Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
25. okt 2011

@dm1 tak u nás v drogerii černou opravdu nemají... A hrozně těžko se dá namíchat z ostatních... Kolegyně v práci dělala teď dort traktor a kola byla nakonec hnědá, protože prostě černou barvu nevytvořila... no, snad se ta gelovka pak neztratí... holt budu muset začít péct těch dortů víc 🙂

lusil2005
25. okt 2011

@mizulienka nie nie. teta chce cokoladovo - orieskovu plnku...

mizulienka
26. okt 2011

@lusil2005 to znie dobre, hodis recept pls? dikes 🙂

miciatko
26. okt 2011

@vecernicci a aky recept pouzivas na adventne vence, inak som vcera prelistovala tie ruske stranky co si sem dala odkaz a kopec postupov co je tam,dakujem
@lusil2005 ty z toho receptu co si davala robis aj tie misky ??, potom mi napis co za tie folie ,dakujeem

miciatko
26. okt 2011

a ozaj krasne rano dievcence 😀

dajna11
26. okt 2011

@lusil2005
@mizulienka aj ja potrebujem nejaku dobru orieškovo čoko plnku.ešteže máme kopec orechov,teraz by som len s nimi niečo robila🙂

dajna11
26. okt 2011

a krásne ránečko všetkím...mne včera večer trepol mixer o zem 😀 😀 😀 ešteže sa zajtra konečne vráti mužík domov,aspon nejaké pozitívum

livia76
26. okt 2011

@dajna11 juj tak to ma mrzí, ale aby ti nebolo ľúto, mne minulý mesiac manžel nechtiac vyhodil igelitku, kde som mala všetky farby, vykrajovátka, vypichovače , kostice, radielka,silikonové formyčky atď. proste všetko, čo som používala pri ,,tortovaní" v prepočte tak za 150 eur 😒 keďže som to prenášala z Ba na Oravu , vynášala som postupne tašky z auta a túto jednu som nechala vo verande 😀 a môj drahý si myslel, že to sú smeti tak šup s tým ráno do koša 😀 prišla som na to, až keď som šla robiť neterke tortu 😀 😀 takže opäť postupne dokupujem, čo potrebujem 😀 😀 😀 Hlavne, že sme zdraví NIE 😀 😀

zdenallicka
26. okt 2011

@vecernicci Ty mi prozraď, prosím tě, jak na těch ruských stránkách hledáš? Jsem v šoku...🙂

jakelina
26. okt 2011

@livia76 drahé smetí 😒

zdenallicka
26. okt 2011

@livia76 😲 😠 😒

alionuska
26. okt 2011

@lusil2005 no veru sama..a okrem toho dve deti a polovicka..domacnost..atd. 🙂 Ale este zijem..som sice vycerpana,ale este som sa toho nenabazila😀

dajna11
26. okt 2011

@livia76 no tak to je teda tiež riadny gól....ale to ja vždy tvrdím že zdravie je hlavné..ostatne su somarinky.... 😀 😀 ...minule mi tak váha capla na zem.....už som len s nou zahrkala a šup do koša 😀 😀 ...asi mám parkinsona 😀

lusil2005
26. okt 2011

@mizulienka ja ho nemam 😅 ale spravim normalny coko krem slahany nad parou a do toho zamiesam nasekane lieskovce... to je cokoladovo - orieskovy nie? 😕

lusil2005
26. okt 2011

@miciatko ano, z toho receptu. ja valkam cesto len na dva krat, a potom to uz dam do "zvyskov". nakoniec zo vsetkych zvyskov upeciem misky. v tom je uz trosku viac muky, a peciem to dlhsie na menej stupnov... cca 15-20 min na 150 - 160 stupnov.

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka ze??? ja tiez nechapem jak tam moze niekto nieco najst 😀

lusil2005
26. okt 2011

@alionuska no ali, ty mas nejaky 100 hodinovy den... toto by som nezvladla ani za cenu zblaznenia sa! a to ani bez deti a manzela a vlastnej domacnosti... 🙄 ty aj niekedy vypnes trubu? 😀 😀 😀

miciatko
26. okt 2011

@lusil2005 dkujem,idem sa na to dnes dat,tak som zvedava co ztoho bude 😕

mrka2
26. okt 2011

babule, ja idem piect pre svokrusku, chcem vyskusat malovanu,ale sa bojim toho 😖 nemam nejaky extra talent na malovanie,ale chcem skusit nieco ine... 😒 no aby som napokon nenadavala,ale svokre to je jedno, nech je hlavne dobra 😀

a mozem to uz teraz zacat piect perniky??? ci to este skoro??? 😕

lusil2005
26. okt 2011

@mrka2 kludne mozes zacat 😀

mizulienka
26. okt 2011

@lusil2005 a napises mi ten coko nad parou ako robis? a tie lieskovce tam das posekane a oprazene alebo iba take cisto nasekane? dakuejm

mizulienka
26. okt 2011

baby aky krem ste davali do futbalovej lopty? tam musi ist nieco pevnejsie nie?

mrka2
26. okt 2011

@lusil2005 fakt? tak dobre, zacnem uz pomaly 😅 😀

mrka2
26. okt 2011

@mizulienka ja som davala pudingovy maslovy,ale taky chceli a este som tam davala aj mandarinky a jahody a v poho. len musis ju poriadne nechat vytuhnut

mizulienka
26. okt 2011

@mrka2 ja sa bojim ovocia do lopty, prave preto chcem dat nejaky dobry krem ale aky??

miciatko
26. okt 2011

babeny chcem s objednat drotiky na robenie kvietkov ,ale sak nerozumiem ake maju tam rozne kuknite mi prosim na to a vysvetlite http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/15-...

reruna
26. okt 2011

@anibas nádherný pes!

daniz
26. okt 2011

@alionuska a ty si sa nám stratila? A zas našla super...

daniz
26. okt 2011

Babky ja robím do školy na párty mufinky-tekvičky pre deti a ešte psa 3D ako leží na lúke a kabelku + tenisku, len neviem, či mám tie tenisky urobiť ako malé tortičky, alebo len tak s cukru? Čo poviete? a ešte idem robiť motorku ako stojí na ceste- no tak to som zvedavá, čo vytvorím... normálne mám s toho depky.. 😝

jakelina
26. okt 2011

@mizulienka hodně pevný je karamelový, já ho dávám do spodních pater poschoďových dort.