• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
Ahojte, som zas konecne nieco urobila-torta pre moju anetku, doba ladova 3. a uz sa blizia vianoce a kedze v decembri nas caka velke stahovanie, tak uz som zacala aj s medovnickami :slight_smile:
1. nov 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@sofi07 mas ich nadherne uz som ich obdivovala na FB :dizzy_face:. Takze este nieste v ziline? som boal v ZA s malym ale akosik som ani nestihla sa tam spamatat lebo nas z nemocky poslali naspat domov. Mas este tie cukriky pre mna? ak nie nevadi ved uz je to doba :wink: . Juuuj ale si ma navnadila na tie pernicky zajtra idem cesto zamiesit :dizzy_face:
1. nov 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci moooc krásný! já bych za něj dala i 280-300kč protože ho pak můžu i sníst :grinning: ale já bych ho asi důkladně zabalila a schoval, jak se znám :slight_smile: ale je to moc pěkná práce!!! :dizzy_face:
1. nov 2011 o 21:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 nadherne :slight_smile:
1. nov 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fu dlho som tu nebola a koľko krásnych tortičiek ste pridali =) no idsem teda chváliť =) @adrianai @katulkaaaaaa @mrka2 @dajna11 @yamahafazer @mizulienka @zdenallicka @mariann2 @lusil2005 @lamps @dada78 @vecernicci @lucula73 @jakelina @adka_praha @pipka @zuzana124 - nádherné dielka
1. nov 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Ahojte, chcela som sa opýtať, či robíte niektorá marcipánové torty aj na predaj, som z BA - Petržalky a potrebovala by som ju na 16-17.11., ešte neviem motív, lebo neviem ako mám skombinovať manželovu 40, bratovu 29 a synove 2 roky :frowning2: ? Poprosím aj cenu. Ďakujem Maja.
1. nov 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer tá žltá kvietková je naprosto úžasná @vejinka @jakelina @ivkaivka @lukika @gabka75 @tica @adrianai @lusil2005 @ttterysek @bianka1 nádhernné dielka ste pridali
@broucek2 - milé @livia76 - krásna Kitty
1. nov 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 - krásny vláčik @zlatat ten je nádherný ... a z akého patworku? @artepf waw nádherA @sofi07 PREKRáSNE @vejinka . krásnučké
@miciatko - nádherné perníky
@vecernicci - krásny venček
1. nov 2011 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia114 ja som ich kupovala v obchode v Ba na Dlhých dieloch. Tam majú všetko príšerne drahé, ale toto bolo cenovo ok a nerezový som nikde nemohla nájsť.
1. nov 2011 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka budem to maľovať prachovou rozpustenou v alkohole. Aj ja sa bojím, že to pokazím, ale musím to vyskúšať, chcela by som niečo nové a určo sa do toho pustím.
1. nov 2011 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, prosím aký je pomer šľahačka-čoko do parížskej šľahačky? niekde som to mala a ani za svet to neviem nájsť. :frowning2: vďaka za pomoc.
1. nov 2011 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@swiss 100g coko na 1 slahacku.
1. nov 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 vďaka si poklad. :wink: stužovač do toho už netreba, však?
1. nov 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@swiss do tmavej coko nie. ja davam len do bielej.
