Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
26. okt 2011

@eliska22 ja robim leziaceho, ale vravim, ze mam zmiesanu hmotu a vobec to nechce schnut a nejak neviem, co tomukonovi chyba 🙂
ked chcu na zadnych tak to jedine, zesi ho uroibs dost dopredu, ze bude mat cas preschnut a asi vystuzit riadne.

broucek2
26. okt 2011

@jakelina převoz dortů je kapitola sama o sobě. Sovu jsem vezla 200 km na Šumavu a v těch zatáčkách jsem fakt trnula

eliska22
26. okt 2011

@mizulienka dík za postrehy, asi ho odmietnem robiť a ostanem pri tých mojich autíčkach 😀

lusil2005
26. okt 2011
jakelina
26. okt 2011

Našla jsem krásné vánoční zdobení na muffiny http://cakepicturegallery.com/v/christmas-cake-...

vecernicci
26. okt 2011

@mizulienka hodím si to do překladače kliknu si na forum, pak zdobení dortů a postupy na figurky a tam je pak seznam postaviček, ale je to přeložený tak halabala, chce to študovat 😀

rogerka
26. okt 2011

baby vy kedy stihate aj piect? 😕 clovek je 2 dni bez netu a uz je tu hotovy roman 😅

@mizulienka dakujem za tie gitarove inspiracie, tiez sa mi hodia 😉
@jakelina ta tvoja narodeninova sa mi paci viac, nadherna je, teda bola 😵
@mariann2 ja mam na orechovo-kavovu bohusov nastavovany piskot, robila som z 5 vajec, cca 30g orechov namiesto muky a 2cl mletej kavy, k tomu alzirsky krem a zalizovali sme sa az za usami 😵 dokonca som dostala pochvalu od samotnej oslavenkyne-cukrarky 😅

miciatko
26. okt 2011

@lukika a ake pomocky tam mali??

janulienka1
26. okt 2011

Ahojte.Chcem sa opytať z čoho tvarujete prsia ,z punčoviny?,A ked nemám nič zvyšne ,tak z čoho??.Dakujem.

lusil2005
26. okt 2011

@katy1979 kupis si yogi cajik v obchodiku so sypanymi cajmi. je to zmes skorice, hrebicku, fenyklu, pomarancovu koru, zazvor a biele korenie... preto to vonia ako medovnicky. pripravuje sa tak ze na 0,5 litra vody das 2-3 cajove lyzicky yogi caju a povaris 10 minut. potom pridas 1-2 lyzicky cierneho caju a 0,5 litra mlieka, a nechas zovriet. hned ako zacne vriet odstavis a nechas este 5 minut luhovat. potom zcedis, a osladis trstinovym cukrom alebo medom. je to strasna dobrota!

lusil2005
26. okt 2011

@janulienka1 ja z puncoviny. ked nemam zvysne, upeciem si korpus na puncovinu 😅 ale viem ze baby ich niektore pecu v miskach.

vlada111
26. okt 2011

@jakelina nevieš náhodou v ktorom českom e-shope je najlacnejší 7kg Smartflex?

jakelina
26. okt 2011

@vlada111 skoro všude je 999,- a když je levnější, tak je zase dražší poštovné ☹

katy1979
26. okt 2011

@lusil2005 jaaaj tak to som uz pila v cajovni to uz potom viem o com hovoris

vlada111
26. okt 2011

@jakelina aha, tak to je ako u nás. Ďakujem za rýchlosť odpovede 😀

lusil2005
26. okt 2011

@katy1979 hej hej, ja som to prvy krat pila v Klopacke v Banskej Stiavnici. od nich mam aj recept 🙂 kam chodis do cajovne?

dm1
26. okt 2011

@janulienka1 ja peciem v miskach + co obrezem na bokoch srdca do obla tak to dam na puncovinu aby som zahladila nerovnosti

baby ja po dlhej dobe peciem mramorovy korpus a teda ma to nebavi to lyzicovanie 😝

lusil2005
26. okt 2011

@dm1 😀 😀 😀 rozmaznana si! 😀 😀 😀

dm1
26. okt 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 vidis mozno 😀 . Uz som ho fakt dlho nepiekla dufam ze sa podari 😕

baby kamka pise ze ide do TN omrknut priestory tak donesie aj tovar ak nieco chcete. ja som od nej pozerala veci a chcela som len smarflex aj velvet aj flover a tie snehove vlocky. inak tam nema veru nic lacnejsie alebo lepsie ako tu u nas. tu hmotu by som ale rada zobrala od moniky ak mi odpise teda 😒

lusil2005
26. okt 2011

Baby z BA a okolia, nechcete sa pridat k objednavke na ten sedemkilovy velvet od Moniky? Usetrime na postovnom...

lusil2005
26. okt 2011

@dm1 monika este dnes odpovedala niekomu na FB ohladom toho smartflexu... tak neviem preco ti nepise 😕

dm1
26. okt 2011

@lusil2005 ja som pod to tiez napisala a napisala som jej vcera do spravy na FB a dnes do IP tu na MK 😨

inak baby od zajtra je v akcii salko v kauflande za 1,39!!!

vecernicci
26. okt 2011

@vlada111 nikde jsem nic nenašla, jedině fotku buldočka a zkusit to podle tohodle postupu, vždyť to má taky takový spláclý čumák 🙂 😉 http://dorty.artmama.cz/postup-na-pekineze

bzucinka2
26. okt 2011

@daducha ja davam 8 za kilo pre kamosky, 🙂

krasne torticky ste pridali, moj starsi je chory, tak mam doma oboch a muz zajtra odchadza, tak musim makat po nociach, nastastie mam len 3 🙂

bzucinka2
26. okt 2011

@dm1 aj karamelove?
🙂

lukika
26. okt 2011

lucula73 díky moc§ je tam toho veľa

dm1
26. okt 2011

@bzucinka2 nie iba klasiku