Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
5. nov 2011

a nakoniec cokotransfer chytil 🙂 nastastie... idem modelovat skrecka 🤐 mate nejake dobre rady? 😒

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 no kavu by som si dala skor ja. makovy odvar bohuzial nemam ale on je odmalicka taky on uz v porodnici nespal. ma to mat po kom krpec 😎

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 no jedine podla obrazka. nic ine ti asi neostava. a co ma cokotransfer so skreckom? to asi budu dve torty

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 nie nie, jedna torta. 😀 a k tomu este lalia a kvetinky... nehovorte mi o divnych narokoch zakaznikov 😀

bzucinka2
5. nov 2011

@raci takuto mam ulozenu tiez ako inspiraciu z MMB 🙂krasne sa ti vydarila
@broucek2 ten klavir je uzasny super 🙂
@lusil2005 krasny darcek aj ked oneskoreny ale urcite potesil 🙂

bzucinka2
5. nov 2011

@lusil2005 ja to ratam tak ze odmeriam obvod torty a hodim do tabulky v pc a obkreslujem z pc podla vysledku 🙂

bzucinka2
5. nov 2011

@lusil2005 nas zakaznik nas pan ale teda niekey fakt hroza co vedia skombinovat :-/
no ta koza teda to by som ani ja nebrala kopec roboty a za malo penazi ☹
vsetky torticky krasne pribudli sikulky vsetky 🙂

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 skrecok a lalia a kvety to mi mozog nebere. este tak mrkva ci salat. a k tomu cokotransfer. prosim ta co to vyrabas?

mia1111
5. nov 2011

Ahojte, tak pridávam moju tretiu poťahovanú tortičku 🙂 . Inšpirácia - flickr 😉

broucek2
5. nov 2011

@reruna po mně chtěli kolegovéí 3D, ale blbě by se dělaly nožičky a bylo by to zbytečně velké, když se nás sešlo 7, tak proto jen takový malý. Dokonce jsem kvůli tomu studovala rozložení kláves. A uložení mě těší

dm1
5. nov 2011

@lusil2005 daj mail poslem ti

lusil2005
5. nov 2011

zacinam byt zufala... ako docielit aby skrecok nevyzeral ako mys???? 🤐

broucek2
5. nov 2011

@bzucinka2 děkuji

danciacik
5. nov 2011

ahojte kočky. Pána to nemáte spania.
@lusil2005 to čo za objednávku máš moja?
Ja robím psíka ale tkaého podľa fotky čo mi poslali takej plyšovej hračky, ale nakoniec nemá sedieť ale ležať a má mať okolo 4 kg. Už sa chladí poobede budem poťahovať.
Inak ten nový robot to je taký môj zázrak, ani okolo manžela toľko nechodím a sa neusmievam 😀
Baby potrebovala by som vykrajovačku snehovú vločku neviete kde zoženiem najlacnejšie?

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 tak vzdy to len bude hlodavec. skrecok je viacej vypaseny ako mys a ma kratky cumaka hlavne bez chvosta

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 vsetky tieto znaky splna, ale podla mna je to furt mys 😀 😀 😀 ale tak kaslem na to, chceli skrecka, tak snad pochopia ze je to skrecok.

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 urcite to je skrecok a ked budu tvrdit ze nie. tak to je nejaky specialny vyslachteny druh. no pracuj pracuj som zvedava na ten tvoj vytvor

vecernicci
5. nov 2011

@reruna stačí dát do krabice, ale u nás se snědí vždycky hned ani nestačí pomalu vychladnout a to jim fakt dělám ze tří dávek najednou, mám doma tři kobylky 🙂 😉

vecernicci
5. nov 2011

@lusil2005 hele našla jsem pěknýho křečka http://www.dorty-zpm.cz/dorty11.html

vinka
5. nov 2011

@jakelina tak pozri prečo mi nešla.Hladaj chyby.Ale pravdu.
@katy1979 bože to je jak možné.Moje detiská sa už na druhý bok prehadzujú.Si neviem predstaviť robiť tortu pri deťoch.Neviem čo by z nej bolo. 😀 😀 😀 😀
@broucek2 ako ten klavír si robila?Ja odpadnem.

vinka
5. nov 2011

@mia1111 je krásna ale je vidieť,že inšpirácia flickr.je to rozpounať.Ale práca krásna čistá no šikovná.

reruna
5. nov 2011

@vecernicci ještě se zeptám, ty vysoké svíčky na tom věnci se dají i zapálit? nezničí se pak nějak ta poleva na tom perníku, neteče na to ten vosk? A jak tam ty vysoké svíčky připevňuješ, polevou? nebo je lepší tam teda dát ty malinké v kalíšku a zapálit jen tak symbolicky na chvilku?

mia1111
5. nov 2011

@vinka - Ďakujem 😵 . Ja nemám až takú fantáziu, aby som sama niečo také milé vymyslela, tak som rada, že existuje internet a flickr 😀 😀 😀 .

vecernicci
5. nov 2011

@reruna normálně je přilepím polevou a drží jako přibitý, ale musíš dát tý polevy trochu víc, aby se to zespoda jako přicuclo 😉 a normálně je zapalujeme, kupuju ty svíčky, co odhoří jako dovnitř udělají takový kalíšek z té obvodové barvy a nikde nic neteče a když, tak to stejně po vánocích namočím pro slepice, my ho už pak nejíme 🙂

reruna
5. nov 2011

@vecernicci no mě nejde o to jezení, na to jim upeču zvlášť , ale spíš, aby se to nezničilo, když už si s tím budu dávat práci 😅 tak jsi mě uklidnila s těmi svíčkami

vinka
5. nov 2011

@mia1111 to nevadí.Ved všetci sa tam inšpirujeme.Ale ked si napísala,že flickr tak hned som si všimla ten štýl.ale ved je krásna tak čo tam kto ťa inšpiroval.Dôležité,že chutí.A krém aký?

lusil2005
5. nov 2011

@vecernicci tak som zdemolovala tu moju tlstu mys, a snazila som sa urobit toho skrecka, ale teraz sa to podoba skor na dinosaura 🤐 asi sa im vyprdnem na skrecka! 😒

mia1111
5. nov 2011

@vinka - čokoládový korpus (60%čokina) a parížsky biely s mascarpone + maliny. Ako chutí, netuším, ale poobede rozkrojíme slávnostne, tak budem hlásiť 😀

stankapk
5. nov 2011

@mia1111 ahoj krasna torticka 🙂 mozem sa spytat, tie hviezdicky su na nejakych drotikoch? to sa da kupit aj niekde v obchode, ci len v internetovom? dakujem za odpoved.

broucek2
5. nov 2011

@vinka jasně, jen musel cca 2 dny schnout a fakt je jednoduchý. Postavičky jsou horší