Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
anibas
7. nov 2011
@mia1111 kubánsku ??? daj recept
vlada111
7. nov 2011
@jakelina a to si bola doteraz bez nej? Ja by som bez pilky neprežila 😃
mia1111
7. nov 2011
@anibas tu je, je perfektná a jednoduchá x-)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23309
vlada111
7. nov 2011
@katulkaaaaaa obdivujem ťa. Som veľmi milo prekvapená, aký ozajstný kozovský výzor sa ti podaril. Popasovala si sa s tým vynikajúco, ši šikulka.
anibas
7. nov 2011
@mia1111 v´daka vyzerá dobre - ale nepoťahuješ ju asi ?
mia1111
7. nov 2011
Inak, babulky, chcem sa vám poďakovať za všetky rady, ktoré ste mi doteraz dali - ohľadom tortičiek x-) x-) x-) . A aj všetky "like" od vás ma strašne potešili 🙂 . Najbližšie robím o 2 týždne tortu pre seba, tak vás zasa trošku budem otravovať 😉
mia1111
7. nov 2011
@anibas - nieeeee, to je len taká, miesto zákusku. Poťahovanú sme vyjedali cez víkend, teraz bude zmena 😉 . Už som ju robila a teraz som na ňu dostala chuť, tak už varím šľahačku :-N
vlada111
7. nov 2011
@anibas no šak si ho zhíčkam a o päť rokov bude len ležať na gauči 😃 😃 😃
katulkaaaaaa
7. nov 2011
@vlada111 vladi to az tak?neblazni 😃 dakujem kazdej jednej ste perfektne!!!takuto podporu aku ma clovek od vas to sa dnes len tak nevidi,dakujeeeem x-)
vlada111
7. nov 2011
@mizulienka no a ja si dám samozrejme tiež 😃 😃 😃
mrka2
7. nov 2011
@katulkaaaaaa 😃 😃 😃 super koza! 😃 🙂
mia1111
7. nov 2011
@dadka212 - no, uvarila som ju a ako sa zohrievala, tak sa to normálne roztopilo, tak už vyzerá ako klasika šľahačka. Som zvedavá, či ju tak dobre vyšľahám...
jakelina
7. nov 2011
@vlada111 taky nevím, jak jsem to doteď mohla bez pilky přežít 😃 😃 😃
lucula73
7. nov 2011
@mia1111 ahoj,ja som z nej robila už tri razy,v pohode...ono aj v 33 % máš niekedy smotanu a vodu zvlášť,to treba riadne rozmiešať.....nech sa darí 🙂 ,ja som z nej robila šľahačkovojogurtový krém a držal krásne. 🙂

@vlada111 tú bocianú tortičku som si musela uložiť,je úžasná,aj keď robiť ju isto nikdy nebudem,ale aspoň obdivovať 🙂

@katulkaaaaaa tá koza je suprová,našla si nakoniec dáky postup,či to si z hlavy modelovala? 😉
mia1111
7. nov 2011
@lucula73 - ďakujem, už sa chladí, tak snáď sa mi podarí ju vyšľahať 🙂 😉
broucek2
7. nov 2011
@katulkaaaaaa super koza
broucek2
7. nov 2011
@vlada111 taky jsem právě uvažovala, jestli nesehnat nějaký plast a neudělat si do něj zářezy
dadka212
7. nov 2011
@lusil2005 ja som robila také ryhovanie podložkami čo brat používa v robote na plastové okná 😃 sú to takéto nie je to asi velmi vidno, ale nerobila som to nejako plošne len na kúsku a išlo to super 😃
jakelina
7. nov 2011
Ta moje čokoládová hrůza. 😞 Naštěstí je to fakt jenom pro nás a zase dlouho se do žádného čokoládového nepustím. :-|
dadka212
7. nov 2011
@jakelina podla mňa je krásna, žiadne nedostatky vôbec nevidím x-)
jakelina
7. nov 2011
@dadka212 mně se stašně lámal ten vrchní přesah z té čokolády a celé je to takové umatlané. 😞 Není to fakt sranda, dělat s čokoládou. Měla jsem to trochu víc nastudovat, jak se to má vlastně dělat. Já jsem to tak nějak splácala. 😞
dadka212
7. nov 2011
@jakelina teraz pozerám na FB ako vlastne vyzerá...ja som myslela, že je pospájaná z narezaných kúskov ako som to tu videla ale to vlnkovanie vyzerá akoby tam malo byť 😃
jakelina
7. nov 2011
@dadka212 už je třetina snězená a je teda výborná. Dělala jsem poprvé krém s Mascarpone, mňam. Jdu honem schovat kousek pro kamarádku na zítřek 😃 😃
dadka212
7. nov 2011
@jakelina ten biely? tak ten je fakt bombový 😃 😎
jakelina
7. nov 2011
@dadka212 ano ten s bílou čokoládou, je mňamoooooooooozní 😉
katy1979
7. nov 2011
@jakelina podla tohto tam ziadne nedostatky nevidim. pockaj kuknem fb. no a vsetko sa raz clovek musi naucit a ked je to pre vas doma tak moze byt aj s chybami.
ziizii
7. nov 2011
@anibas mozem poprosit aj ja este raz cely ten recept od mafky na bielkovu polevu na pernicky,dakujem
petusko
7. nov 2011
@katulkaaaaaa ja by som tej milej pani dala asi pod nejaku foto s tortou dala "like" :-N aspon troska provokacne 😃
kozička je paradna 🙂

@dadka212 super napad s tymi podlozkami, mm chodi montovat okna a tychto veciciek ma plnu bednicku. pojdem si nejake uchmatnut 😃
krpcek2
7. nov 2011
ahojte baby, viem že od veci vám sem skáčem, chcem len dať do povedomia jednu šikovnú maminu, ktorá je na materskej s dvojmesačným bábom, má doma 10 detí a stíha robiť krásnu, nádhernú bižu, ktorú predáva,aby si trochu pomohla, prosím, pozrite si jej prácu a budem veľmi rada, ak si niečo objednáte a tým jej pomôžete 😉 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=99821
Ďakujem.
jakelina
7. nov 2011
@katy1979 právě, že jsem se s tím nestresovala, když to je jenom pro nás. Ale kdyby to mělo být pro někoho, tak ještě teď roztápím čokoládu a už tady asi lezu od nervů po zdi.
Ani nevím kde to všechno nastudovat. Na dortománii o tom nic moc není a jinde jsem nic, žádné rady a vychytávky nenašla. :-|