat viac cokolodaky ze?....sakra
kde robim chybu?

anibas
16. feb 2010

Sofi, Ali krásne valentínske torty, moja sa na vaše nechytá 😲 😲

Leni neviem ktorá je tvoja

Heni paráááádne Vianoce

a môj další pokus http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/prva-klies...

neurologia
16. feb 2010

anibas velmi pekna je fakt....aka si zafarbila mmf?klasickymi praskovymi farbami?

henikav1
16. feb 2010

anibas, prenadherna, vraj nechyta, normalne ziarlim na vasu sikovnost 😉 😀
no neviem sa vynadivat

Lenkina je take cervene srdiecko s ruzickou a taky biely "obrusok je okolo tej ruzicky a na nom este take male cervene bodky, dufam ze sa nemylim, vsak???

neurologia, mam taky dojem, ze alionuska to farbila povrchovo stetcom tym kakaom, pretoze ak to pridas do marcipanu, tak ho musis dat strasne vela a potom uz ta hmota je drliva a nie elasticka

ozaj nenapisali ste mi, kolko by som podla vas mala pytat za taku barbie. Kolko by ste vy pytali??
a este ako sa robi s tym mliecnym marcipanom 😖
nejako sa vam nechce pisat 😀 😀 😀 alebo tvorite nejake nadherne prekvapka??

henikav1
16. feb 2010

anibas, ako si robila tie krasne kvietky??? Nie ruzicku, ale tie druhe, ako karafiaty, take trosku strapate, krasnucke su

anibas
16. feb 2010

heni : včera Ali dávala link na youtube a tam to bolo, musela som vyskúšať, zvýšil sa mi krém a MMF

a to červené srdce nie je sofi ? ja som to pochopila, že je jej,

anibas
16. feb 2010

neu: ja už mám gelové wiltonky, lebo si farbíš len to, čo potrebuješ a krásne miešaš otiene.