Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
31. okt 2011

@lencza nemám, tak nevím. Já mám ten nastavovací na lasagne a je dobrý.

daducha
31. okt 2011

Tak som sa konecne k tomu dostala a posielam torticky z minuleho tyzdna.Tie fialove kvietky ma uz nicia,no co uz ked som si ich vymyslela 😝 ,druha je firemna pre svagrinu a pohrat som sa mohla iba s tymi dvomi detskymi.A za poschodovu som dostala 5 Eur tringelt, som sa vytesovala 😵 .
Dobru noc,padim dnes skoro spat, od zajtra nocne 😝

daducha
31. okt 2011

jaj,este tie fotky 😀 😀 .Ja uz som fakt prepracovana ,ale dala som si zaväzok,ze od 8.12. az do Noveho roku nepeciem, tak som zvedava ci to vydrzim 😀

pristela
31. okt 2011

@katy1979 ha to akoze nech si zasluzim to priatelstvo na FB ???????? ci ma chces zabit????
no hladala som , ale ništ som nenasla , krucis , ale bola pekna ☹ a snazila som sa!!!!! uz musim ist zas do pracovne,a le ak si dam prestavku ete mozno mrk 😉

katy1979
31. okt 2011

@pristela co blbnes vsak ja som ta uz davno potvrdila

katy1979
31. okt 2011

@pristela a zatial som si kukla tvoju tvorbu. pocuj to tricko je bozske.

pristela
31. okt 2011

@katy1979 😀 😀 😀 😀 si robim prdel 😀 😀 ale i tak dnes budem isto este sliedit tak mrk, dnes bude dloooouha noc 🙄 , no hej ale ktore triko? 😕

katy1979
31. okt 2011

toto mi je mladez uz si to aj prdel robi zo starsích ludi

pristela
31. okt 2011

@katy1979 až mi zabehlo 😀 😀 😀 😀 o rok !!!!!! jeden rok!!!! 😀

katy1979
31. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀vsak stara koza 😀

pristela
31. okt 2011

@katy1979 teda toto nieje ta torticka co som videla ☹ ale tato ma rozosmiala 😀 dobraaa
http://www.flickr.com/photos/sweetpicasso/59201...

pristela
31. okt 2011

@katy1979 tak som to nenasla , ale bola to postavicka balerinky, ktora sedela na torticke a sukienku mala normal tylovu látku ako je tu tyl naspodu : http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/44243...

broucek2
31. okt 2011

@pristela @jakelina ty vaše vybrané Kitty jako vzor jsou super

danciacik
1. nov 2011

ahojte, do noci píšete a teraz vyspávate? 😀
Ja som si včera prešla všetky tie roboty tak si asi zavediem prasiatko na šetrenie 😀
Aj dnes pečiete?
Ja mám mať teraz len jednu na víkend ale ešte nie je presne dohodnutá, tak som trošku nervná, lebo zajtra už idem do práce tak aby som to stihla.
Koľko dopredu vám dávajú ľudia vedieť že chcú tortičku?

jakelina
1. nov 2011

@danciacik já nespím 😀 😀
Mně třeba včera volala kamarádka, že chce tu kitty na sobotu. Jak kdo, někdo se ozve i měsíc dopředu a někdo den předem. 😝

lusil2005
1. nov 2011

@danciacik ja mam zatial tiez len jednu na tento tyzden... 🙂 uvidime ci to vydrzi. mne tiez niektori volajui aj mesiac dopredu, a niektori daju vediet den - dva dopredu. ale dost takych som musela odmietnut, lebo uz som mala na ten vikend tri - styri torty...

katy1979
1. nov 2011

mne sa ozyvaju aj dva dni predom a ked tri tak to je luxus 😀 ale mam babu co sa radsej priebezne ozyva ci na nu myslim.
ja mam len kitty na piatok vecer a idem vyskusat smartlfex tak som zvedava

danciacik
1. nov 2011

@danciacik no mne predchvíľou zazvonil telefón a volali o tú tortu tak idem robiť tortu podľa plyšového havka. Poslali mi fotku tak som zvedavá ako to urobím

danciacik
1. nov 2011

som iná ťava keď píšem sama sebe 😀 😀

jakelina
1. nov 2011

@katy1979 a čím potahuješ teďd??? Máš všechny dorty hezky rovné a pěkně potažené.

jakelina
1. nov 2011

@danciacik taky si musíš někdy sama se sebou pokecat ne 😀

artepf
1. nov 2011

Ahoj holky, jdu si k vám zase pro radu: čím malujete na potahovku např. oči nebo pusu na obličej postaviček, prostě něco, co by mělo být pěkně tenké a přesné? Nějakým potravinářským fixem? A drží to třeba i na mléčném marcipánu? A ještě by mě zajímalo, jak dlouho necháváte zbytky potahovky, např. MMF nebo mléčného marcipánu. Mám docela hodně různě obarvených kousků, kterých potřebuju na další dort třeba jen trošku a nevím, jakou dobu se dají použít. Přidávám sem fotku posledního dortíku, ale je to proti těm vašim nádherám fakt hodně jednoduché 🙂 .

jakelina
1. nov 2011

@artepf je krásný 😉

lusil2005
1. nov 2011

@katy1979 ja tiez idem na piatok skusat velvet!!! chcu cerveno - ciernu tortu, tak som si povedala ze sa nebudem nervacit s farbenim, cervene by som zas mala este aj clenky... vyriesim to velvetkou...

lusil2005
1. nov 2011

@danciacik 😀 😀 😀 ale ved si pokecaj! 😀

lusil2005
1. nov 2011

@artepf ja malujem stetcom a gelovkou, ale existuje aj jedla fixka. mmf vydrzi - ani neviem dokedy... tam sa nema co pokazit, kludne aj po mesiaci v chladnicke mozes pouzit take tie zbytecky 😅

bzucinka2
1. nov 2011

@danciacik podla mna staci, ja mam tento http://www.obchod.digicom.sk/?akcia=showkategor... a uplne v pohode s nim robim vsetko 🙂 len som kupila lecnejsi 🙂 treba hladat 🙂

vejinka
1. nov 2011

ahojte baby tak u mna je dobojovane tak zle sa mi robila aj slzu som vyronila. Bud s tym uz definivne koncim alebo mi zasa prepne o rok na narodky obobom detom. Tu je vysledok mojej 4 potahovanej torty.len sa mi moc nesmejte 🙂

pristela
1. nov 2011

@danciacik dnes mam super cas, pozeram, ze tak skoro hore 😀 😀

@artepf torticka je kraaaaaaaaaasna

katy1979
1. nov 2011

@jakelina teraz white icingom teda vzdy som robila len s nim. a kedze som zistila ze v penazenke je len prievan tak som objednala 1,5kg velvetky. tak som zvedava. len farbit ju nebudem kedze zaklad je biely.

@vejinka nikto z neba uceny nespadol to chce trening. teraz idu vianoce tak sa mozes realizovat