• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. septembra 2017 
se sousedkou jsme si daly dnes kafíčko a i s našimi drahými manželi jsme se pustili do "mini" dortu. zkoušela jsem udělat čokoládový fondán, ale málem jsem u toho předčasně zešedivěla. to bylo nervů... spodek dortu se mi krabatil, jak ten čokoládový fondán rychle chladnul, takže spodek nic moc vzhledově... ale jinak jsem docela spokojená se svými začátky :wink:
23. okt 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
@dm1 dani ten bager je neskutocny :slight_smile:
@daducha nadherne torty,kazdy tyzden sa tesim na to, ako pridas tie svoje, stale si ukladam na inspiraciu :slight_smile:
@vlada111 to je nadherna torta,toto ja asi nikdy nebudem vediet,tak krasne potiahnuta, ona keby aj bola bez kvietkov tak je nadherna taka je cista, krasna :0)
@pristela ten oslik je uplne perfektny
@zuzana124 perfektne vsetky 3,krasne ruze mas :slight_smile:
@ivkaivka krasne sa ti vydaril aj jezko aj jablcka :slight_smile:
@eliska22 krasne obe
23. okt 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat aj ja tak modelujem podla obrazka aj ten bager som tak :wink:
23. okt 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka ja mam najradsej ked robim podla postupu :0) ale take jednoduchsie uz dokazem uroibt bez toho, ale teraz idem robit tortu toma a jerryho a netusim ako...a este jednu tortu s konom a to tiez neiem ako urobim :wink:
23. okt 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky, kedy ja budem robiť nejakú peknú vkusnú normálnu tortu ? Teraz mám objednávku, že na torte policajné auto ako naháňa zlodeja :confused: no poteš a dnes sa ma pýtali či viem urobiť koňa, ktorý stojí na zadných a veje mu hriva :confused: :confused: :confused: mňa porazííííííí :grinning: :grinning: :grinning:
23. okt 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dm1 ten bager je nádherne do detailov prepracovaný, keby som nevedela že si ho modelovala tak by som si povedala že je zakúpený v nejakom hračkárstve :slight_smile:
23. okt 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 čo tým ľuďom už šibe? Ja mám na sobotu detskú s rytierom a 3-hlavým drakom a mám to vopchať na 21 cm okrúhlu tortu - fasa, to si čo myslia, že budem robiť miniatúry? :angry:

A teraz mi prišiel mail, zrejme ľudkovia zisťujú ceny u viacerých cukrárok - na svadobné torty - jedna kufre s mladomanželmi a druhá 3-poschodová krivá torta ... v živote som takú nerobila, ani neviem, či by som to naostro zvládla :confounded:
Kde sú tie časy, keď ľudia chceli svadobné s kvetmi ? :-/

Ale môjmu drobcovi idem robiť s mickey mousom ... sa mi podarilo ho ukecať na peknú tortu, lebo ôvodne chcel tortu s Bakuganom ...
23. okt 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat neboj to das ty si sikula :wink:

babyyy ja mam mimo temy dnes jeden "super" zazitok. nebyt duchapritomneho suseda u nasich tak nam vybuchne auto teda v lepsom pripade zhori :cry: . Sa nam chytil kryt od motora co je na kapote sme to mali rozozrate od kun a to popadalo do motora a cele zhorelo. nastastie len to ale uz pod kapotou raidne dymelo ked sme to isli otvarat a uz zacinali obharat aj veci okolo motora :zipper_mouth: . Stacila mozno pol hodina a bolo by zle nedobre. este teraz predychavam. som si aj frtana dala :stuck_out_tongue_closed_eyes: . soferovala som to naspat zdalo sa mi ze taha volant doprava snad to bude v poraidku. :pensive:
23. okt 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojcek

