• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

17. januára 2017 
@anibas ja si kupujem vykrajovacky na pernicky priapadne svietnik som robila zo slzy a chalupku som si nakreslila na papier. Chcela som si aj vyrobit nejake ale kamoska co mi mala zohnat plech zatial neuspela :frowning2:
7. nov 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps dakujem....vyzera super piškota,prave som ju dopiekla...myslela si,že pečieš 2 taketo piškoty?či tu jednu davku na 2razy...margaretku mali...na Priori som myslela domace potreby ...ale neva,už som zohnala...dakujem za ochotu...ked budem lepiť kvietky na bok torty ,čim ich prilepim...idem robiť marcipan z marsmallov cukrikov...
7. nov 2011 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krásna torta
7. nov 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pochválila som tortičky krásne sú všetky ale nedá mi nespomenú tú s bocianom od
@lusil2005 je prekrásna aj tá koza sa ti teda dobre vydarila @katulkaaaaaa
@mizulienka prosím kde na mimibazare si videla tie torty od Janky čo mala tie krásne s tou ryhovanou mašľou tieto dve sú krásne a rada by som si pozrela i ostatné ale na tom FB mi to nejde otvoriť @katulkaaaaaa
7. nov 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamichloe můžeš lepit vodou nebo jedlým lepidlem
7. nov 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to nevie ake je jedle lepidlo(kde to kupim)...skusim teda vodou...dakujem
7. nov 2011 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to si odvážiš napr. 5 bielkov a dáš to krát 5,3 Dg cukru? a mini lyžičku citrénky na 1 vajce alebo na tých 5?
7. nov 2011 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 v nejakom letaku som videla celu sadu vykrajovaciek na pernikovu chalupku,môzem to skusit prehrabat ak by to pomohlo..A ani to nebolo drahe :wink:
7. nov 2011 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha prosim prosim veru pozri je to sikovnejsie ako vyrezavat podla sablony :slight_smile:
7. nov 2011 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas nemate ulozene fotky na tortu mobil, ale celu velku nie len polozeny telefon. Velmi dakujem
7. nov 2011 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Tescoma vyrábí chaloupku, ale ta se mi zrovna nelíbí. Jinak na www.ceske-formicky.cz je mají, ale s poštovným se ti to asi nevyplatí
7. nov 2011 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika ja som nerobila torticku s bocianom! :sweat_smile: ale mas pravdu - bola krasna!
8. nov 2011 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka krásne tortičky má tá Janka
8. nov 2011 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika hmotnosť celých bielkov x 5,3 a vyjde ti množstvo cukru, ktoré máš pridať- počítaj v gramoch a či 5 lyžičiek na 5 bielkov ??? asi by som dala len 3 - Mafka robila z 2 bielkov a dala 2 lyžičky - z 5 bielkov je stráááááášne veľa polevy :sweat_smile: :sweat_smile: to sa neoplatí takto vo veľkom robiť
8. nov 2011 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 záleží na to aký mobil, ja mám uloženú takýto i-phone
8. nov 2011 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte dakujem vam baby koza ma uz 40laik :wink: boli si pre nu myslim ze boli spokojny :slight_smile:
8. nov 2011 o 08:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked tu citam o tych pernickoch pojdem cez vikend skusit aj ja :wink: baby to uz teraz peciete na vianoce? :confused:
8. nov 2011 o 08:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 tak Marecku nepotesim vas :cry: ,nie je to chalupka ale salas,myslim ze by sa ti to nepacilo, ma to strechu az po zem a iba jeden otvor vpredu ze ako dvere :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Tak sa ospravedlnujem ze som zbytocne plasila ..
8. nov 2011 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 stikuta stikuta :grinning: :grinning: ,mam teraz novy kokosovy,len pôvodne je to zakusku,ale ten je tak dobry, ze ked zacnes jest nevies prestat.ja ani zacat nemôzem,kôli tej mojej mliekovej alergii :angry: :angry: :angry: .Ale tak hodim ho tu, mozno sa niekomu zide :
Kokosovo-puncove rezy :
Cesto
8 vajec,400g pr.cukru,380g poloh.muky,1 PDP,6 lyzic vody
Puncova plnka
750g marhuloveho kompotu,ribezlovy lekvar,upecene cesto,rum
Kokosova plnka
500ml mlieka,300g kokosu,300g masla,250g pras.cukru,2 van.cukre
Cokoladova poleva

Cela vajcia vyslahame s cukrom,pridame vodu a muku s PDP.Spolu premiesame a rozdelime na 2 casti.Kazdy upecieme na plechu.Jednu cast cesta potrieme lekvarom a navrch rozotrieme puncovu plnku,nato dame kokosovu plnku a polejeme cokoladou.
PUNCOVA PLNKA :
Jednu cast cesta natrhame na male kusky,marhuľovy kompot aj so stavou rozmixujeme,pridame cesto,lekvar a rum podla chuti.Vsetko premiesame a nechame chvilu postat.
KOKOSOVA PLNKA :
Do tepleho mlieka pridame struhany kokos a kratko povarime.Premiesame a nechame vychladnut.Maslo vymiesame s praskovym cukrom a vanilkovym a pridame do vychladnutej masy a spolu premiesame.
Bab odporucam, je uzasny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. nov 2011 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha tak tento robievam aj ja a tu punčovu plnku davam aj do torty aj teraz ju idem dat lebo chceju mokru a malo plnky tak asi tuto a je tam aj ovocie minule sa lubila fak je dobrý :wink: :wink: :wink:
8. nov 2011 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, nemáte některá http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/sada-forem-na-lidska-tela.html nebo nemáte s tím zkušenosti?
8. nov 2011 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 kamoška to má a podla mňa tie postavičky vyzerajú hrozne, sa ich normálne bojím :grinning: :sweat_smile:
8. nov 2011 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 takže radši budu tvarovat ručně
8. nov 2011 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 tiez sa mi uz moc nechce, skor sa mi chce prplat s medovnikmi, ale uz mam len asi dve torty do konca roka slubene, tak to uz nejak zmaknem. najlepsie je pre rodinu asi ani nepiect, teda nemyslim tu najblizsiu, to je v pohodke vzdy. len to zamrzi, stravim nad tym hodiny a....
@lusil2005 super, to urobi naladu na dva dni :slight_smile:. idem si dnes zdobit medovnicky, vcera osm do 1 v noci piekla, tak hadam si trosku zdvihnem sebavedomie :grinning:
8. nov 2011 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. nov 2011 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 kde v petržalskom tescu majú tie pilky? sestra mi tam skočí, len aby som jej vedela aspoň približne povedať, lebo pre ňu je to španielska dedina :sweat_smile: dík
8. nov 2011 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 asi tak v strede, ked ide smerom dozadu tak po pravej ruke je oddelenie s kuchynskymi pomockami. tam su zavesene. neni to samostatny stojan, normalne oddelenie. a nechces aby som ti rovno nabalila aj tie folie ked tu uz sestra bude? :slight_smile:
8. nov 2011 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 no spýtam sa jej či bude mať tolko času, lebo ide zajtra ráno odviezť auto do servisu a ten je oproti tescu, a kolko ti mám za ne dať, asi ti neprišla IP alebo mne od teba :angry:
8. nov 2011 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ee nic mi neprislo :confused:
8. nov 2011 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok