Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
4. nov 2011

@alex21 bože keby niekto kopíroval moju tortu.jaká rada by som bola.Nie žeby som to zlé znášala.To aj také sa nájdu? 😀 😀 😀 😀 Ta nech to nedáva na net ked má ťažkosti 😀 😀 😀 😀
No mne sa dosť nedarí.tak mi je do revu z toho. 😢 😢 😢 😢 😢 😢

raci
4. nov 2011

Krásný večer, dovolím si zase se sem vtěrknout a přidat další moje dílko.. konečně jsem dělala taky něco jiného než pořád dokola kulaté, hranaté... noo ale tekly mi u toho nervy, protože mi nestihla dojít objednávka s potahovkou tak jsem musela dělat doma ze sušeného mlíka a s tím se mi fakt na pytel dělá.... 😠 😝 snad je poznat že je to žirafa, měla 4,5kg (jinak nápad není můj ale od paní martinyK. z dortomanie) 😅

jakelina
4. nov 2011

@vinka jakto, co ti nejde???

jakelina
4. nov 2011

@alex21 já tě obdivuju, že vůbec něco pečeš. Já jsem s malým synem jenom lehla kdekoliv a spala a spala. Taky se mi často budil na jídlo i v noci.
Dorty nádherné a ta harmonika je skvělá. 😉

jakelina
4. nov 2011

@raci hezká žirafka, já jsem ten návod na ni už taky viděla. 😉

katulkaaaaaa
4. nov 2011

@jakelina 😀 😀 😀 @miciatko dakujem toto som uz videla,baby uvidime co napisu preposlala som foto,zajtra sa musim rozhodnut ci idem do toho 😝

katulkaaaaaa
4. nov 2011

@mizulienka luci a to si hovorila ako si na vychode odychnes 😉 malinka nech je rychlo fit

katy1979
4. nov 2011

no vyzera ze budem potahovat asi az po polnoci. tak mi drnka nervami ze az. to dieta zaspalo ledva ledva po deviatej ulozila som ho do postele a zachvilu zacal zjapat dostal didi ze vsak sa ukludni zalomi znova a on nic. chvilu pocucal ticho a potom zasa plac. tak som sa nastvala a zobrala ho sem do obyvacky. chodi tu ako bludny holandan a fnuka. a skaredo po mne pozera.

nikus5
4. nov 2011

Baby, ďakujem vám za rady, ktoré ste mi nedávno dali a pridávam ten svoj 3. poťahovaný výtvor- oproti Vašim krásnym tortičkám nič moc, ale v rodine sa to páčilo

miciatko
4. nov 2011

@katy1979 aj na mna dnes tak maly zazeral a nakoniec to koncilo tak ze ked som si isla sadnut za stol,ze daco pozdobim,tak taky rev ze amen. .., my mame priblizne rovnako starych . ..

dm1
4. nov 2011

@alex21 akurat som to tu pisala tusim den dozadu ze hadam sa adamira nebude hnevat 🤐 lebo som kitty u teba videla je krasna ako aj ostatne torticky

katy1979
4. nov 2011

@dm1 ale vsak alex predsa kopirovala od teba nie od nej 😉

@miciatko no ja sa ani potahovku neopovazujem vytiahnut. keby ze byvame v baraku a stary nie je doma tak to urobim a nech si tu vresti. nech si zvyka ze v noci sa spi a nevymysla. on je taky mamin cecok a uz mam toho pomaly ale isto plne zuby.

dm1
4. nov 2011

@katy1979 juj len myslim ze to by nahnevalo autorku este viac 🤐 kedze ja som to nevymyslela 😝

katy1979
4. nov 2011

@dm1 tak teraz vzdy budeme patrat cez 15ludi ze kto je autor? ach jo tazky to zivot.

