Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macekova
16. feb 2010

zdenallicka .... nooo nie ... lebo mám doma načatú krabicu a je mi ju ľúto vyhodiť 😖 😖 .... myslíš, že to bude chutiť rovnako ???

zdenallicka
16. feb 2010

Macekova, netusim... ale zkus to... stejne bys ji musela vyhodit (tipuju, ze ji mas otevrenou dyl jak 14 dnu) a mleku nic neni... kdosi to delal i ze SUnaru, ale jak to chutna, netusim..🙂 Ja to nikdy nepila... 😀

henikav1
16. feb 2010

macekova, daj nam potom vediet, ako sa stym robilo a ako to chutilo, aby sme vedeli ci to ide aj s tym, ved co ak si niekto objedna tortu pre take rocne babo

zdenallicka
16. feb 2010

Macekova, nasla jsem si etiketu Nutrilonu na netu a normalne bych to zkusila..🙂 Kolik ho tam jeste mas?

macekova
16. feb 2010

ani ja som to nepila .... smrdí mi to 😝 😝 😝 .... vyskúšam a uvidím či to nepoletí do koša 😀 😀 😀

neurologia
16. feb 2010

baby mate niektora skusenost s cokohmotou...?

vinka
16. feb 2010

No baby nutrilon ako mlieko je hnusné.Chutnala som ho ked som mala Vivien malú.Ale ja by som skúsila z toho marcoš spraviť.Ako písala Zdenka.Ved aj tak by išiel do koša. 😉 Baby ja som ten recept už videla ale som sa už po niekolkých pokusoch bála do neho pustiť.Tak ked ho chálite tak ho skúsim. 😉 A ako sa s ním pracuje? 😕

zdenallicka
16. feb 2010

Neur, ja jo...🙂

Vinko, mne se s nim pracuje dobre..🙂 Udelam si ho a dam do lednice, pak si odkrajuju a ohrivam ho v mikrovlne a barvim a tvaruju a potahuju..🙂 Jde to lehce..

neurologia
16. feb 2010

zdenka
a ako sa s tym robilo aky mas recept? ja mam dva recepty a neviem ktory vyskusat... 😅 a chuti to dobre-je to chutne?ako sa stym potahuje....no ved porozpravaj trochu prosim...

lenka.pav
16. feb 2010

ahojte,
moja je ta poschodova ruzovo biela, ktosi tam dal aj spravny link 😉
heni, neviem, kolko by som pytala. vacsinou pytaju bud od kila ca 10 eur alebo presne za suroviny a plus k tomu robota ca 10-20 eur, podla narocnosti. ja som este v zivote tortu nepredala, takze z vlastnej skusenosti neviem.
mliecny marcipan som tiez este nerobila, ale citala som kdesi, ze ho robia aj z detskych mliek.
llumka, krasna torticka! 😵
zdenallicka, nadherna je, dufam, ze sa ti podari 😉

vinka
16. feb 2010
alionuska
16. feb 2010

Leni,no teda ja ti poviem to som ani nevedela,ze je to ta tvoja...je prekrasna!!!!! 🙂 🙂 🙂 A ta cena torty...kilo 10 eur. uz zo vsetkym.Je v tom zaratana robota aj material... a niekto si pyta aj za ruze zvlast a aj postavicky...ja to davam k tortam gratis! 😉

neurologia
16. feb 2010

vinka dakujem si zlata ten link mam odlozeny aj ja na ten marcipan....ale ja som mala na mysli tu coko-hmotu....ktorou sa da aj potahovat... 😉

henikav1
16. feb 2010

neurologia, akurat hladam tu cokoplastelinu. Nasla som nieco ako 400gr cokolady a 4PL sirupu, no asi to skusim a uvidime

lenka.pav
16. feb 2010

ali, hehe, ze gratis 😀 😀 😀 , aka si velkorysa 😀 😀 😀
k cokoplasteline je strasne vela popisane na tortyodmamy, ale nejaky poriadny recept som tam nenasla 😒 . mna by tiez zaujimal

henikav1
16. feb 2010

tak ja idem roztopit polku cokolady s jednou lyzicou toho sirupu len tak na skusku, ze co za zazrak z toho vznikne, potom vam dam vediet

lenka.pav
16. feb 2010

heni, sa mi pacis, aka si akcna 😀 . mne sa chce uz len ist do postele a spat 😀 😀

henikav1
16. feb 2010

lenka, ja som prisla z prace, odtial s malym do parku zahrat si futbal, aby sa vyvetral, mimochodom v mojich cizmickach z kancelarie a na lade, bolo to zaujimave, potom vecera, maleho okupat, sledovat konika..... takze som este rozbehnuta, ked zastanem, tak sa uz len zvalim do postele, ale kym sa hybem je to v pohode, ale ved ty si oddychni
prve hlasenie
Cokoladu so sirupom mam roztopenu, chuti to cokoladovo a vyzera strasne lepkavo, pochybujem, ze sa to bude podobat na nejaku hmotu, ktora by sa dala modelovat 😀
nechavam vychladnut 😀 😀 😀

henikav1
16. feb 2010

druhe hlasenie
ako to chladne, fakt sa to zacina na cokoplastelinu podobat
ja dnes asi nebudem spat 😀 😀 😀

llumka
16. feb 2010

henikav1 aky siprup si pouzila?a cokolada?

neurologia
16. feb 2010

cokolada myslim ze varova a sirup by tam mal ist kukuricny....tak pisu v recepte co mam ja...

henikav1
16. feb 2010

pouzila som psenicny sirup, iny ani nemam, tak uvidime, dala som to vychladnut do chladnicky

neurologia
16. feb 2010

oooo som zvedava co povies...

henikav1
16. feb 2010

asi uz len rano, vsetci uz zalahli, tak uz asi dnes nebudem buntosit 😀
aspon ta hmota do rana pekne vychladne
no a cokolada bola obycajna horka

anibas
16. feb 2010

a sirup kde kupujete, v normalnych potravinách ?

henikav1
16. feb 2010

ja som ho objednala cez internet a poslali mi ho kurierom, skusim najst link a dolozim
inac som pocula ze v biopotravinach

klara_klara
16. feb 2010

ahojte chcem sa spytat na dve veci...ako uskladnujete cesto ktore vam zostane y potahovej hmoty...ja robim z marshmallows...kolko to vydrzi? a este jednu...na viacerych obrazkoch som pozerala take pekne podnosy akoby potiahnute baliacim papierom...z coho pouzivate podnosy na torty?

llumka
16. feb 2010

anibas - ja som kupila v bio potavinach
klara klara - podnosy som robila z kartonu a zabalila baliacim papierom

henikav1
17. feb 2010

tretie hlasenie
baby, cokoplastelina je uplne uzasna hmota, fantastickaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

henikav1
17. feb 2010

kuk album