Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
26. okt 2011

@vecernicci no neviem, to chcel synovec, ale 3D som ešte nerobila a netrúfam si až na takéto dielo 😀

vlada111
26. okt 2011

@jakelina nemáš Smartflex, to by ťa priam bavilo z neho robiť 😀

eliska22
26. okt 2011

@jakelina mne sa tá tvoja postavička páči, ako si robila oči a nos? ja viem len také ako pat a mat 😀 a žiadny dobrý postup som nenašla 😅

zdenallicka
26. okt 2011

Je tu někdo?? Potřebuju urgentní rady!!!

Mám tu mléko, různé pudinky, jednu kostku tvarohu, 500g nílého jogurtu, jednu šlehačku a jenom půlku másla a nutně potřebuju naplnit čokoládový korpus.. Tak raďte!!! Chci dva krémy (nebo jeden, ze kterého se dají udělat dva) a jeden pod potahovku (z té půlky másla).. honem s radami, hoří mi koudel za patama... 😀 😕 😅 😝

zdenallicka
26. okt 2011

A ještě tu mám čokoládu, kakao a nutelu... A taky ztužovač na šlehačku /jogurtový)...

vlada111
26. okt 2011

@lusil2005 neplatí sa mi to objednať keď dám k tomu poštovné. Ďakujem ☹

jakelina
26. okt 2011

@eliska22 oči jsem namalovala jenom fixou a nos kosticí vytvarovala a zespod udělala dírky.
@vlada111 Smarflex mám, ale nechtělo se mi zabarvovat a toto je jenom pokus, podívám se zítra jak to ztuhne a hodím do koše 😀

zdenallicka
26. okt 2011

Jo a mám tu taky dva prošlé pudinky Olé...😝

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka tak nějaký šlehačkový???Já jsem zrovna udělala karamel a zalila šlehačkou, až to vychladne tak to můžu zašlehat do másla a plnit dort. Ale já ho teprve zítra upeču. Jenom to chci mít připravené.

akme
26. okt 2011

@zdenallicka tvaroh + puding+ hobliny čokolády - stracatela tvarohový krém,
šlahačka+ stužovač+jogurt - jogurtový krém a pod poťah nutela +1/2 masla
iné neviem čo vyčaruješ ☹

pristela
26. okt 2011

@jakelina ked modelujes z MMF nepodsypavaj si to cukrom ani na ruky vobec ee, len si "ceruj" ruky , vtedy mmf hodne poslucha a mozes si s nou robit co chces bez rozpadania, aj cierno nafarbenou 😉 ale neobšahávaj ju 2hodiny stale na jednom mieste 😀 to by nezvládla 😝

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina NO já mám právě jen půlku másla.. ☹ Ráno sice můžu zajít, ale ráda bych to udělala co nejdřív, protože je to akutní rychlovka objednaná před hodinou a zítra v 17 si pro ni přijde.. A já mám modelovat 4 postavičky na jiné dva dorty... ☹

lukika
26. okt 2011

miciatko tam majú obchod pre torty Ja som si kúpila pr. farbu, gelovú, vykrajovátka na kvety, motýlikov, piping gel, foliu na kôru stromu, foliu na čokotransfer, fixu, smartflex, perleťový sprey ale ja som chcela i iné vykrajovátka ale nemali ale vraj budú mať tovar tento týždeň

pristela
26. okt 2011

@lusil2005 jeeeeeeeemine az vydavat sa mi chce, uzasne ta foto v kostole nema chybu

lusil2005
26. okt 2011

no mne sa ta torta tiez zda nejaka kriva, a neviem preco ked hovorila ze tam nebola skoro ziadna plnka... a tie konvalinky su pekne, aj mne sa ta torta - ako vyzdoba - paci. ale ta cena!!! a to ze kupim konvalinky, capnem ich na cisto potiahnutu tortu podla predlohy ktoru mi daju a vypytam si preplatit konvalinky plus 15 eur za kilo cisto potiahnutej torty... a aj to mi nejako nevychadza, ved to co stali tie konvalinky 200 eur??? no divne. a este jej vraj ta pani hovorila ze v ziadnom pripade nemozu ist na tortu zive kvety 🤐

jakelina
26. okt 2011

@pristela když já ráda ošahávám, 😀 😀 Já jsem si ceru vůbec nevzala, tak to asi bude tím. No první pokus je první pokus, snad se zlepším. 😉 😝

vlada111
26. okt 2011

@jakelina nehádž, bude ho škoda 😉

dm1
26. okt 2011

@lusil2005 akoze fakt ta torta totalne pada ale aj take sa stava o to nejde ale ta cena! este sumu tak 200 eur s privretymi ocami ale 500 😲

jakelina
26. okt 2011

@lusil2005 a navíc jsou konvalinky jedovaté, tak nevím jak to měli udělané 😝 😲

zdenallicka
26. okt 2011

Hééééj, nenechávejte mě v tom!!!! 😅 😅 😅

jakelina
26. okt 2011

@vlada111 my zabarvenou hmotu nejíme, možná mu dám milost a nechám ho jako vzpomínku na první postavičku. Musela jsem mu těď natáhnout nohy, zmenšíl se a ztloustnul v pase 😀

lusil2005
26. okt 2011

@dm1 ved to. ja som sa s vami len chcela podelit o to ze aj take sa stava, a ludia kupia, lebo nevedia ze aj inak sa da. kamaratka povedala ze ona uz nemala silu nejako mesiac riesit aj tortu, ze naozaj sa nemohla kazdemu detailu venovat uplne do podrobna. proste sa spolahla na tortarku... a ja ju chapem. fakt sa neda vediet vsetko o vsetkom 😖

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka a nemáš nějaké mandarinky nebo zavařené ovoce, můžeš udělat ten hrk hrk krém.

lusil2005
26. okt 2011

@jakelina jaaaaj tak mozno tak to ta pani myslela ze nie zive kvety, ale zive konvalinky nemozu ist na tortu... 😕 to je fakt, ze su jedovate.

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina Měla bych, ale jsou prošlé.. Jeden dva roky a druhý 4 měsíce...😅

lusil2005
26. okt 2011

@dm1 teraz pozeram na ten test na FB ze mate uz zimne kolesa? skoda ze tam nieje moznost "nestihla som si dat letne..." 😀 😀 😀

pristela
26. okt 2011

@lusil2005 tak , ale konvalinky niesu tazke na modelovanie

zdenallicka
26. okt 2011

Vy na mě prdíte... 😝

Jediná Jakelina a Akme... 😵

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka a šlehačku uvařit s čokoládou - pokud máš??