Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
2. nov 2011

@vecernicci ty brdo...tak to je riadna tortisko 😕 😅 😉

pipka
2. nov 2011

no inak nerobim si iluzie, ze mam dievca tak ficia kittynky...sak mam aj chalana...tak mozno o 5 rokov tu budem od vas chciet rady ako vymodelovat gormitov alebo nejake este vacsie zverstvo 😝 😅 😀

pristela
2. nov 2011

@vecernicci az ted som mrk na tu torticku 😉 pre chalana kraaaaasa, ale to nieje malovane na torte, je to vytlačene na jedlom papieri a nalepene na kraj torticky 😉

Prosim ta nerobila si ty nahodou tu hlavu Tom a na nom Jeryho ? je na to nejaky postup , vybrali si taku tortu len tam ma byt ten kocur z misiaka stuarta a ja netusiom ako to urobiiiiim ☹

adul67
2. nov 2011

@vecernicci ja som tam nenašla recept je to len pre registrované?

mia1111
2. nov 2011

No ako som písala, už stresujem kvôli torte, ktorú budem robiť v piatok... chcem vyskúšať ten krém biela čoko+šľahačka+mascarpone a poraďte baby, nedám krém pod poťah, len dovnútra torty, ale bude stačiť, keď tortu vrch+boky namažem maslo+odrezky+cukor? Nepresiakne mi ten krém zvnútra? By ma porazilo, ak by sa mi poťah roztopil.... torta je síce iba pre nás, ale... Alebo mám dať do krému aj maslo? Ako ste to robili vy?

vecernicci
2. nov 2011

@pristela tím líp pro mě, že je to na jedlém papíře, aspoň mi to nedá tolik práce 😉 tu číču a myš, jak říká náš prťavec jsem dělala tak, že jsem si stáhla fotku a podle ní jsem to sestavovala http://sada-dorty.wbs.cz/Tom_a_Jerry0015.JPG , třeba tady. Koukla bych dětem na dvd a podle něj dodělala tu kočku a myšáka 😵 někde jsem viděla i postup tak ještě pohledám

vecernicci
2. nov 2011
mizulienka
2. nov 2011

@zlatat Zlatka, prosim poradis mi? mam zakazku, dievcatko nemoze mlieko, tak chcu bud puncovu alebo nejaku plnku bez mlieka....nasla som na tome, ze pouzivas specialny tuk, je to o dost drahsie ako maslo? mam si za tortu pytat viac, ako za "normalnu" tortu? dakujem krasne

baby, ktore ste robili puncovu tortu, date mi prosim nejaky ozaj dobry osvedceny recept? dakujem 😉

lukika
2. nov 2011

@vecernicci to si ty robila toho Toma a jerryho otáznik Je úplne super
@mia1111 ja som robila teraz ten krém je výborný a tiež som okolo toho nastresovala ale nie je to nič ťažké tak sa nebojkaj. Ked naplníš tortu mascarpone tak si ju daj zatuhnúť chvíľu a potom to obtri z druhú vhodnú plnku a nám moc chutila skoro všetci duplovali ja som tam dala aj jahody

mia1111
2. nov 2011

@lukika - ďakujeeeeem, ja chcem dať maliny, mám zamrazené, tak som zvedavá... akú bielu čokinu si použila?

mia1111
2. nov 2011

@lukika - mimo tému - tebe nejdú otázniky? 😉

lukika
2. nov 2011

@mia1111 orion a nejdú mi otázniky

vecernicci
2. nov 2011

@lukika tenhle můj není, můj je na str. 1792 😉 podle tohohle jsem ho dělala

reruna
2. nov 2011

@mia1111 neboj s tím šlehačkovým krémem, já už zkoušela různé šlehačkové, poprvé jsem dělala mantinely z másla a cukru, ale teď už několikrát jsem to jen nechala trochu ztuhnout a pak jsem vrch a boky potřela jen máslem s nutelou, nebo máslem s cukrem, ani odřezky jsem neměla, s těma to bude ještě lepší a potahovka držela, nic mi přes to neprosáklo, nedávej ten mascarpone krém úplně ke krajům, ono se to srovná váhou samo

mia1111
2. nov 2011

@lukika - jááááj, ani na anglickej ani na slovenskej klávesnici?

