Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
25. okt 2011

@jakelina
@mizulienka
@dadka212
@lusil2005

Vsem moc dekuju za pomocnou ruku...doufam, ze se povede aspon fotka z dalky a priradim ji sem 🙂 ...
pekny den vsem

jakelina
25. okt 2011

@irriss nemáš zač 😉 😀

dajna11
25. okt 2011

juj baby že prvú tortu som musela odmietnuť?aká som já dobrá!!!!teda ako že chcu tortu a odo mna,ale ne som pyšná na to že som ju odmietla.....nuž ale tak čo...inokedy. 😖 😖 😖

dm1
25. okt 2011

@dajna11 a preco si odmietla?

dajna11
25. okt 2011

no lebo robím tri a v piatok ideme do čiech..a oni chceli nejaký velký kamion...do víkendu...a ja ani nemám tolko marcipánu doma,musela by som chytro objenať...nuž asi si budem robiť už zásoby🙂hnevá ma to,ale tak cez brata to vybavovali,ten sa ozval včera v noci,žije v irsku....je to také....mama že ved do noci rob 😀 😀 no teda robím to po večeroch,ale zasa do 3rána nebudem nad tým...a pri malom neurobím absolutly nič,akurát koprus rychlo upečiem.vy ste šikovnejšie,stíhate toho viacej ☹

vecernicci
25. okt 2011

@irriss ježíši, já nevložila odkaz 😉 http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6582...

mizulienka
25. okt 2011

@dajna11 ty si v takej situacii ako ja 🙂 aj ja uz mam 3 a 4 sa dozviem dnes vecer a v sobotu skoro rano odchadzame na moravu za dedom 🙂
a este mam len hlavu toma 😀 😀 😀

dadka212
25. okt 2011

😀 😀 no baby tiež budem mať 4 torty na piatok/sobotu a odmeitla som jednu 3d tortu...takže robím 2 futbalové, tekvicu a krtkovu...

mizulienka
25. okt 2011

@dadka212 tak nas je viac, ja som uz na vikend mala 4 ale to som robila az do nedele, ale ved nejako zvladne, ved tu jednu robim bez plnky 😀 😝

dadka212
25. okt 2011

@mizulienka ja som už mala aj 5 ale teraz je také počasie, že sa mi bohvieako nechce, ani som si nič ešte nevymodelovala...

mizulienka
25. okt 2011

@dadka212 to vazne? tak ty si teda dobra, ja si netrufam na tolko 😕

anibas
25. okt 2011

@dajna11
@mizulienka
@dadka212 a mne práve volala susedka, či jej urobím do štvrtku večera nejakú peknú s kvetmi - a pritom celý štvrtok nie som doma 😖 😖 a ešte mám okrem tejto 4 ´dalšie - loptu, auto, vlak a krstinovú - tak neviem kedy budem zase spať 😝

dajna11
25. okt 2011

@mizulienka
@dadka212 no keby sa ozvali skor,alebo keby chcli nejakú že ne vrchu vymodelovaný kamion,tak ešte to snád nejako..ale takto...nejako tie 3D ja velmi nemám v oblube,ale tak čo narobím....po nociach si porobím kvety,postavičky...chcela som im urobiť nejakú s kvetmi,lebo že cdera ma 21...ale oni chceli kamion🙂

mizulienka
25. okt 2011

@anibas ja vas zeny obdivujem, ako to robite? lebo ja aj ked mam 4 tak do rana robim, asi som pomala 😠

dajna11
25. okt 2011

@anibas
@dadka212 ja vás teda obdivujem kočky....tolko stíhať...a ako písala alionuska...že 15-20 týždenne to je už zabijak...ja som rada že večer lahnem do postele lebo celý den sa natahujem s týmto mojim cecíkom 😀 😀 😀 ....keby som ja tolko stíhala bola by som na seba taaaaaaaaaaaaaaak pyšná...al eked príde už manžel konečne domov povedal že mi bude pomáhať,ta som zvedava

dadka212
25. okt 2011

@mizulienka to ani neviem ako som prišla k tomu aj 4 sú dosť, ale mala som mať len 3 len bratovej frajerky brat má narodeniny a včera mi oznámili, že robím tortu...no nemôžem im povedať nie...aj keď sa mi moc nechce...a jednu som mala mať zajtra len presunuli na piatok
do kelu práve ma napadlo že robím 5 toriet ešte ďalšiu futbalovú 😝 no paráda...už ani neviem kde mi hlava stojí 😀 a ja tu sedím a chatujem namiesto modelovania....