katy1979
4. nov 2011

@miciatko tak toto by chcelo fotku 😀 ale ked vytiahnem fotak tak sa odrazi 😀 sedi rovno za mnou na gauci tisko ako myska. vzdy ked sa obzriem cumi na mna a oduty je ze ma lica az neviem kde 😀 😀 😀 po kom to to dieta ma

dm1
4. nov 2011

@katy1979 nebudeme lebo vieme my tu ze to je blbost 🙂 . A budeme dufat ze povodny autor to bude vidiet rovnako 😅

maca77
4. nov 2011

@vejinka jasné že len také slušné 😅

maca77
4. nov 2011

@alex21 ja by som chcela objednať z českého mmb ale musím zistiť či by mi to jeden známy ktorý teraz žije v čechách uhradil z českého účtu .. jasné že by to šlo aj z nášho, ale tuším mi stiahnu poplatok 6,60€ 😝

alex21
4. nov 2011

@maca77 ved prave ze ked ja uhradim z mojho na cesky ucet mam taky poplatok ze sa mi neoplati 😖 a v cechach nikoho nemam 😅
babulky dakujem za povzbudive slova, aj za like. 😎 A ta harmonika sa aj mne velmi pacila a myslim, ze sa mi vydarila. Ale som ju aj priserne dlho zdobila. Keby som to preratala na pocet hodin co som na nej stravila tak by som nezarobila ani na slanu vodu. 😝

maca77
4. nov 2011

@alex21 ok tak ja skúsim zistiť ohľadom úhrady a dám vedieť 😉 a pozerám že naši drobci sa narodili 7.7. .... len ten môj o rok skôr 😅

broucek2
4. nov 2011

Pár dní se sem nedostanu a tolik pěkných dortů přibylo.
Přidávám včerejší rychlovku focenou až v krabici. Byla pro kolegyni z práce na rozloučenou kromě teda ještě dárečku, na který jsme se skládali všichni v práci. Barvené je kakaem

lusil2005
4. nov 2011

@dm1 ty ale ako tak pozeram, ja som mala tu poslednu dvojposchodovu tiez s kvetinkami, a aj na drotikoch!!! ale prisaham ze som nikde nepozerala. ved to ide tak k sebe - kitty a kvetinky... to ako keby niekto napisal funky abecedou ANDREJKA a uz to nikto nemoze napisat lebo to napisal on prvy? 🤐

lusil2005
4. nov 2011

@dm1 alebo lepsie prirovnanie - niekto dal perlicky do stredu kvetiniek, tak uz to tak nikto iny nema robit???? 😕

alex21
4. nov 2011

@lusil2005 ono je to cele na hlavu. Ja som napr. uz davno robila mickey mousa a k nemu som dala na drotiky hviezdicky a aj na torte boli len tak porozhadzovane hviezdicky a urcite som to neodkukala, proste sa mi to tak pacilo. Mozno to tiez niekto niekde pouzil to uz neviem ale mne to tak prislo. A ku kitty sa jasne viac hodia kvietky ako hviezdicky alebo cokolvek ine.
A ked nechcela aby ju niekto kopiroval tak si nemala davat fotky na web ale vytlacit album a tak ponukat zakaznikom.
@maca77 ok budem cakat na spravu 😉

dm1
4. nov 2011

@lusil2005 ale ved ja to chapem a suhlasim s tebou 😉 mne to tiez pride na hlavu ale uz radsej nebudem ani na to mysliet a zabudnem na celu kitty jednu nepodarenu 😝

katy1979
4. nov 2011

ten cas na tej foto je aktualny 😀 😀 este stale tu pobehuje. este meno napisat ale to si s nim uz netrufam.

dm1
4. nov 2011

@katy1979 to si potiahla a zdobila pri malom? ak ano tak si dobra na take by som si netrufla. Krasna je!

rogerka
4. nov 2011

kocky, som pozadu, len k tym pilkam z tesca, asi ich uz vypredali. my sme boli minulu sobotu na zlatych a tam mali cely regal, uvidime, ci budu aj zajtra, ak ano, dam vam vediet 😉

katy1979
4. nov 2011

@dm1 tak co s nim mam robit. prenasal mi tu kybliky z potahovky, zoparkrat svihol valcek o zem. s orezavacim kolieskom tu behal. vyzieral keksiky a potahovku. teraz sa hral s kablom s fotaku a momentalne pozerame ceskoslovensko ma talent tak ja dufam ze zalomi. mna uz ale dobre bolia oci. tie cocky uz musia von