lukika
2. nov 2011

@vecernicci mne sa nezdá že by tu bola str. 1792 na takú sme ešte neprišli 🙂

reruna
2. nov 2011

a ten krém s mascarpone bych chtěla taky zkusit, ale ještě nikdy jsem nekupovala mascarpone, to mají normálně v obchodech u tvarohu? a v čem je to jiné než tvaroh?

mia1111
2. nov 2011

@reruna ďakujem, aj som si myslela, že krém nedám úplne dokonca, ale keď pricapím ďalší plát, tak ten krém sa asi trošku ku krajom posunie. No uvidím, snáď sa vydarí 🙂

lukika
2. nov 2011

@mia1111 no neviem proste sa mi nezobrazuje a neviem to prepnúť určite by to nejako išlo ale to neviem

vecernicci
2. nov 2011

@lukika beru zpět, je to str. 1692, už mi to nemyslí 😀 😀

mia1111
2. nov 2011

@reruna - chutí to úplne inak, ako tvaroh a je to jemné ako nátierka. Samé o sebe nič moc, treba to ochutiť, ako keď robíš Tiramisu, tak bez cukru by to bolo o ničom 😀 . Ja som zvedavá na to mascarpone z Tesca, v piatok ho idem vyskúšať, stojí 1,99 € - 250g.

lukika
2. nov 2011

@mia1111 no ja som ho tiež nedala úplne dokonca radšej som si tam kúsok nechala rezervu a premazala porom tou druhou plnkou ja som robila vajcový nad parou aby tam nebolo moc toho masla s cukrom no bála som sa aby sa to nezačalo topiť ale ked budem robiť tortu len tak a nie na oslavu tak to skúsim asi aj s tým cukrom a odreskami a pôjdem troška odvážnejšie ku kraju

lukika
2. nov 2011

@mia1111 ja som tam mala to z tesca

blizennec
2. nov 2011

@vecernicci juu koukám na ty řezy karamelka a vypadají úžasně. ten salkový krém - do toho přijde normálně tvaroh ve vaničce?

holky někde jsem viděla že salkový krém se taky používá do dortů, používáte ho některá? není moc sladký? 😅 a může se i mazat pod potahovku?

reruna
2. nov 2011

@mia1111 když dáš krém tak 1 cm od kraje, tak se ti to pak právě pěkně spojí, když to přiklopíš dalším plátem a zvrchu na to trochu zatlačíš, aby to bylo v rovině, jestli mě chápeš? a když něco vyleze, tak to nožem otřeš, necháš ztuhnout, pak dáš vrstvu másla, zase necháš ztuhnout a potáhneš a šup do ledničky... možná kdyby to pak moc dlouho stálo venku jako u svatebních dortů, tak tam bych se trochu bála, jestli tam ta šlehačka neprosákne a nezačne měknout potahovka, ale takhle když to pak budeš hned krájet, tak se to sní dříve, než něco stihne změknout, zvláš´t jestli je to mascarpone fakt tak dobré, jak píšete, když je to teda o tolik dražší jak tvaroh 🙂

reruna
2. nov 2011

@blizennec salkový krém - zkaramelizované salko vyšlehané s máslem - se běžně používá do dortů, je sladký hodně, ale právě to někomu chutná 🙂 já k tomu dávám kyselejší marmeládu, např. rybíz či višně a pod potahovku může. jestli ho nechceš tak sladký, tak se dá do něj přimíchat karamelový hustý pudink, ale s tím pudinkem nevím, jestli už to pod tu potahovku půjde dát....

lukika
2. nov 2011

@vecernicci ja neviem som asi slepá ale ani na tejto strane tvojho Toma nevidím

jakelina
2. nov 2011

@lukika a kdyby jsi si ten otazník někde zkopírovala a pak jenom vložila do textu, ať to nemusíš vypisovat. To by ti mohlo jít. Možná máš špatnou tu klávesu 😒

blizennec
2. nov 2011

@reruna děkuji 😉 nejdřív zkusím na ty řezy ať to ochutnám a pak případně do nějakého dortu.