Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. okt 2011

@pristela dorta je potažená čoko MMF a ruce se mi třásly hrozně, hlavně když jsem dělala ten vrch a snažila se, aby to bylo trochu stejné. 🙂 🙂

reruna
29. okt 2011

@broucek2 díky za odkaz, krásné dorty má ta paní 🙂

reruna
29. okt 2011

Krásné dorty jste přidali🙂 já teď nic nepeču, další narozeniny má až tchán na konci listopadu, tak zatím budu hledat inspiraci, chtěla bych mu udělat asi klavír, on rád hraje, tak to musím nějak vymyslet, aby to bylo pro chlapa, kdyby měl někdo uložnou ispiraci, tak vám budu vděčná 🙂

lusil2005
29. okt 2011

@broucek2 ty kokoz slahni ho valcekom po hlave!!!! ja toto poznam, ja to mam doma. mojmu drahemu vobec nevadi ze peciem, je mu to jedno - kym nieco od neho nechcem!!!! akonahle nestiham s tortou a ma zobrat maleho na ruky, tak sa s nim postavi za moj chrbat, zacne klopkat nohou a nadavat aka je to velka blbost cele tieto torty... ale do kelu ked mu davam peniaze na ucty, tak sa nestazuje! ale na bordel mi nemoze nic povedat... nieze by u nas nebol! 😀 😀 😀 ale on tu prstom nepohne, a ked nahodou ma nejake blbe reci, poviem mu ze ked sa mu nieco nepaci, nech zdvihne zadnicu a uprace. 😅
@mizulienka robila, a je perfisny!!!! fakt.

katy1979
29. okt 2011

@pristela no nepozyvaj tolko lebo my sme opice drze a my sa k tebe naozaj nasackujeme. inac tych malovanych tam bolo viac. este ta safari a to grafiti. no ocami som klipkla ana to. esteze sa maly zobudil asi by som to pozerala do tretej do rana

mizulienka
29. okt 2011

moja posledna, tom a jerry....
@broucek2 @kati1979 vidim, ze ste objavili moju najvacsiu inspiraciu z flickru 😀

jakelina
29. okt 2011

Holky já si tady na to vůbec nemůžu u manžela stěžovat. On je rád, že mám nějakého koníčka a podporuje mě, dokonce mi sám koupil i nějaké pomůcky v internetovém obchodě. Když nestíhám, tak on si s malým hraje a vezme ho pryč z kuchyně, aby se mi nemotal pod nohama.
A když dělám do noci dort, tak za mě třeba i něco zaúčtuje nebo vystaví nějaké faktury, ať to nemusím dělat v noci.
Prostě ho milujůůůůůůůůůůůů 😉

katy1979
29. okt 2011

@mizulienka a ty sa tym nepochvalis potvora jedna. ale uz mas smolu 😀

mizulienka
29. okt 2011

@katy1979 to nie zeby umyselne....ja som rada, ked vas precitam popri tych mojich dvoch 😉

katy1979
29. okt 2011

@mizulienka misko chodi do skolky ci ee?

mizulienka
29. okt 2011

@katy1979 nie praveze ho nevzali, mam ich doma obidvoch 😉

katy1979
29. okt 2011

idem pracovat hodin vela a ja tu sedim na zadku. obed nie je krem nie je torta nenaplnena

katy1979
29. okt 2011

@mizulienka musis sa pytat pocas roka ci sa im neuvolnilo miesto. tak to ta chapem. kym mam sebiho v skolke tak stiham citat ci ked uz vecer aspon jeden spi

jakelina
29. okt 2011

@mizulienka ta je krásná 😉

mizulienka
29. okt 2011

@katy1979 tu unas je velky problem so skolkou...a 400eur do sukromnej nechcem dat.

@jakelina dakujem,je to fotoene pri zlom svetle, farby su troska sytejsie 😉

lamps
29. okt 2011

@mizulienka tá je krásna, veľmi vydarená a milá tortička 😅 .

@jakelina ja mám doma podobný exemplár - chlapa, ktorý mi síce pomôcky nekupuje, ale pomôže s čím môže a teší sa so mnou, keď sa mi tortička vydarí. Ja by som bola veľmi, veľmi zlá na chlapa, ktorý by stále len kritizoval a dudlal mi za ušami 😠.

dm1
29. okt 2011

@jakelina mam to doma rovnako. Manzel nema problem ist s malym von alebo sa s nim hrat ak peciem alebo plnim. Dokonca sa niekedy aj ponukne ze sprace kuchynu ked uz som ozaj unavena ale to radsej uz nechcem lebo potom som nic nevedela najst z pomocok 😝

zuzana124
29. okt 2011

@vecernicci áno tie malé kvietky mám na drôtikoch, ja zase 3D torty moc nemusím 🙂

pipka
29. okt 2011

@vlada111 ja tiez tak farbim, ze dam do stredu a natahujem...lenze ja mam taku tu extra ciernu a ked je to uz cele zafarbene, tak to pusta jak svina 😅 🙄 🙄
ale asi si specialne na ciernu vezmem v potravinach tie rukavice na pecivo a budem to robit v tom 😅 😉 lebo sak vyzeram strasne....a ja kravka este som to zaklincovala, lebo som prave nakrajala asi tri kila cervenej kapusty 😝 no uuuzasnaaaa dama budem vecer 😝 😅 😀 😀 😀

pipka
29. okt 2011

a veeelmi pekne dakujem vsetkym za "paci sa mi" moooc potesi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vecernicci
29. okt 2011

tak já se začínám stydět, že si někdy toho svýho nevážím, dělá hasiče, tak chodí do práce každý třetí den na 24, ale pak je zase dva dny doma, v dortech mě podporuje, je taky rád, že mám nějaký koníček a ještě když to hodí nějakou kačku 😵 a dokonce schody u nás vytírá zásadně on, naučil se to když jsem byla těhotná a už mu to zůstalo 😀 , ne že by mi to vadilo 😉 . Ale někdy už mi ty jeho hasiči lezou krkem, když není v práci, tak se věnuje dobrovolnejm jako velitel, ještě že si někdy bere s sebou děti, ale lepší hasiči než hospoda. Tak jsem si ulevila a přeju Vám děvčata ať je líp. 🙂

vecernicci
29. okt 2011

@pipka já myslím, že ty z obchodu se budou lepit, já mám ty chirurgický ty modrý a ty jsou super, vůbec se na ně marcoš nelepí

pipka
29. okt 2011

@vecernicci ahaaa, vidiiis, no dakujem 😉 kupim si v lekarni tie 😉

vecernicci
29. okt 2011

@reruna sice je to jen navrch na dort, ale taky je pěkný http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6582...

broucek2
29. okt 2011

@jakelina @dm1 vám ty muže závidím. Jestli mě bude ještěchvíli vytáčet, tak ho vyženu do starého bytu a on ještě přijde brzy zpět s prosíkem. Já jsem totiž takový blbec, který mu vždy pomůže a nenechá ho v průseru a on si toho vůbec neváží, spíš mi dál nakládá.

broucek2
29. okt 2011

včera jsem porvé zkusila potahovku umýchat v robotu a velká spokojenost. Bylo to rychle a bez dřiny. Navíc jsem si koupila podložku Tupperware a musím říci, že je to úplně o něčem jiném než klasická silikonka. Nechápu, jak jsem na ní mohla dělat. Všem fakt doporučuju, zvláště pak s kupony ve Sparu.

dadka212
29. okt 2011

ahojte, tak pridávam moje včerajšie...

vecernicci
29. okt 2011

@dadka212 super, krásný, koukám, že fotbalista je pankáč 😀

pristela
29. okt 2011

@dadka212 ta dyna je uuuuzasna , fantastikus, teda aj ostatne ale ta dyna je jasny víťaz 😀
@mizulienka super si to zvladla, tom a jerry vyúadaju ako z telky 😉

ja mam teda muza kapitolu samu o sebe 😀 ale nestazujem sa , u nas je to ine, my robime obaja doma ja mam taku inu pracu nez bezne 😀 a on si zvykol, ani bordel mu envadi , ja ked som unavena v noci tak kuchynu neupratujem, nakazem starsiemu synatorovi rano , abo ja sama upracem rano 😉 kvoli poriadku ušudiť spánok to by ma ani vo sme nenapadlo 😀 😀 😀 😀

dm1
29. okt 2011

tak mne prave odisiel mm s malym dopijem kavu a idem na to. vcera som stihla len poziarnika sama a nieco s auticka no snad postiham hmotu mam spravenu tak by to malo ist rychlo. Akoze s tou coko som sa serinkala do 5 do rana 😝