Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
5. nov 2011

@reruna perníčky peču cca 14 dní před vánoci, protože je mám ráda tvrdé, takže to pak vydrží. Navíc se u nás dělá z 2-3 dávek

broucek2
5. nov 2011

@vecernicci našla jsem na těch stránkách, co jsi dávala toto http://www.dorty-zpm.cz/dort-253-miminko.html To by se mi líbílo udělat bráchovi, až se mu narodí malé, ale asi bych to nezvládla

vecernicci
5. nov 2011

@broucek2 a dovedeš si představit do toho říznout? Já bych hlavu nejedla. Anebo tam mrsknout panenku, stačí hlava a ručičky se nějak udělají. Já dělala k narození dítěte takovýhle http://www.dorty.artmama.cz/node/48562

broucek2
5. nov 2011

@vecernicci myslím, že hlavně to musí být docela nepříjemné čerstvé mamince. Tvá je pěkná, no mám ještě tak do února čas, takže mohu v klidu vybírat

dajna11
5. nov 2011

ahojte kočky,neviete náhodou ktorý net obchod má v ponuke royal icing????

anibas
5. nov 2011

@dajna11 skús pozrieť cukrarske potreby. eu

anibas
5. nov 2011

pekný víkend - pridávam svoje - zatiaľ 😀 😀 potom mám už na každý druhý deň 😝

broucek2
5. nov 2011

@dajna11 v ČR vím, ale u vás bohužel ne. Mám ji nově doma a chci to vyzkoušet

anibas
5. nov 2011

@dajna11 nie je tam 😒

mizulienka
5. nov 2011

ahojte, pridavam moju tucniakovu

pipka
5. nov 2011

@mizulienka jeeeej, naaadhernaaaa 😵

vecernicci
5. nov 2011

@anibas krásné, ten kastrol je fakt jako pravej
@mizulienka krááásný tučňáčci a vločky 😉

lucula73
5. nov 2011

@anibas krásne,moja obľúbená dovolenková destinácia 😀
@mizulienka úžasní tučniaci 🙂

dajna11
5. nov 2011

@broucek2
@anibas našla som ju v jednom ale maličké balenie a zasa v inom velmi velké,v monaco maju kilové,super cena,ale zasa poštovné je drahééééééééééé

jakelina
5. nov 2011

@vinka já tam nic nepodařeného nevidím, jenom máš nějakou lesklou tu potahovku, tak nevím jestli se ti to tak vyfotilo nebo se mi to zdá. Jinak je to krásný dort 😉

jakelina
5. nov 2011

@mizulienka krásná tučňáková 😉

broucek2
5. nov 2011

@dajna11 na www.dortisimo.cz jsem kupovala kilové balení. Nevím, na co ji vyzkouším. Dá se použít na perníčky?

daducha
5. nov 2011

Ahojte,tak stalo sa mi nieco comu nemôzem ani uverit.Dnes si zakaznici neprisli pre 5 kg tortu.Ja ani neviem ci mam plakat,zurit alebo smiat sa 😢 😠 A najhorsie je, ze neviem preco prave pri nich som si nepoznacila cislo.Stravila som pri tom cely vecer,deti neboli doma ,manzel cakal ci to stihnem v normalnom case a vyuzijeme prazdny byt 😉 ( nestihla som, zaspal ) 😀 a teraz toto .Ja s tym asi fakt prasknem.Ja uz nemam ani chut dokoncovat dve dalsie.Ja viem, ze sa nikomu nema zelat nic zle, no tejto zenskej zelam nech sa jej nieco podobne 100x vrati ,som vazne nahnevana 😠 .
Inak krasne torticky, skusim Vas docitat a popochvalovat 😵

jakelina
5. nov 2011

@daducha to ti věřím, já bych se asi rozbrečela a to spíš vzteky než od lítosti. A jak si tě ta paní našla, že na ni nemáš kontakt???

dm1
5. nov 2011

@daducha to mi je luto ☹ . A kedy mali prist? my sme sa tak z jednou dohodli ze pride v piatok a cakam 3 hodiny, 5, 8 a nic. Aj som na nu mala cislo volala som jej snad 30x a ona sa neunuvala mi zdvihnut. uz som myslela ze nam torta zostane a ona mi v noci vola ze kdo vola? ONa sa pomylila a myslela si ze v sobotu. to ja som ale mala ist hned rano prec na vikend tak by mala smolu. Keby mi zdvihla telefon aspon na 10x tak by sme sa vyhli nedorozumeniu 😠

daducha
5. nov 2011

@jakelina myslim ze cez torty od mamy.ja mam toho teraz v poslednej dobe vela, kazdy tyzden 5 a dalsie dve odmietnute a ked mi tu hucia deti a zrovna sa hadaju tak cisty chaos.keby som ju aspon zjest mohla,je moja oblubena ananasova, no kôli mlieku nemôzem 😠 .Ach jaj, dobehnite baby,budu ananasove hody 😉

dajna11
5. nov 2011

@broucek2 dá a na to som ju chcela.....chvália si ju,neupcháva dieročku na sáčku

daducha
5. nov 2011

@dm1 dnes rano do 10.00 :este sa mi nestalo aby aspon nezavolali ze budu meskat.Keby som aspon mala to cislo,no ako naschval som si ho nepoznacila ,aj na seba sa hnevam ☹ .JOj, dnes je zly den.

vecernicci
5. nov 2011

@daducha tak to je pech, třeba ještě dorazí. Mně se jednou stalo, že měli přijít pro dort ráno a ve tři hodiny ještě nikde nikdo, ale měla jsem číslo, tak jsem volala apaní že prej neměla čas, ale nakonec si pro ni přijeli. To s tím spícím manželem je asi všude stejný 😉

llllucka
5. nov 2011

Holky,potřebuju vybrat synovi dort k narozeninám.Můžete mi hodit odkaz na nějaký web,ke berete inspiraci.Díky:-)

dm1
5. nov 2011

@daducha no pekne ale snad este pride ☹ . Ak nie tak skus si ju hodit na FB ci niekto nekupi z okolia a ak nie tak niekomu podarovat jedine 😉 . Ja som vtedy povedala ze bez zalohy nerobim a ked nakoniec prisla tak stale zalohu nepytam. len vcera tu bola jedna dohadovat tortu tak mi rovno aj zalohu nechala ked uz tu bola

broucek2
5. nov 2011

@dajna11 mně se moc líbí na dortech

vecernicci
5. nov 2011

@daducha a nešlo by jí napsat přes TOM jestli ho přes to objednávala?

dajna11
5. nov 2011

@broucek2 aj mne,nuž objednala som si to male balenie......potom maju 2kg a to je zasa pre mna vela,nepčiem často...a už vobec nie také torty,chcem len na perničky skusiť....to kilové by bolo uplne super,nuž ale nemali ho tu...a zasa platiť 11eu poštu z čiech je moooooooooooooooc