Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
31. okt 2011

@daducha na tvojom mieste asi na plechu ako v kruhoch. no budete mat doma cokobananove hody 😀

katy1979
31. okt 2011

@jakelina ty kokos ako si to urobila? si si urobila najprv obrysy a tam vymalovala?

jakelina
31. okt 2011

@katy1979 ne malovala jsem to přímo, nemám tenký štětec, tak prostě jenom takové ty tlusté čáry a do špičky jsem se to snažila udělat na koncích. Nejhorší bylo oko a až jsem začernila celý obličej, tak jsem zjistila, že jsem jí chuderce neudělala obočí 😀 😝

akme
31. okt 2011

@jakelina nádherné, že prvý pokus nádhernéééé

jakelina
31. okt 2011

@akme děkuju.

Je to kresleno podle tohoto obrázku, obrys jsem trochu obtáhla kosticí, ale na ten vyschlý MMF to vůbec nešlo vyrýt, tak jenom tak zlehka a ty vnitřní čáry jsem dělala odhadem.
Nemáte na to nějakou vychytávku, kdyby se to nejedlo, tak to jde obráhnout přes kopírák, ale u toho marcipánu nevím jak na to. 😒

vlada111
31. okt 2011

@vera_vila veď je super, takto presne vyzerá mramorový. Mramorovejší som ešte nevidela 😀

vlada111
31. okt 2011

@jakelina nádhera, ty si iná šikulka 😉 . Keď ti je štetec hrubý, obstrihaj ho. Ja používam len klasické a ztenšujem si ich.

jakelina
31. okt 2011

@vlada111 trochu jsem odstřihla, ale to chce mít spíš talent v ruce a hlavě a kdo umí, tak to namaluje i metlou a kdo neumí, tak se s tím piplá hodinu jako já 😀 😀 a můžu mít štětec i za pětistovku 😀 😀 a stejně to nikdy nebude dokonalé. 😝

reruna
31. okt 2011

@jakelina je to nádherné 🙂 a živočišné uhlí jo? to pěkně chytlo na černo🙂

reruna
31. okt 2011

@denisse to je pravda, jak píše @lucisa mražené kaštanové pyré u nás nikde k sehnání není, poprvé bylo tehdy v tom Lidlu v akci, jinak se v některých zdravých výživách dají sehnat ta, co byla na obrázku u toho receptu, ale ta cena je tam teda 😲 😲 v tom Lidlu bylo asi za 20,.Kč. U nás ve zdravé výživě nemají ani to.... ale minule jsem koukala, že měli u nás v Albertu ty jedlé kaštany, to jsem taky viděla poprvé, ale absolutně netuším, jak se z toho takové pyré dělá a popravdě mě ten kaštanový krém tak neuchvátil, nejlepší je stejně čokoládový🙂

mrka2
31. okt 2011

@katy1979
@reruna dnes som bola v Bille a kupila som ten kokosovy Ole. dakujem za radu 🙂

vierkasteffi
31. okt 2011

mate nejaky napad co spravit so zrazenou pudingovou plnkou

mrka2
31. okt 2011

@vierkasteffi daj na chvilu do mikrovlnky a preslahaj. alebo nad paru a slahaj, mala by sa odrazit 🙂

adul67
31. okt 2011

@dm1 DAKUJEM budem strašne rada a čo sa tam bude predvadzat?je to niekde popísane? myslím aky bude program.
😉

lenlut
31. okt 2011

mám ten samý i s tou výbavou jako @vecernicci 🙂 a super,před těmi 3 lety stál myslím že 3500nebo 3800 na netu,v obchodě byl kolem 7000 a taky je plně využit 🙂 a ten mlýnek nemá chybu 😉 Jen teda marcipán v něm nedělám to mám strach,abych ho nezničila,a navíc se mně to lépe zpracovává ručně,mám ho za 10min hotový 🙂

vecernicci
31. okt 2011

@jakelina Náhodou umíš pěkně malovat, já bych dopadla hůř, obdivuju tě, že se čtyřma dětma toho tolik stíháš, sice je máš už starší ty tři, ale prcek dá určitě zabrat. Já chci ještě holčičku, třetí asi zkusíme, ale do čtvrtýho už nepůjdu 😝 😀

vecernicci
31. okt 2011

@lenlut ten marcoš se vůbec neboj, míchám ho v tom vždycky čtvrt hodiny, ať je pěkně hladký, sice je motor docela ohřátý, ale šlape jako hodinky, ještě jsem ho nezadřela 😀 pak si koupím ten s větším výkonem co má broucek2, ten už mě musí přežít 😉 😀 😀

jakelina
31. okt 2011

@vecernicci no já mám doma už jenom tři, nejstarší už je na VŠ, tak to už jde. Po obědě jde malý spát a mám tu ticho a prázdno a můžu tvořit. 😉

vecernicci
31. okt 2011

@jakelina hele mrkni u ťamanů, ta sada štětců tam vyjde na 99 kč a jsou tam všechny velikosti, dám foto, jeden jsem dala kámošce

vecernicci
31. okt 2011

@jakelina je fakt, že ráno pošlu staršího do školy, mladšího odvezu do školky a mám taky čas na tvoření, teď mám nabídku dělat vánoční cukroví ve velkým, tak nevím jestli to vzít, jednu nabídku už jsem odmítla,ale asi to nebude pracnější než ty adventní věnce, no uvidíme 😎

peroli
31. okt 2011

@jakelina co to nějak pomalovat gelovkama ten papír (nebo to nakreslit na nějakej plastovej ubrus a vystřihnout) a pak to na ten dort už jen obtisknout a dotáhnout/dobarvit ??? 😕 😕 😅 😉

livia76
31. okt 2011

@daducha ak smiem poradiť, ja som robila stuž. tortu 21ks trojuholníkových stromčekov, najmenší odpad som mala tak, že som napiekla klasickú okrúhlu tortu, a rozdelila na 8 rezov, tebe by to super vyšlo, stačia 2 okrúhle torty klascky naplniť, rozdeliť na 8 častí a len minimálne vzniknuté trojuholníky orezať na slzičky a potom osobitne potiahnuť. Konkrétne niekde som videla takto robenú tortu ako slnečnicu, ak nájdem, hodím obrázok 😉

pristela
31. okt 2011

Ja umrem , vy fakt v cechach nemate gastan.pyre 😕 vsak u nas ho vidim vsade ! to by ma ani nenapadlo, zeby nemali 😕
ja dnes zhanala kokosovy puding, porazalo ma, nechapala som, pak som kupila ole kokosovy uz zufala , no a nakoniec som sla do CBA len tak ze mrknem a na kokosovych ako nas....jaj, ale vsak co uz

@jakelina jeeeeeeeeeee, ty si uuuuuuuuuuuuuzasna, mas to namalovane super!!! sa tesim na ostatne a ze hodinu, vsak aj ja malujem hodinu 😀 😀 😀 😀

danciacik
31. okt 2011

ahojte kočky, zachvíľu vás aj dočítam ale idem vám povedať môj dnešný zážitok. Ráno som nabehla do Lidlu kúpiť ten robot a poobede som ho odniesla naspäť lebo keď som ho skúšala tak mixér išiel super, šľahač super ale tie nože na krájanie o ničom a potom som si všimla že to má všetko umelohmotné poistky tak keď sa to vydrie tak je po robote. ☹ Tak som dnes sklamaná
@dm1 teba sa chcem opýtať aký robot máš a kde si kúpila teda ak môžeš prezradiť aj za koľko

jakelina
31. okt 2011

@vecernicci u nás nic takového šikmoocí nemají 😒

jakelina
31. okt 2011

@pristela jejda děkuju, od tebe to potěší a moc si to cením. Fakt hodinu, protože jsem dala spát malého a začala jsem a on za chvilku vzbuzený. 😒 Je z té změny času nějaký pitomý 😉 Ráno vstává ještě dřív než předtím a večer nechce usnout 😝

livia76
31. okt 2011

@daducha toto som nerobila ja, len tebe na inšpiráciu som stiahla z netu 😉

jakelina
31. okt 2011

@peroli možná by to tak šlo, někdy třeba vyzkouším. Jenom nevím jestli bych to vůbec vystříhla na nějakém ubruse, ale možná ano, třeba příště. 😉 Děkuju-

zdenallicka
31. okt 2011

@danciacik Teda, tos mě docela odradila.. 😖

danciacik
31. okt 2011

@zdenallicka vieš čo, mne bolo tak ľúto, veď som sa aj z manželom pohádala kvôli tomu aj figa z toho, normálne mi to revu bolo. 😒