Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
5. nov 2011

@maca77 isto v baumaxe kúpiš aj rúrku.Len sa skús spýtať.A je to múdre myslenie ten valček.Bože čo tí ludia ešte nechcú. 😒

zdenallicka
5. nov 2011

@vinka Já to tak dělám dva roky a neměla jsem problém... dřív jsem dokonce dělávala pudink ze 350ml mléka... 🤐

mariann2
5. nov 2011

@zdenallicka a to ti verím, aj ja by som bola 😖

lusil2005
5. nov 2011

@zuba a tvoja sestra je v BA? a nepojde do Dubnice? ze by som dm1 nabalila papiere 😅

pristela
5. nov 2011

@anibas ano mrazit sa moze , mrazak mrazi hned zo vsetkych stran rovnomerne a pomerne rychlo, chladnicka nemrazi len hodne chladi a len z jednej strany, otvoria dvere chladnicky ide dnu teplo a to vsetko sa zraza pak na zadnej strane a na torte, ja som uz aj potahovala a zdobila tortu take ze som ju davala do mrazaku , prosto potiahla som strcila do mrazaku, vyrobila ornament, vytiahla z mrazaku prilozila ho nan a zas do mrazaku opakovane niekolko x a pohoda, no chladnicka je ine, tam mi raz presne takto zliezla hmota zozadu, bola cela nechutne slizka a davam vzdy len maslo s cukrom takze v tom to isto nebolo.@zdenallicka

katy1979
5. nov 2011

@zdenallicka pozri robis to takto uz dlho a stalo sa to prvykrat takze to tvoja chyba nebola. hold asi fakt treba davat aj pokyn k ludom ako to skladovat.

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 chce to pre frajera 😅

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 pre frajera a macka pooh??? tak bud chcem len auto ci teda toho pooha ci certa ci co to chcela a samopal.

akme
5. nov 2011

ahoj baby ste tu toho zas popísali
@katy1979 tvoj malý aký zlatý pomocník ako moja malá cez kopír
@lamps nádherná tá tortička dnes som ťa trochen kopírovala malovaním ale na teba sa nechytám dakujem
@maca77 tá krhlička pekný nápad a keby si tú rúrku urobila z vlhkých tortových oplátok nechala usušiť a potiahla
moje dnešné .....

akme
5. nov 2011

@pristela aj ja dávam torty do mraziaka keď sa ponhlam a chcem aby rýchlo zatuhla a potom ju dám ešte do chladničky alebo cez zimu von aby nebol taký veľký teplotný rozdiel a potom otiahnem alebo keď chcem aby sa mi potiahnutá torta orosila napr pri stencile tak z mraziaka von a poom to tam dobre drží 😉

lusil2005
5. nov 2011

@akme toto musim skusit, lebo ma vytacaju pismenka!!!! vsetky musim jak debil zospodu natierat vodou aby mi drzali na torte. ani do chladnicky to cele dat nepomaha 😔

lusil2005
5. nov 2011

Tety mam pruser... robite niektora mramorovy korpus ale nie mramorovy ale cely cokoladovy? Mam piect cokoladovy korpus ale nemam cokoladu. mozem do mramoraku proste do celeho capnut kakao? A mam potom nejako ubrat muky?

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 jasne ze mozes dat kakao. hod to rovno do muky pri vazeni

zdenallicka
5. nov 2011

@lusil2005 Já dávám kakaa docela dost a mouku neubírám.. dávám o pár ml víc vody..😉

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 dakovala

anibas
5. nov 2011

@lusil2005 ja tak robím pre nás doma ako koláč a ešte dávam do toho uvarený puding - kôpky a fantastickéééé

nikus5
5. nov 2011

@lussy23 ďakujem, povzbudila si ma, v januári má dcérka narodeniny, tak bude ďalší poťahovaný pokus /medzitým švagrinka krstiny, tak skúsim možno niečo na túto tému/

akme
5. nov 2011

@lusil2005 neuberám múku a capni tam kakao

maca77
5. nov 2011

@akme oplátok sa nejak bojím že sa mi potom zdeformujú alebo polámu ... joj 😒

@vinka ale kvôli baumaxu merať 25km sa mi nechce 😀

mariann2
5. nov 2011

@maca77 ja by som skúsila dať rolku od kuchynských utierok 🙂

broucek2
5. nov 2011

@lusil2005 tak uvidíme, jen nevím, kdy se k tomu dostanu, mám pořád hodně jiné práce

broucek2
5. nov 2011

@jakelina to je teda pěkné, ale bývám na tom podobně. Ono to moc není k smíchu, ale spíše k pláči :o))) Ještě, že nás to baví a neží nás to

broucek2
5. nov 2011

@zdenallicka taky už se mi to stalo, ale ne tolik, jen trochu a bylo to námrazou v lednici. Stačilo odmrazit lednici a dát dortu o kus dopředu a je to o.k.. Podle mého se jim dorta dotýkala zadní stěny.

lusil2005
5. nov 2011

Dakujem babizne, ste poklady!!! Urobim teda kakaovy mramorak. 😅

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 no co mramorak dopeceny?

@maca77 tie rolky z utierok by sa dali tiez. ak trubku tak skus instalaterstvo ci zeleziarstvo ak mate v okoli. ci len jednoducho zrolovat vykres zlepit a obalit potahovkou.

broucek2
5. nov 2011

@maca77 a co použít papírovou roli z papírových ubrousků nebo z toaletního papíru, ale ta je asi krátká

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 aaale kde. navarila som kura na paprike, nech ma zas rodina po dlhej dobe teplu domacu stravu 😀 poumyvala som dlazky, upratala kuchynu, a teraz si idem na dve hodky lahnut lebo nevladzem drzat otvorene oci. vcera som spala len 3,5 hodiny. potom sa do toho pustim. pridu si po tortu az o nejakej druhej, tak to dufam stihnem vsetko 😅

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 pockaj ty idem teraz spat? a za dve hodiny chces vstavat? o druhej si pre to pridu a ty nemas ani korpus. dobreee. ale to stihas aj keby ze zacnes skoro rano. .
jejda ja tu rozmyslam co mam urobit na obed a ja fakt netusim. kura na paprike nie je zly napad ale ako sa to robi

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 a kebyze byvas blizsie tak som ti aj korpus mohla upiect. ja sa tu totiz nudim. chcela som urobit medovniky a ja nemam obycajnu muku takze smola.

aktak
5. nov 2011

vobec sem nestiham chodi ani prispievat, len obcas obdivujem krasne torty a nechavam sa inspirovat, ste velmi sikovne 😉
pridavam moju dnesnu pre brata (asi 6ta celkovo lebo viac nestiham)