Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka nebo jim navrhni dort jenom s marmeládou 😀 😀 nebo úplně suchý jak dělá mizulienka 😀 😀

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina Mám.. akože pařížskou šlehačku? S tou nemám zkušenosti.. ☹ Asi budu muset udělat něco šlehačkovo-jogurtového a kol dokola obmazat máslovým krémem... Ale jakým? Vanilka?

lusil2005
26. okt 2011

@pristela no ale asi su tazke na objednavanie 😀 😀 😀

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka ja na teba neprdim!!! ale strasne sa rehocem na "proslych" kompotoch a pudingoch 😀 😀 😀

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka pocuj, vajcia a cukor mas?

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka ked hej, sprav krem slahany nad parou z 2 vajec, 100g cukru a daj tam tu polku masla. to ti urcite vyjde na potretie torty.

zdenallicka
26. okt 2011

@lusil2005 Jenom pudinky jsou... 😀 Kompoty jsou v pohodě..🙂 Já ty pudinky vůbec nepoužívám... Klasické pudinky dokupuju pořád, ale tyhle bez vaření nee...

A když na mě neprdíš, tak raď, babo... 😀

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka když tu šlehačku teď svaříš s čokoládou a necháš do rána v lednici, tak pak už jenom vyšleháš s jedním ztužovačem šlehačky a máš jeden lehký krém. Já ho dělám často s bílou čokoládou a Mascarpone plus nějaké ovoce, ale může být jenom šlehačka a čokoláda.

zdenallicka
26. okt 2011

@lusil2005 Vajíčka a cukr jo..🙂

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina A podaří se mi to vyšlehat určitě??? Jedna šlehačka 33% a 100g čokošky?

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka no vidíš krém nad parou mě nenapadl, jenom jestli nemáš prošlé vajíčka 😀 😀

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka podaří, kdyby to nešlo, tak šupni na chvilku do mrazáku, musí to být ledové. Někdy se nepodaří z bílé čokolády, ona má nějaké divné složení. Nemusí ta šlehačka vřít, jenom ať je horká a rozpustí se v ní ta čokoláda.

pristela
26. okt 2011

@zdenallicka ja nieeeeeeeeeeee, smejem sa tu na tvojich postrehoch , ale vsetko co ma napadlo uz holky napisali 😉

zdenallicka
26. okt 2011

@pristela Jaké postřehy??? 😀 Já se z vás pose.u!! 😀

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka já si myslím, že ani tomu prošlému nic nebude, tam je beztak tolik chemie, že to neshnije ani na smetišti za dvacet let 😀 😀

pristela
26. okt 2011

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 😀 umrem z teba 😀

jakelina
26. okt 2011

@pristela se tu zasmějeme, že jo 😀

zdenallicka
26. okt 2011

Hééééj a ještě se mi smějete!! 😀 Nechte toho, dnes jsem viděla Šmoulofilm, smažila jsem asi 1500 topinek a nakrmila jsem 12 dětí a ještě sjem s nima stihla udělat kus vánoční ozdoby do soutěže a vůbec..🙂

pristela
26. okt 2011

@jakelina sa mi ted aj lepsie malovat začalo 😀

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina Hele a poměr šlehačka:čokoláda je správný?

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka tááááááák už vím čím to je, ty jsi přepracovaná a přejezená topinek, tím to asi bude 😀 😀

zdenallicka
26. okt 2011

Teda, vy jste sprosté... 😠 😀

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka na jednu šlehačku 33 % dávám jednu čokošku nebo třeba tři tyčinky Ledové kaštany, Milka nebo prostě co máš doma.

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina No, tak topinku jsem měla malunkatou (bo na mě nezbylo.. 🙂 ) a přepracovaná ani nee..🙂 Děcka byly dneska zlaté... 😵

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka a hlavně nezkoumej jestli je to prošlé, prostě to do té šlehačky hoď a honem míchej 😀 😀

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka milujem to vase ceske A VUBEC! 😀 😀 😀 😀 😀 ked nemas prosle vajicka, sprav tu parizsku slahacku ako radi jakelina (na jednu slahacku 100g coko) - vyslaha sa urcite. staci jej aj 2 hodiny v mrazaku. a na potretie urob ten krem slahany nad parou... daj nad paru 2 vajicka, 100g cukru a slahaj asi 25 minut nad tou parou. po vychladnuti do toho zamiesaj tu polku masla a tym potri pod potah.

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka snad se povede, kdyby ne, tak ještě můžeš ráno koupit hotovou Pařížskou šlehačku co se prodává v kelímku.

lusil2005
26. okt 2011

@jakelina michej michej nez to projde! 😀 😀 😀

zdenallicka
26. okt 2011

@lusil2005 Ok..🙂 A hele, ta šlehačka mi vyjde na celý dort? Dělám 20cm.. Prokrojím 2x..

jakelina
26. okt 2011

@lusil2005 a co ty nespíš, já nechápu, kde bereš tu sílu tu pořád ponocovat 😉