chcela by som Vas poprosit o vyskusany recept na orechovu plnku, mam robit veeelku tortu a potrebujem aby sa mi to neprepadlo podobne nieco ako toto http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/dom-z-ineho-pohladu ale vacsie a este otazocka ci na ten dom bude dobra salkova plnka alebo radsej neaku inu? dakujem za radu
23. okt 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem inak baby za pochvaly bagrika. Nooo mohol byt aj lepsi ta lyzica mala mat este jednu cast ale nezmestila sa torta bola mala /alebo bager velky :sweat_smile: / a este sa tam dalo co to dorobit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. okt 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erika107 salkova je tuha takze kludne v pohode. ja som ju mala aj v poschodovke 14kilovej naspodu
23. okt 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 bože môj, ešteže sa ti to nestalo za jazdy
23. okt 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka hehe oki. tak keby bolo treba, daj vediet :wink:
23. okt 2011 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este otazocka daju sa kupit aj take velke krabice na tortu ... take velke ako ked som na svadbu mala zakusky v nej taka velka hneda bola tusim
23. okt 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka fotopostup na koňa je v novom Torty od mamy
23. okt 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dosla nam salkova torta, tak som nam sup sup narychlo zbuchala jednu jogurtovo - slahackovu :sweat_smile:
23. okt 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
23. okt 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 nádherná - že na rýchlo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
23. okt 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ale Luci, čo by si nevedela. Veď tvoje torty sú krásne, prepracované, plné detailov. Ja by som na také detaily nemala nervy a čas. Takže každá vieme niečo :wink:
@lusil2005 to je ta supu sup zbuchana :sweat_smile: nemyslis vazne?
ja som dnes modelovala rodezskeho ridgebacka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. okt 2011 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Dani ešte mi napadlo, ako si prosím ťa potiahla tú anomalickú svadobnú tú chudú vysokánsku časť. Ja som mala čo robiť pri tejto mojej vyššej s ľaliou. Som na teba pri poťahovaní myslela :grinning:
23. okt 2011 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 nooo pekny zazitok. esteze sa horsie nestalo a mate duchapritomneho suseda
23. okt 2011 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no tazko tazko sak som to vtedy aj pisala :confounded: . 1x som strhla potah dole co sa mi to nepacilo. Musela som mat velmi velky plat hmoty lebo ziadne natahovanie nehrozilo to som musela doslova len polozit a pritlacat velikansky plat lebo keby to co i len trosku natiahnem uz by sa to pri tej vyske trhalo
23. okt 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka niekde bol postup na toma a jerryho ale kde keby aom ja vedela. a ty to zvladnes aj bez postupu
@anibas
@katy1979 no fakt! som skusala tie maky - tri rozne vykrajovacky som na to pouzila - ze ktory bude najlepsi :grinning: :grinning: :grinning: a este som skusala prvy krat stencils. a plnka bola raz dva - ved to len vyslaham a hotofka.
@lusil2005 ako robis tu visnovo-slahackovu? a torticka je suprova presne take sa mi pacia. ten stencils to je parada sup sup a je rychlo krasne nazdobena torta
23. okt 2011 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 hej hej, len som zistila ze asi budem musiet odstrihnut zo spodnej strany tych sablon, lebo su strasne vysoko tie ornamenty, neda sa to dat na bok torty.
visnovo - slahackova plnka je od pristelky... ja som ju robila len raz. visnovy kompot uvaris so zlatym klasom a cukrom podla chuti na puding, das to na korpus a na to rozotries slahacku vyslahanu so stuzovacom slahacky. je to vyborne :slight_smile:
23. okt 2011 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 stencil si robila s cerou? vies kolko by mne trvali tie maky hlavne neviem ani ako by som ich urobila to by som si musela najprv nastudovat
23. okt 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 teda myslim tym ze su vysoko umiestnene tie ornamenty, odstrihnem len cast kde ornament nieje :grinning: vyznelo to ako keby som chcela skracovat ornamenty :sweat_smile:
23. okt 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok