Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
6. nov 2011

No nejde mi to dat nejak vacsie. nevadi 🙂

mia114
6. nov 2011

jaaj zajtra ma caka pohovor, tak som zvedava ako to dopadne, konecne sa mi niekto ozval z tolkych poslanych zivotopisov 😅

eliska22
6. nov 2011

Kočky ďakujem Vám za Vaše komentáre a like.......ste zlaté 🙂

petusko
6. nov 2011

@zlatat tu stranku s kvetinkami by mali vidiet niektori zakaznici.... ktori ohrnaju nos nad cenou torty...
nech si daju upiect iba cistu potiahnutu a ozdoby nech si kupia. By zbadali, za co platia...

jakelina
6. nov 2011

@mia114 držím palce, ať ti pohovor dobře dopadne

zlatat
6. nov 2011

@petusko presne tak, a ešte ako by to vyzeralo ...

adul67
6. nov 2011

@mia114 ááále su pekné 🙂 mne robilo problém spravit malinku dierku na sačok aby boli tenke čiary aj tak sa mi to nepodarilo a to som pokazila asi pet sačkov aj postavičky super 😉

monika76
6. nov 2011

Ahojte kočky 😉 no mala som jeden teda dve zúfalé pokusy 😀 pridávam fotky

petusko
6. nov 2011

@zlatat veru, tie kvety su take krehke a zaroven absolutne nejedle podla mna.
pridavam moju vcerajsiu, ako predlohu som dostala som obrazok z netu, takze si mozno niekto spoznate namet 🙂

lusil2005
6. nov 2011

zienky, poviem vam, mna tieto rychlovky zabijaju... rano som este len dala piect korpusy, a o tretej si boli pre tortu. ale poviem vam - je to na ukor detailov ☹ hlavne ked je to nieco co som este nerobila.

vecernicci
6. nov 2011

@mia114 náhodou je máš moooc krásný 🙂 🙂

pristela
6. nov 2011

holky prosim, prosim ked nemam sodu bicarbonu, mozem dat do medovnikov aj PDP ?

vecernicci
6. nov 2011

@monika76 krásný perníčky, já jsem teď taky dopekla další, už z 10 dávky 😉
@petusko nádherná, jemňoučká dortička 🙂
@lusil2005 prý na úkor detailů, já padám, vždyť je dokonalá 😉

vecernicci
6. nov 2011

@pristela já dávám normálně prášek do perníku a kluci se olizujou až za ušima 😀

zlatat
6. nov 2011

@lusil2005 na to, že si to zmákla za 1 deň je fantastická - ani ja nemám rada takéto rýchlovky

mizulienka
6. nov 2011

@petusko krasna je 🙂
@lusil2005 ved je uplne dokonala, krasna...mna lopta caka za 2 tyzdne a uz teraz mam z toho nervy. 😒

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 ja nechapem ako to stihnes...mas niekoho pri detoch? alebo oni su take dobre, ze su cely ten cas kludne? no moje by mi toto nedovolili 😒

jakelina
6. nov 2011

@lusil2005 na rychlovku vypadá dobře, já myslím, že se ti super povedla 😉

dadka212
6. nov 2011

@lusil2005 vôbec nevyzerá na rýchlovku, je perfektnááá 😉

zdenallicka
6. nov 2011

@yamahafazer S mléčným marcipánem.. Dnes jsem s tím samým potahovala jiný dort a naprostá pohoda...

@dadka212 Já to ta dělám už dva roky a ještě se mi to nestalo...

dadka212
6. nov 2011

@zdenallicka no možno je to aj skladovaním, lebo oni to mali v nejakej chladničke v podniku a bohvie či tam nejako nenavlhla, ale pre istotu to už radšej natieram len maslom, aby som vedela, že ja nerobím chybu 😀

lusil2005
6. nov 2011

zienky dakujem vam!!!! kamarat vyzeral byt nadseny ked bol pre nu, ale dufam ze bude nadsena aj jeho sestra ktora tortu objednavala 🤐
@mizulienka no so starsou je to dost o hubu... strasne vyuziva ked vie ze nemam cas davat na nu pozor a rychlo urobi vsetko o com vie ze nemoze 😀 maly ma raz dobry den, raz zly... ako kedy. niekedy peciem s nim v babysatke, niekedy vydrzi len tak v lehatku pri mne v kuchyni, niekedy kazdych 10 min odbieham k nemu ho ukludnit... pri deturencoch mam len neochotneho manzela ktory ked musi zobrat nervozneho maleho na ruky, tak sa hned postavi za moj chrbat, zacne klopkat nohou a nadavat na cele sproste torty 😀
a dnes som sa prosim pekne aj vymkla!!! pocas pecenia mi dosiel praskovy cukor, a musela som ist kupit na MMF. a akosi som si zabudla doma aj kluce aj mobil 😅 hodinove zdrzanie kym prisiel brat s nahradnymi klucami 🤐

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 tak to je fakt o drzku...ja mam niekedy vycitky, ze sa tolko venujem tym tortam....ale snazim sa cez den, co najviac venovat detom, aj ked nie vzdy sa da...
aj moj muz zo zaciatku nadaval na torty, ja som mala pocit, ze on ich priam neznasa 😕 ale teraz mi dohadzuje zakazky, kade chodi, tade ma chvali, je to mile 😉

mizulienka
6. nov 2011

@lusil2005 este som chcela dodat 😉 ze ta obdivujem, ze to tak zvladas a k tomu fakt nadherne torty robis 🙂
ako ste sa nakoniec dohodli s tou pani co chcela tortu?

vinka
6. nov 2011

@lusil2005 toto si ako zvládla za den?ja skapem. 😝 Ty si jaká frajerka

mariann2
6. nov 2011

@lusil2005 ha, že narýchlo a na úkor detailov, moja ano tretia futbalka taká krásna nebude 😒

lusil2005
6. nov 2011

@mizulienka jej dakujem!!!! normalne mam zimomriavky ked ma takto chvalite!!! 😀 aspon niekto ma trosku chape. moj drahy ma pocit ze sa hrajkam lebo nemam co robit 🤐
ta pani sa mi este neozvala.

lusil2005
6. nov 2011

@vinka
@mariann2
dakujem vam zienky!!! moc si to cenim!

dm1
6. nov 2011

@zlatat tie kvety za 7 eur su hrozne 🤐 . Mne zase stacilo ked som v jednom obchode videla cukrove topanocky za 22 eur. skoro mi oci z jamiek vyypadli 🤐

zdenallicka
6. nov 2011

Neznáte někdo tu stránku, kde paní dělá kurzy na výrobu květin?? Měla tu i stránky... Měla tam takové velikánské krásné růže.. Díky za tip..🙂