dadka212
25. okt 2011

@anibas
@dajna11 no ja tiež milujem keď sa ozvú pomaly deň predtým a čo som ja, treba nakúpiť vymodelovať a všetko okolo toho....

mizulienka
25. okt 2011

@dajna11 tak ale ona to ma asi na cely uvazok, myslim tym, ze asi ma niekoho pri detoch, lebo to by sa inac nedalo zvladnut...ale urcite je to makacka no...

@dadka212 hihi no moje dekca uz su hore, takze teraz nemozem robit nic ohladne toriet bo by mi zjedli pol vedra hmoty 😉

dadka212
25. okt 2011

@mizulienka ja mojim dám zbytky staršej hmoty a vykrajujú a pomáhajú robiť tortu pre tetu 😀

dajna11
25. okt 2011

@dadka212 presne tak,ja som si nakupila čo som vedela dosť do predu a toto...ako mile rada...ale takto na rychlo,žial ešte to nemám tak v rukách...mne to trvá dlhšie 😀

dajna11
25. okt 2011

@mizulienka ja neviem,lebo ja pri malom nejako nestíham nič...a to mám ešte doma velkú kočku,ona ma dve malé deti....a muž tiež stále preč ako ja 😀 😀 ...kam idete na moravu?aj my ideme moravákom 😀 😀

dadka212
25. okt 2011

@dajna11 veď to, ja už teraz beriem torty na "poslednú chvílu" len keď fakt nemám žiadnu poprípade jednu aby som sa nenudila 😀 inak nie, veď musia dopredu vedieť, že chcú tortu...

dajna11
25. okt 2011

@dadka212 no včera som skočila do obchodu a mesiac do predu si zajednali,to je super...ale takto..a ešte počuvaj to platenie...dala to robiť pani čo žije v irsku,ona dá peniaze mojmu bratovi,ten mi ich pošle...poštou lebo nejako nemá IB...takže oni by si zobrali tortu a penez by bolo....ktovie kedy 😀 😀 ..ale že teda na vianoce by ju chceli..takže už to viem dopredu 😀

mizulienka
25. okt 2011

@dajna11 k valasskemu mezirici 🙂
ja cez den maximalne upeciem korpus, ked spia tak plnim a vecer potahujem a zdobim.

dm1
25. okt 2011

ja aj ked mam 4 torty tak vacsinou sme skoro kazdy vikend prec alebo niekde v sobotu ideme. Takze posledne odovzdavam vacsinou v sobotu rano a tak si to aj planujem. Ale tiez odmietam jedna radost lebo viac sa mi proste neda pri malom. ono zalezi ake su tie torty narocne niekedy staci aj jedna obr a mam dost a inokedy aj 6 sa da

dajna11
25. okt 2011

@mizulienka no presne ako ja.....cez den iné nestihnem ani ja...večere to istia 😀 ..my ideme k vyškovu

dm1
25. okt 2011

@mizulienka tam mi byva sestra 🙂

dajna11
25. okt 2011

@dm1 ked ja sa tých 3D bojím,že to nebudem vedeiť tak nejako vytvarovať ako treba....preto som to odmietla na poslednu chvílu,takú kvetovu by som zobrala,....toto už je prácnejšie si myslím

dm1
25. okt 2011

@dajna11 jj tiez tak robim vacsinou lebo na 3d tortu si nemozes nic nachystat dopredu

dajna11
25. okt 2011

@dm1 presne,teraz si večer modelujem pri tv,piplem sa...ale tu?len korpus si možem upiecť a zvyšok treba mať klud a čas aby sa to dalo vyrezať,vyvoriť