1. nov 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krasne torticky ste popridavali a docitat za 3 dni, mi celkom trvalo :sweat_smile: moja nedelna pre svagra a pondelkova pre mna
1. nov 2011 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
IRSAKOVA creative cakes :slight_smile: <3
2. nov 2011 o 00:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Boze baby , vy ste tak strasne sikovneeee, no mam ja cas na medovnicky??? sa mi az prsty klepu ked ich vidím :grinning: :grinning: ale ak ma aj toto chyti, tak uz fakt pojdem na odstrel :stuck_out_tongue_closed_eyes: vsak to zdobenie si pamatam že je des hodííín :angry:

Holky taku fantasticku objednavku som teraz dostala, uplne ze uuuuzasnu, teda motiv levi kral :frowning2: nejak sa s tym musim vyrovnat- to fakt neviem ake postavicky a hlavne ako? :confounded: ale pani, ze je jej absolut jedno tvar :grinning: ja ze poschodova , ona : jasne moze byt :grinning: chuť je jej jedno :grinning: a ked som jej povedlaa predbeznu sumu , ona ze tak malo??? :fearful: som cakala ovela viac , ved moja dcerka ma tolkoto rokov len raz :grinning: no uuplne božska pani, zlata, aach ja som tak rada, detska poschodova asi nezaspim :grinning: :grinning: to sa mi este nestalo, zeby sa zdala cena malo :confused: kamoska minule /z trnavy/ hladala ze kto jej upecie tortu, som ju odkazala na zoznam cukrarok na TOm a povedala ze ceny su tak 10€ za kilo , jej vychadzala tak 40€ chcela to pre muza na 40tku a ona ze tolko? ani za svet na 40tku a 40€ , ona planuje tak najviac 25€ :confused: :confused: no popriala som jej vela stastia a ze nech pak odfoti :wink:
2. nov 2011 o 01:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 už som tu hodila link, kukni na tú stránku, kde som vkladala fotku
2. nov 2011 o 06:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....je tu toho popísané strašne veľa, a určite ste si tu písali recepty na nejake fajnové plnky do torty....velmi by som bola vdacna keby ste mi dali recept na nejaku naozaj dobru plnku ( nie maslovú ako v klasických tortách) proste aby tá moja torta pre švagrinku, ktorú dnes idem upiecť aspon ked nebude dobre vyzerať nech aspon dobre chutí :slight_smile: velmi pekne dakujem za skorú odpoved....cmuk
2. nov 2011 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 ty medovníčky vypadají nádherně :slight_smile: neprozradíš recept? :wink: :wink: :confused:

a děkuji všem, co mi poradili, jak obarvit marcipán načerno, s živočišným uhlím to byla hračka, díky a přidávám fotku dortíku... je to můj teprv třetí takže není dokonalý, při potahování se trhal, snad to příště bude lepší :wink:
2. nov 2011 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@anavila nám najviac chutí salková, ale salco sa varí 2 hod deń vopred, na druhý deň sa zmieša a s maslom a cukrom. U nás boduje..ale asi to nestihneš keď to potrebuješ už na dnes, to salco sa varí aby skaramelizovalo. Veĺa zdaru s tortičkou nech sa podarí čo najlepšie.
2. nov 2011 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabka32 nááádherný méďa a dort mňam:slight_smile:
2. nov 2011 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamia3 @anavila dá se koupit už zkaramelizované salko, a to je pak rychlovka, jen zašleháš máslo a je to!
2. nov 2011 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, prosím napište mi nějaký dobrý krém z tvarohu a nějaký dobrý krém z maskarpone. díky. na netu jich je hodně,ale chci nějaký vyzkoušený :wink: díky předem
2. nov 2011 o 08:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamia3 v bille maju uz skaremlizovane salco... a ty donho miesas este aj cukor? :confused:
2. nov 2011 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anavila a jestli vyloženě nechceš s máslem, tak je super třesený krém a je hotový raz dva - mandarinkový kompot 300 ml, 1 smetana ke šlehání a 1pudink bez vaření creme olé dr. Oetker, vše prottřepak v uzavíratelné nádobě, stačí pár sekund a je to.
2. nov 2011 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Salko se dá zkaramelizovat i v mikrovlnce, dělala jsem narychlo když nebyl čas na vaření.... ale chce to velikou mísu, hodně to pak pění... musí se ale hlídat a často míchat aby nebyly kraje už spálené a vnitřnek ještě světlý :wink:
2. nov 2011 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabka32 krásna tortička a strašne dobre vyzerá prekrojená môžem sa spýtat aku tam máš plnku a ovocie?
2. nov 2011 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamia3 já do salkového krému už další cukr nepřidávám, i tak je to nejsladší krém, co znám :sweat_smile:
2. nov 2011 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok