• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

4. decembra 2016 
@daniz tak to máš samé dobré věci, já bych z toho co tu píšeš nezvládla nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. okt 2011 o 10:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miciatko recept mám podobný jako lusil2005, jen cukru mám o dvě deka míň a tuku o 4 deka míň, ale jinak je to úplně stejný
@zdenallicka kliknu si na forum, je to teda v azbuce, až dole je kulinarnyj archiv, kliknu, najedu si na výroba figurek a květů, už je tam 1-4. Je to teda v tý azbuce, ale aspoň opráším základy ruštiny ze školy a vytáhla jsem 20 let starý rusko-český slovník :grinning: :grinning:

Jinak na tenhle víkend po půl roce nemám zádný dort, asi se ukoušu nudou, asi začnu zdobit ty věnce, ať je všechny stihnu :dizzy_face: :wink:
26. okt 2011 o 10:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina no rozmyslam bud karamelovy alebo ten slahany nad parou, uz aj tak sa dlho nanho chystam, budemmat prilezitost.
ty si uz robila taky slahany nad parou?
26. okt 2011 o 10:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka ano dělala jsem ho a je fakt výborný, dlouho vydrží a je pevný. Jenom je trochu pracnější. :frowning2: Já ho dávám do vánočního cukroví a vydrží dlouho.
26. okt 2011 o 10:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby prosim vas, chcem robit parizsky krem, bez masla, staci slahacka a cokolada??? ci aj tu ceru tam treba?
26. okt 2011 o 10:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petusko iba šlahačka a čokoláda
26. okt 2011 o 10:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dadka212 vdaka dadi, este som ho nerobila, tak dufam, ze sa podari. Maju tam ist aj banany, snad to bude o.k. :sweat_smile: Drzte palce :sweat_smile:
26. okt 2011 o 10:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby a robili ste uz niektora taky ze karamelovy ale zaklad je ten vajecny slahany nad parou a potom sa do toho prida karamel....
http://www.tortyodmamy.sk/karamelovy-krem-z-lahkeho-vajecneho-kremu

to moze byt tiez dobre :slight_smile:
26. okt 2011 o 10:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vecernicci ja si vsetko zasa vkladam do prekladaca tu na google
26. okt 2011 o 11:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka to bude taky dobrotka, ale nezkoušela jsem.
26. okt 2011 o 11:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petusko ja robim iba taky len slahacka a cokolada na varenie a je taky mnam ja by som ho hned zjedla len tak :grinning: ani cukor tam nedavam je to take fain sladko horke :slight_smile:

ja som este nikedy ziadny slahany nad parou nerobila moja mama take robievala
26. okt 2011 o 11:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@yamahafazer a pomer slahacky a coko? mam cokoladu z Lidla tu tmavu...
ani ja nerobievam slahane kremy nad parou. Jedine do penoveho tak robim, ale to len pre vlastnu spotrebu, cize cca raz za rok :grinning:
26. okt 2011 o 11:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vlada111 ŤA informujem, že budem robiť tvoju "makovú" tortičku - nič ma narýchlo krajšie nenapadá :wink: :wink: :grinning: :grinning:
26. okt 2011 o 11:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka ja robim ten karamelovy a je super. alebo potom kombinacia tri vajcia s cukrom nad parou. salko a maslo.
26. okt 2011 o 11:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petusko 1 coko na jednu slahacku ak chces kludne daj aj menej cokiny
26. okt 2011 o 11:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@miciatko ja používam najčastejšie s označením 26 - majú hrúbku 0,45 mm, je to podľa mňa taký zlatý stred. 28 sa mi zdajú na dotyk také veľmi jemné, že sa bojím, že by mi to nič neudržalo. Zatiaľ som toho až tak veľa na drôtikoch nerobila, ale toto je moja skúsenosť. :slight_smile:
26. okt 2011 o 11:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katy1979 pockaj pockaj Kati, mne musis polopatisticky a presny recept,napises prosiiiiim :slight_smile:))) dakujem
26. okt 2011 o 11:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katy1979 vdaka, takze pomer "1:1" kolko ml slahacky, tolko g coko. Aj som to tak planovala urobit, ale istota je istota :slight_smile:

Vdaka baby, ste super :wink:
26. okt 2011 o 11:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka na jednu tortu davam 6 vajec, 300g cukru, 300g cokolady a 2 masla. roztopim coko nad parou, a ked je tekuta, pridam vajcia a cukor a slaham 25 minut... do skoro vychladeneho dam narezane maslo, necham este 10-15 min odstat aby sa teplota vyrovnala a potom vyslaham. je strasne dobry, a pevny jak fras. do tejto lopty podla mna jak stvoreny. oriesky asi aj oprazim. a ten salkovy - MNAM! vyzera super! urcite skusim :zipper_mouth:
26. okt 2011 o 11:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petusko ale ta coko z lidla ma dvesto gramov nie? na tu daj 2 slahacky. dava sa 100g coko na jednu slahacku.
26. okt 2011 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@petusko ano ta cokolada je super aj ja som tu davala 200g a dala som na jednu slahacku 100g cokolady,ale ja davam aj viac tej cokolady aby bola taka super husta,ale s ovocim nerada kombinujem ja mam rada len tu cisto cokoladovu chut ja som robila raz pre mamu s ovocim a mne to ovocie uplne tu cokoladovu chut pokazilo ja mam rada take len cisto cokoladove to je pre mna :grinning:
26. okt 2011 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@alinka871 juj dakujem,
@lusil2005 ake drotiky ty pouzivas ??
26. okt 2011 o 11:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katy1979 ja zase davam tej cokolady viac on je potom lepsie tuhy
26. okt 2011 o 11:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahaaaaa, takze zle som myslela :sweat_smile: okej, jednu velku coko na dve slahacky. Zapisane. Este daz vdaka :slight_smile:
26. okt 2011 o 11:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miciatko do lupenov 26 - ky, a ked robim na drotiku napriklad piestik lalie, cize k tomu budem pripevnovat vsetky lupene a tak, tak tam dam 24 aby mi to udrzalo :wink:
26. okt 2011 o 11:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby nezdá sa vám teraz tá lidl čokoláda iná? ja ke´d som ju jedla tak sú v nej ako keby malilinké guličky ako piesok....
26. okt 2011 o 11:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dadka212 ja som ju nejedla :confused: ale krem z nej bol fajn :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. okt 2011 o 11:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yamahafazer no ak chcem fest cokoladovy tak 200g cokolady na jednu slahacku total husty

@dadka212 ja som mala z lidla uz aj zlu cokoladu muz mi doniesol viac kusov a niektora v pohode a 2 boli take makke ani rozpustit v slahacke sa to nechcelo.

@mizulienka 3vajcia zmiesat so 150g cukru a vyslahat nad parou. po vychladnuti vymiesat maslo so salkom a pridat ten vajecny. je ovela lahsi ako samotne salko s maslom a zaroven pevny.
26. okt 2011 o 11:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inac - na vsetko pre torty maju akciu do konca tyzdna - 7 kilovy velvet za 35,90. to je super cena
26. okt 2011 o 11:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katy1979 jujuuuuuj toto znie perfektne! zeby som nam zas upiekla tortu? :confused:
26. okt 2011 o 11:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok