Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. okt 2011

@lusil2005 Luci a budes tam davat aj ovocie do tej lopty?

mizulienka
25. okt 2011

@lamps si zlata, dakujem,z e si na mna myslela 🙂

miciatko
25. okt 2011
mizulienka
25. okt 2011

baby ta zakaznicka mi vkuse vypisuje, ze ta lopta ma byt presne taka ista ako mi poslala na obrazku, ako jej mam slusne naznacit, ze nemusi sa na 100% podarit taka ista 😀 😕 😕

katy1979
25. okt 2011

@mizulienka ty kokos ty mas na nu stastie. pockaj zoberies to a bude sa im pacit a chutit a budu sa k tebe vracat 😀 normalne jej slusne vysvetli ze kopia sa malokedy podari spravit ze nech pocita ze tam budu mensie zmeny

dm1
25. okt 2011

@miciatko no ja som chcela s tou svadobnou zimnou ale to bude neskor. tak asi nie

anibas
25. okt 2011

@miciatko asi na 99% eéé - ja mám teraz dušičkovú náladu - vence, sviečky, chryzantémy a pod ... 😉

anibas
25. okt 2011

@dm1 naraz sme písali 😅 😅

dm1
25. okt 2011

@anibas 😅 . a ja si asi uz upeciem medovnicky nech sa chystam pomaly na vianoce milujem tu vonu v byte 😵 . Na december moc tort nechcem brat tak hadam postiham medovnicky aj nachystat vsetko potrebne a uzit si vianocnu naladu krasne v pohode 😎

anibas
25. okt 2011

@dm1 presne tak - minimum objednávok - 😉 😉 ja už mám asi na Silvestra 😀

mia114
25. okt 2011

Ahojte, doroibila som s detmi zvieratka zo zeleniny do skolky maju daku vystavu, tak som vymyslala ako spravit nieco 😝 ale bolo to tazsie nez vymodelovat z marcipanu daco 😀

lusil2005
25. okt 2011

Tak baby, mam doma folie! Prave som ich odpocitala a porozdelovala... 😀

vecernicci
25. okt 2011

@dm1 tak my jsme s dětma dělali perníčky dneska, kluci už se nemohli dočkat, tak jsem zadělala ze 6 dávek a měli jsme tvořivé odpoledne 🙂 Hlavně jsem si napekla díly na adventní věnce, mám jich dělat zatím 10 a co kluci udělali, tak s mm společnými silami taky už snědli. Věnce musím bránit vlastním tělem 😀 😉

Jinak děvčata obdivuji Vás, že dokážete být tak dlouho vzhůru, než doděláte dortík, já jsem po desátý nepoužitelná. Dneska je to výjimka, odpolko jsem si dala dvacet a vzbudila jsem se za dvě hodiny 😀

j777
25. okt 2011

ahojte babulky,
prosim o radu....ked chcem tortu oblozit dlhymi piskotami dookola-treba ich tam dacim prilepit/uchytit alebo len obviazat maskou? dakujem pekne. 😉

dm1
25. okt 2011

@j777 staci ked obmazes tortu klasicky kremom a tie piskoty sa na to prilepia 😉 . ta masla uz je tam potom len akoby pre efekt

j777
25. okt 2011

@dm1 dakujem pekne 🙂

vlada111
25. okt 2011

pomoooooc, nemáte postup na psa bulldoga?

ajkaag
25. okt 2011

ahoj baburky neporadite uplnej zaciatocnicke? cim najlepsie zafarbit velvet na zeleno a daju sa niekde kupit mensie balenia uz zafarbenej hmoty na figurky, aby som nemusela vsetky farby kupovat? moc dakujem za trpezlivost 😉

mizulienka
25. okt 2011

@ajkaag ked nechces kupovat gelove farby,mozes si v drogerii kupit praskove farby a tak farbit.

dm1
25. okt 2011

@ajkaag najlepsie gelovymi farbami len ide o to ako casto chces piect a ci to vyuzijes. lebo jedna farba stoji okolo 3 eur a ked ma clovek kupit viac odtienov tak uz je to pre zaciatocnika dost. Daju sa kupit aj obycajne praskove z drogerie alebo v tescu maju v takom sacku - kovandovi. Farbi sa s nimi sice horsie ale ak je to raz za cas tak sa da. Maju aj zafarbene hmoty v obchodoch - napr. tu je to hmota regalice ale veru este som ju nemala http://www.formicky.sk/formicky/eshop/12-1-Hmot...

vera_vila
25. okt 2011

@ajkaag Sice jsi ze Slovenska, ale našla jsem toto http://eshop.timidekor.cz/zbozi-523-cukrarske.m..., dodávají i na Slovensko

ajkaag
25. okt 2011

@mizulienka @dm1 dakujem baburky, potrebujem vlastne 5 farieb, tak asi vyskusam kupit gelove a mate nejaku overenu znacku alebo je to jedno? a este nahodou recept na krem s mascarpone? chcela by som nejaku lahucku ovocnu tortu 😉 a hned na to nadväzujuca dalsia otazka, ak spravim mascarponeovy krem, mozem nim potriet tortu povrchu pod potahovku alebo tam musim spravit nejaky iny maslovy krem?

dm1
25. okt 2011

@ajkaag kup si gelovky bud wilton alebo sugarflair podla toho ake farby sa ti pacia. Ked urobis mascarpone krem tak urcite nie pod potah daj bud maslovy krem alebo staci aj maslo s cukrom vymiesane

ajkaag
25. okt 2011

@vera_vila super presne take daco som myslela ale potrebujem tam aj ciernu ☹ (na krtecka) idem hladat mozno daco objavim 😉
@dm1 dakujem

mizulienka
25. okt 2011

@ajkaag mascarpone krem...
2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.Natrela som na korpus,na to vrstva malin zmiesanych s trochou cukru a zase vrstva kremu.Toto mnozstvo by malo vystacit na 24 cm tortu.

mne to vystacilo aj na 26cm formu

dm1
25. okt 2011

@ajkaag to je straaasne drahe to co dala @vera_vila ! skus si to pozriet to mas spolu vsetky farby dokopy hmotnost 90g a cena 39 kc - to mas strasne malicko tej hmoty za tu cenu. Ta regalice je 250g z farby a kazda stoji 1,5 EUR! dobry rozdiel ty brdo 😲 . Ono byva aj cierna regalice len teraz nemaju asi.

vera_vila
25. okt 2011

@dm1 @ajkaag drahé to je, ale je to marcipán zase a žádný mléčný, falešný... Samozřejmě se to nevyplatí objednávat samostatně... To jsem jen tak narazila, protože jsem hledala taky prodejnu cukrářských potřeb tady u nás v okolí, protože si potřebuji koupit také černou barvu na kola auta a v práškových barvách v drogeriích se černá nevyrábí...

ajkaag
25. okt 2011

@mizulienka mnaaaaaaaaaaaaam tento krem vyzera neuveritelne dobre, asi hned zajtra skusam, dakujem 😉 jedno aka cokolada? a malinky, to sa moji chlapi pobiju, presne take nieco som mala na mysli. Mozem to dat na mramorovy korpus? alebo radsej svetly?
@dm1 ked potrebujem ciernu a regalice cierna nie je, ale zas tu jednu mozem kupit farbu a ostatne hotove 😉 nooo uz sa to rysuje 😉 ste zlate baburky
jo a este pomer masla a cukru na potretie mi prezradite? kujeeeeeem

dm1
25. okt 2011

@vera_vila ved jasne podla toho co komu chuti. Ono uz aj WI je drahsi ako marcipan takze uz ani neplati ze marcipan je ta najdrahsia hmota 😉 . Inak baby tu nedavno spominali ze videli v drogerii ciernu praskovu farbu

@ajkaag len sa priprav ze cierna sa straaaasne zle farbi. ovela lepsie farbi extra gelovka cierna. Ja osm teraz robila akurat 2 krtkov malych celkom a minula som na zafarbenie PDT special polku gelovky aby to bolo fakt cierne 😝