Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

klara_klara
17. feb 2010

baby este raz ta otazka kolko vam vydrzi hmota z marshmallows? davate aj do mrazaku? kolko pred si mozem pripravit figurky a nepokazia sa?

lenka.pav
17. feb 2010

klara, figurky vydrzia vecnost, nepokazia sa. hmotu davam aj do mraziaka a aj opakovane a stale je po rozmrazeni ako cerstva 😉

ericica
17. feb 2010

ahoj ja davam len do chladnicky lebo mne ked sa neminu jeden tyzden tak druhy urcite 🙂 a ja robim dvojitu davku aj 4 krat za tyzden ...

vinka
17. feb 2010

A v chladničke ako dlho vydrží? 😕

lenka.pav
17. feb 2010

vinka, este dlhsie 😀 😀 😀 😀 . este sa mi nestalo, aby sa pokazil 😉

klara_klara
17. feb 2010

cize nemalo by sa to pokazit ked tam je cera? toho som sa bala

milocka29
17. feb 2010

dievcata, vsetke ste uzasne cukrarky, velmi vas obdivujem. Vsetke sutaziace samozrejme mate moje hlasy.

lenka.pav
17. feb 2010

mili, dakujeme 😵 😉

anibas
18. feb 2010

aveline: maslo a krem musia byť rovnakej teploty, ja si vyberiem maslo už ráno, krém robím poobede a ked vychladne pri izbovej teplote, tak má s maslom rovnakú teplotu

prečo sa potah krčí ? ja som potahovala len 4 torty ale sa mi zdá:
1. ked je torta vyššia, tak je dole viac nazberaná
2. ked je tenký MMF, tak sa zle naťahuje

a ešte niečo som chcela, ale som zabudla, šak ja si spomeniem 😒 😒 😒

anibas
18. feb 2010

Aha ... No ružičky sa ti podarili, veľmi pekné. 😵 😵 😵

boldy
18. feb 2010

baby mate zahlasovane... to sa da kazdy den ci len raz?

henikav1
18. feb 2010

boldy asi len raz, ja som tam uz bola kuknut, aj mna to napadlo a uz mam odhlasovane, takze sa da hlasovat len raz

anibas
18. feb 2010

aj ja som už hlasovala, ali má najviac prezeranú tortu 😵 😵 😵 😵

je dôkazom toho, že torty sú nielen sladké, ale aj inteligentné 😀 😀 😀

vinka
18. feb 2010

Ahojte baby.No toto som sa chcela aj ja opýtať či sa to dá z jedného pc aj viac krát hlasovať. 😉

henikav1
18. feb 2010

z jedneho pc ano, ale nie z toho isteho nicku, takze ak niekto iny v rodine ma tiez otvoreny ucet na torty od mamy, tak moze hlasovat

a mam na vas obrovsku prosbu, mate niekto dobry recept na cokoladovy korpus??? Ja sice jeden mam, ale je strasne tazky
No a piskotu by som zas chcela urobit jednoduchu, ale taku strasne lahucku, myslite ze ak vyslaham bielka z vajec na sneh, tak sa to zlahci??

henikav1
18. feb 2010

nasla som na torty od mamy, idem vyskusat
rovno vam to sem nalepim 😵 😵 😵
Domov » Recipes
Čokoládová torta Rozprávka
Vložil(a) konopka, 10. November 2008 - 16:10 Torty Porcie
12
Čas prípravy
1 / 1 hod.
Popis
Čokoládová torta s veľmi jemným cestom a bešamelovým krémom

Ingrediencie
6 vajec
15 dkg cukru krupica
7 dkg polohrubej múky
2 dkg kakaa
33 dkg masla
3 dkg hladkej múky
250 ml teplého mlieka
20 dkg práškového cukru
kakao
Inštrukcie
Zo 6 bielkov vyšľaháme tuhý sneh, zašľaháme krupicový cukor a po jednom žĺtka. Múku zmiešame s kakaom a opatrne vmiešame so vajíčkovej zmesi. Dáme do formy vyloženej papierom a upečieme. Po vychladnutí prekrojíme (je prekrajujem na tri)
Krém. Z 3 dkg masla a múky urobíme bledú zápražku, ktorú zalejeme teplým mliekom a varíme bešamel do zhustnutia. Necháme vychladnúť. Vymiešame 30 dkg masla s 20 dkg cukru (ak tortu poťahujem, dávam cukru trochu menej, pridáme kakao podľa chuti a zašľaháme bešamelovú hmotu a môžeme plniť. Je naozaj vynikajúca, môže sa spestriť naukladaním banánov na krém. Pôvodne som ju polievala čokoládou a zdobila šľahačkou. Ešte sa nestalo, že by niekomu nechutila.

aveline
18. feb 2010

heni, v tomto odkaze http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/rez...
su tretie od vrchu rezy stracciatela, minule som ich robila a to piskotove cesto bolo velmi chutne. Myslim, ze by sa to dalo pouzit aj na tortu, nie? Len neviem, ci je alebo nie je tazky 😅

dakujem vsetkym za rady ohladom potahu a kremu, uvidime ako dopadne dalsia torta 😎
uz som maniak, stale rozmyslam len nad tortami 😀

henikav1
18. feb 2010

dakujem aveline, prestudujem

neurologia
18. feb 2010

heni ja robievam takuto piskotu...

volame ju ze lyzickova

5 vajec
5 pl cukru
5 pl polohrubej muky
1/2 prasok do peciva

bielka vyslahame s cukrom,potom pridame zltka,muku a prasom do peciva...a dame piect

klara_klara
18. feb 2010

baby a ako to robite aby ta piskota nebola sucha? a este otazka nepoznate niektora recept na biely krem pod potah?

henikav1
18. feb 2010

dakujem neurologia za receptik
aveline, pozrela som velmi dobre vyzeraju tie rezy, mnam
inac ako nakupujem pomocky, aj ja uz zacinam byt maniak na torty, uz som si zas toho kopu naobjednavala 😵 😵 😵

lenka.pav
18. feb 2010

heni, ten kakaovy korpus z rozpravkovej torty je super, uz som ho skusala a budem ho robit uz vzdy 😉 . super biely korpus je tiez na tortyodmamy, myslim ze to je bohusov nadstavovany piskot. a super biely krem je: 250 g krystal cukru vymiesat s 5 celymi vajciami mixerom do hustej peny. Prelozit nad paru a miesat, kym nebude teple. po vychladnuti zmiesat s 375 g masla. Je naozaj suprovy 😉

henikav1
18. feb 2010

dakujem leni, urcite vyskusam tu rozpravkovu tortu a ten biely krem sa mi tiez bude hodit na cokoladovy korpus od barbie, aby neprebijala ta hneda spod siat,
ale neviem najst ten bohusov recept ☹
ale alionuska mi poslala jeden nadstavovany piskot, to bude asi ten, aj som ho uz skusila a bol fajn, to bolo to futbalove ihrisko

henikav1
18. feb 2010

aha, nasla som ho, idem ho porovnat s tym bohusovym

lenka.pav
18. feb 2010

porovnaj a daj vediet, oki? dik

aveline
18. feb 2010

lenka, presne to video som uz pozrela davnejsie, vyzera to jednoducho, ale u mna v praxi to takto lahko nejde ani zdaleka 🙄 este budem musiet vela tort spravit, aby som sa k tomu priblizila aspon zdaleka
heni, tie stracciatelove rezy sa oplati urcite vyskusat, nam chutili

a este otazka tak poloodveci 😀 myslite, ze sa oplati kupit mixer s miskou / napr. http://www.najnakup.sk/Porovnaj_mixery-slahace_... / alebo radsej obycajny? Aku znacku by ste kupili?

lenka.pav
18. feb 2010

avelin, podla mna sa to oplati. napr na ten vajecny krem. nemusis pri nom stat a vymiesa sa ti do peny aj sam. ty si zatial mozes chystat ine veci 😉 . a ked budes poztrebovat len mixer, tak pouzijes len ten 😉

neurologia
18. feb 2010

avelin...
ja mam taky mixer s miskou a je to perfektne ine by som uz ani nechcela....presne ako pise lenka mixer si slaha a ja robim/chystam nieco ine.... 😉

francesko
18. feb 2010

čauvec ženský 🙂 jak jste tady řešili ten marcipán ze sunaru tak já jsem ho dělal z Beby (měli jsme to doma otevřené tak jsem si myslel že to je jedno jaké je to sušené mléko 😀 )
Jinak komu dáváte hlasy??? Taky rád pomůžu 😉

neurologia
18. feb 2010

francesco ja som dala hlasy 4-rom tortickam linky sem hodila sse na predoslej strane cize strana 170 😉