Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
29. apr 2009

ahojky cessy 😉 podle me vodou, to staci 😉 hele holky a tu K podsypavate tim solamylem?? ma to taky v platynku a staci to malilinko co?..

cessy
29. apr 2009

beruska neviem ci vodou, mozno...uvidime co napise ali...
dobry je ten navod, ja som sa inak natrapila pokedy som prisla na to ako robit mysi. mozno to vyzera jednoducho, ale pre mna to bola hotova maturita 🤐

beruska2x
29. apr 2009

jojo je to sikovne, ted se kasa manza ze je udela, tak uvidime ale aspon mam neco v zaloze 😀 moc na to neni 😀 😀

cessy
29. apr 2009

aspom ze mas pomocnika 😀 , podla mna to strasna piplacka robit tieto ozdobky

ja by som radsej upiekla dve torty, jak sa s tymi ozdobami bavkat 🙄

beruska2x
29. apr 2009

no ale prave tohle nevypada tak slozite, nektery bych teda ale taky delat nemohla, to by me trefilo 😅 a cim jsi podsypavala tu K2?? me smazali z alba dortiky ☹

cessy
29. apr 2009

ja som robila potah z marshmawov, ten som tiez podsypavala gustinom, solamilom...K2 neviem, pockaj na Alionusku...

beruska jakto ze zmazali??admini??

cessy
29. apr 2009

ved tam mas ten z vcielkami..... 😕

beruska2x
29. apr 2009

asi.. zmizeli odtamtud 😠

beruska2x
29. apr 2009

ale ty moje peceny jsou pryc 🙄

cessy
29. apr 2009

jááj ten cokoladou poliaty a take ovocko co bolo na vrchu???

beruska2x
29. apr 2009

jahody a zelatina a dneska jsem delala s kremem , pockej dam je tam znovu jen se jdu osprchovat.. 😉

cessy
29. apr 2009

ok, som zvedava...

a nemala si tam aj taky ako som napisala?? 😕

beruska2x
29. apr 2009

tak honem kuk 😉

cessy
29. apr 2009

juuuj ta jahodova je paradna, sup mi recept do IP, 😅

cessy
29. apr 2009

beruska tvoje dielka??mnam, mnam hned by som si dala 😉

beruska2x
29. apr 2009

tak mi posli mailik ja to mam naskenovane 😉

beruska2x
29. apr 2009

ten posledni jsem delala dopoledne, mama ma zitra narozky 😉

cessy
29. apr 2009

bola som maleho okupat a ulozit, ten tiez vyzera dobre....ruzicky si ty robila?? 😨

beruska2x
29. apr 2009

nee ty jsem koupila v cukrarne jsou z jedleho papiru..tolik casu jsem zase na to nemela.. uz mam zhruba vybano co koupim, jak ale dlouho muzu mit tu hmotu v lednici?? jakou to ma trvanlivost?

cessy
29. apr 2009

ta moja ma do 10.7.mozno keby bola cerstva tak aj pol roka. mam ju prvy krat a chcem z nej spravit mamine tortu

beruska2x
29. apr 2009

a jakou uz mas vybrano nebo vlastni napad??

cessy
29. apr 2009

zatil nemam vybratu, pozri alionuske do albumu, ta robila mamicke. ta sa mi aj paci, len nemam stdieckovu formu na pecenie...
ak neaky tip mas, tak daj 😉

beruska2x
29. apr 2009

poslala jsem ti mailikem inspiraci, ta od ali je krasna, ja prave uvazuju ze si koupim jeste nejakou formu, mam 25cm a pak mama ma mansi a nevim jestli srdicko nebo obdelnik.. z toho jde taky hodne veci vyrezat a nebo kruh co se da regulovat, treba od 20 - 30cm...

cessy
29. apr 2009

beruska tie su krasne, ale az taka sikovna nie som....nieco lahsie skus

idem pozriet mail 😅

cessy
29. apr 2009

noooo to skor 😵

cessy
29. apr 2009

beruska, to su teda tortiska.....nooo parada, ale rozmyslam, kto to zje??

beruska2x
29. apr 2009

to je jen predloha, si to upav podle sebe, nebo mam knihy dezertu a tam delaji kandovane ruze.. normal kvety ruzi (jen by nemely byt strikane) potres smesi 1 bilku a 2 lzic vody a posypes lehce piskovym cukrem a das do tepla schnout a pred pouzitim na dort posypes mouckovym cukrem, naskenuju to a poslu ti to 😉

beruska2x
29. apr 2009

tak s tim u nas problem nemame u nas se po vsem jen zaprasi 😀