Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. nov 2011

@zdenallicka taky si myslím, že je to z lednice, museli ho dát až na zadní stěnu 😒

lawli
5. nov 2011

Ahojte kočky 😉
Idem po dlhšej dobe zase piecť a chcem si aj niečo nove dokúpiť....no skôr ako odošlem objednávku by som chcela vedieť či niektorá mate túto abecedu....Ako sa s ňou robí ?? Za odpovede vopred ďakujem 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50046077&tab=0

vlada111
5. nov 2011

@lamps podľa mňa sa stráca, treba ju nechať vyniknúť.

jakelina
5. nov 2011

Holky dnes jsem dostala taky velké spropitné. Za tu tříkilovou kittinku jsem chtěla po kamarádce 400,- korun. Na suroviny a trochu něco za práci a dostala jsem 402,- koruny. Skoro jsem se tomu i zasmála 😀 😝 😀

pristela
5. nov 2011

@zdenallicka zlatinko, toto bola urcite jej chyba a nie tvoja, mne sa presne toto iste stalo v zaciatkoch aj som to tu pisala, moj mi vypalil teplotu v chladnicke na moc nizky stupen, vzadu bola az namraza, ja tortu v strede chladnicky a za par hodin potah vzadu v prdeli ☹ zistila som to 2hod. predtym ako si mali prist po tortu, nastastie, odvtedy kazdemu kto berie tortu davam inštrukcie ako ju skladovat v chladnicke!!

jakelina
5. nov 2011

@lawli gratulujeme k Vanesce 😉

mrka2
5. nov 2011

@jakelina no super, mozes si ist kupit zlatu retiazku 😀 😀 😝

lamps
5. nov 2011

podložka je vymenená, iný ako biely papier som už nemala, vyzerá to takto:

lawli
5. nov 2011

@jakelina ďakujeeem 😵

anibas
5. nov 2011

@zdenallicka tak toto som v živote nevidela 😨 😨 😨 😨 😨 neoliali ju s niečím ?????

dm1
5. nov 2011

@anibas nemusi olievat fakt staci obycajna namraza a torta uplne blizko zadnej steny. odskusane 🤐

mrka2
5. nov 2011

@lamps krasne, ovela lepsie 😉 biely papier tam najviac pasuje 🙂

anibas
5. nov 2011

@dm1 teraz mi hovorila zakaznička - bežne mrazia poťahované torty a ked vytiahnu - úplne v pohode neporušená

lusil2005
5. nov 2011

Zienky!!!!!!!!!!!!!!!!! Poslusne hlasim ze v petrzalskom tescu maju tie pilky za 1,99!!! Normalne v regale s pomockami na pecenie. A maju aj akciu na salko - 1,59, aj karamelove salko 1,65, aj creme ole 0,52 tusim... KONEC HLASENI!

vlada111
5. nov 2011

@lawli gratulujem k malinkej 😉

vlada111
5. nov 2011

@lamps super, biely je najlepší 😉

lusil2005
5. nov 2011

ja z tychto zakaznikov umriem!
tak ta co chcela maskacovu tortu s disney postavickou so samopalom... sme sa po dlhom dohadovani dohodli na zelenej torte (trava kamienky kvetinky), v strede taky ten maskacovy pristresok a pod nim lezi na bruchu macko pu a mieri puskou... chvilu na to mi pise ze ci by som nemohla urobit aj G-CKO auto... ja ze coooo? co je g-cko? ona ze AUTO... nakoniec je to mercedes G. tak reku ze dobre. a teraz mi pise, ci by namiesto macka pu nemohol byt tasmansky cert disney... 😒 prvy krat co som na nieco povedala ze to asi nie. 🤐

vecernicci
5. nov 2011

@lusil2005 člověče, to máš dobrý, sem zvědavá, co ti napíše zítra 😀

dm1
5. nov 2011

@anibas ano ale je v niecom zabalena nielen tak dana v mrazaku ci? ak v ladnicke moze byt namraza len tam musi byt vzadu karton alebo nemoze byt aspon uplne blizko

zuba
5. nov 2011

@lusil2005 To je super správa o tých pílkach, akurát píšem sestre, nech mi ju zbehne kúpiť 🙂

pipka
5. nov 2011

@lusil2005 prosiiim ta to kde chodis na take zakaznicky 😅 😀 😀 tak to som zvedava nakoniec co z toho bude? 😅 😕 😀

mrka2
5. nov 2011

@lawli blahozelam k malinkej, nech je zdravucka 😵 😵 😵

maca77
5. nov 2011

@anibas áno aj kámoška takto robí ... tu si tortu upečie a dá v krabici do mrazáku... keďže sa tu len vydala a jej rodičia a rodina bývajú 100km od nás, tak ráno tortu vybere z mrazáku, sadnú do auta a popoludní oslavujú a že torte nič nie je 😅

maca77
5. nov 2011

a ešte prosím o radu ... budúci víkend mám robiť krhličku s Fifi ... z čoho by ste urobili tú rúrku na krhličke? aby nebola ťažká a držala 😕 😒 ja som prvýkrát rozmýšľala aj nad niečím čo by nebolo jedlé, napr. polystyrenový valček . i keď netuším či taký vôbec niekde kúpim ... zákazníkom je to jedno či sa to bude dať tá časť jesť alebo nie...

mariann2
5. nov 2011

ja som konečne pre tento týždeň skončila, pridávam svoje torty, inak bola to katastrofa, zrazili sa mi karamelový aj parížsky krém, čo sa dalo, zachránila som, ale jednu dávku karamelového som musela úplne vyhodiť, lebo nech som robila, čo sa dalo stále bol ble, neviem čím to bolo, použila som karamelové salko aj maslo z poľska tak neviem. Kvapka krvi je na stužkovú, chceli to iba takto, zdalo sa mi to prázdne, ale ako si objednali, tak to mali a boli spokojní a ešte pri torte s policajnou čiapkou som sa inšpirovala kočkou menom Peťa, tak sa dúfam neurazí 🙂
@lamps myslím, že s tým bielym papierom to vyzerá oveľa lepšie a tortička krásna
@zdenallicka myslím si presne to isté, čo ti píšu kočky, určite je to zlým skladovaním v chladničke zákazníčky

zdenallicka
5. nov 2011

Netuším, co se stalo.. Každopádně jsem z toho dost rozladěná.. 😒

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 no o pilkach fajn vediet. ked pojdem k tebe a maly bude este v pohode tak snad stihnem aj tesco.
a ta zakaznicka 😀 😀 😀 ti ludia na com ficia? nieco vypusta slovnaft? maskac macko pooh a mercedes? 😕 a ten tasmansky cert ci co absolutne netusim co to je. ale to preboha pre koho chceli macko pooh a samopal v ruke. vsak to je zvrhle

vinka
5. nov 2011

@zdenallicka to ti rozpustilo hmotu.si mala dať čisté máslo s cukrom po povrchu.Aj mne sa to dialo teraz ale nie takto kruto.mne len spod hmoty púšťa tekutinu.ale možno do zajtra to bude tiež také.No tá moja je aspon pre nás.

vinka
5. nov 2011

@zdenallicka mne sa to robilo raz tiež a mi alenik napísala,že som mala urobiť podstatne hustejší puding.A od vtedy dávam do pudingu ešte asi dve ližičky solamylu.

katy1979
5. nov 2011

ale asi je rozdiel mrazit v mraznicke a namraza z chladnicky. mrazit potahovanu tortu to sme aj my mrazili a uplne bez problemov ale kombinacia tej vlhkosti uz nie je pre torty ono